ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW studia – kierunek studiów

Logistyka, to wedle ogólnie przyjętej definicji proces planowania, realizowania i nadzorowania przepływu surowców i materiałów. Dyscyplina ta wymaga dużego zaangażowania oraz wszechstronnej wiedzy z zakresu kilku dziedzin wiedzy, bezpośrednio skupionych wokół tej branży. Jednak mimo dużego nakładu pracy, jaki należy włożyć w działalność logistyczną, na rynku pracy jest dużo ofert skierowanych do ludzi z tego typu wykształceniem.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał niezwykle nowatorski, interesujący i zarazem perspektywiczny kierunek, zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, którego program skierowany jest do osób ambitnych z predyspozycjami do roli lidera. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, a dodatkowo zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego i przyszłościowego wykształcenia, to wybierz studia na tym kierunku?

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw?

Program tych niezwykle innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacisz ją o wiele nowych, istotnych w branży logistycznej, elementów. Przede wszystkim, dowiesz się więcej na temat różnorodnych strategi zarządzania biznesem oraz zasobami ludzkimi, a także logistyką i całym procesem dystrybucyjnym.

W trakcie kursu nauczysz się jak w najbardziej efektywny sposób zarządzać procesami logistycznymi i zaznajomisz się z metodami wykorzystywanymi w analizie rynku. Ponadto, będziesz miał możliwość korzystania z najnowszych technologii oraz programów informatycznych na co dzień wykorzystywanych w branży logistycznej, które z pewnością usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną i skuteczną. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności praktyczne, szczególnie podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i innych , istotnych aspektów związanych z tą branżą. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie jako operator logistyczny lub spedytor międzynarodowy. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje i kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jako że branża logistyczna jest niezwykle popularna na całym świecie, z powodzeniem rozpoczniesz karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • znajomość modeli i strategii logistycznych
 • umiejętność projektowania i zarządzania procesami dystrybucji
 • znajomość najnowszych programów informatycznych
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • znajomość podstaw rachunkowości i finansów
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • operator logistyczny
 • spedytor międzynarodowy
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • firmy transportowe
 • instytucje publiczne
 • sektor logistyczny
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Komentarze (0)