LOGISTICS studia-kierunek studiów

 

Logistyka to dynamiczna i wieloaspektowa dyscyplina, która zajmuje się nadzorowaniem procesu dystrybucji. W dobie rozwoju gospodarki i powstawania nowych przedsiębiorstw, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Nic więc dziwnego, że studia logistyczne nieprzerwanie od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i szansę na ciekawą i rozwijającą pracę.

Logistics to kierunek, który oprócz zdobywania wiedzy kierunkowej, dodatkowo umożliwia studentom doskonalenie swoich zdolności językowych. Ich innowacyjny program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą logistyczną oraz zwiększyć swoje szansę na międzynarodową karierę. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z obszaru przedmiotów ścisłych, a dodatkowo dobrze znasz język angielski, to studia na kierunku logistics będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku logistics?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakterstudiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin, dzięki czemu zyskasz gruntowne i wszechstronne wykształcenie. Jako student będziesz uczestniczył w licznych zajęciach, dzięki którym zdobędziesz niezwykle potrzebną wiedzę teoretyczną oraz rozwiniesz swoje umiejętności praktyczne.

W trakcie kursu dowiesz się w jaki sposób zarządzać procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach oraz poznasz różnorodne techniki i metody ich projektowania. Co więcej dostaniesz szansę zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi stosowanymi na co dzień w branży logistycznej, które niewątpliwie usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Jako, że wykłady i warsztaty prowadzone są w całości po angielsku będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe oraz poznasz międzynarodowe rynki handlowe.

W programie studiów przewidziano także dodatkową specjalizację, operational logistics, na której nauczysz się zarządzać operacjami logistycznymi i wykorzystywać metody optymalizacyjne.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku logistics będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu kilku dziedzin wiedzy, składających się na bogatą dyscyplinę, jaką jest logistyka. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w tej niezwykle perspektywicznej i ciekawej branży. Jako absolwent możesz pracować w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszelkich stanowiskach kierowniczych oraz zawodach związanych z zarządzaniem infrastrukturą transportową.

Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Na tego typu kierunki w procesie rekrutacji najczęściej brane są wyniki matury z matematyki, fizyki, informatyki, geografii, języka obcego lub chemii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTICS:

 • umiejętność zarządzania procesami i projektami logistycznymi
 • umiejętność projektowania procesów logistycznych
 • umiejętność współpracy z partnerami biznesowymi
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • umiejętność zarządzania łańcuchem dostaw

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTICS:

 • przedsiębiorstwa handlowe, produkcyjne i usługowe
 • specjalista do spraw projektowania procesów logistycznych
 • specjalista do spraw utrzymania ruchu urządzeń logistycznych
 • specjalista do spraw zaopatrzenia
 • stanowiska kierownicze
 • kariera międzynarodowa
 • spedytor
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTICS

Komentarze (0)