LOGISTYKA W BIZNESIE

LOGISTYKA W BIZNESIE

Studia na kierunku logistyka w biznesie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Logistyka w biznesie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka w biznesie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Logistyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka w biznesie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

LOGISTYKA W BIZNESIE studia-kierunek studiów

Studia na kierunku logistyka w biznesie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku logistyka w biznesie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w biznesie rozpocznie się 7 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | logistyka w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku logistyka w biznesie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | logistyka w biznesie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z logistyki w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku logistyka w biznesie: analiza i projektowanie systemów logistycznych, informatyka w logistyce, zarządzanie krajowymi i międzynarodowymi łańcuchami dostaw, zarządzanie łańcuchem dostaw.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku logistyka w biznesie:

 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • historia,
 • matematyka,
 • język obcy,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

LOGISTYKA W BIZNESIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA W BIZNESIE:

Czego nauczysz się na kierunku logistyka w biznesie?

Program studiów dostosowany jest do standardów europejskiego rynku pracy. Studenci na licznych zajęciach i warsztatach uczą się o rożnych aspektach składających się na dyscyplinę, jaką jest logistyka.

Program studiów jest nastawiony, przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych. W trakcie kursu nauczysz się jak w najbardziej efektywny sposób zarządzać procesami logistycznymi.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat metod wykorzystywanych w analizie rynku. Jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która najbardziej będzie odpowiadać twoim zainteresowaniom i planom zawodowym.

Jeżeli zdecydujesz się na informatykę w logistyce nauczysz się więcej na temat wykorzystywania najnowszych narzędzi informatycznych w logistyce.

Będziesz miał dostęp do nowoczesnego oprogramowania, na co dzień używanego przez profesjonalistów. Natomiast, jeśli twoim wyborem będzie zarządzanie łańcuchem dostaw będziesz uczęszczał na zajęcia z zakresu zarządzania strategicznego, projektowania w logistyce czy wizualizacji danych.

Logistyka w biznesie to kierunek, który posiada akredytacje ELA (European Logistics Association), dzięki czemu jego absolwenci mogą ubiegać się o certyfikat European Junior Logistician, który będzie przepustką do międzynarodowej kariery.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • umiejętność zarządzania łańcuchem dostaw
 • znajomość najnowszych technologii informatycznych używanych w branży logistycznej
 • umiejętność zarządzania projektami logistycznymi
 • znajomość nowoczesnych trendów w branży logistycznej
 • umiejętność pracy w grupie
 • kompetencje interpersonalne

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek logistyka w biznesie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

 

Studia na kierunku logistyka w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku logistyka w biznesie będzie oscylował wokół nauk technicznych i ścisłych, ekonomii oraz zarządzania. W ramach powyższych studiów przewidziano realizacje wielu ciekawych i rozwijających zajęć akademickich. Oto wybrane z nich:

 • Zarządzanie łańcuchem dostaw
 • Systemy wspomagania i optymalizacji decyzji w logistyce
 • Metody analizy i prognozowanie rynku

Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci kierunku logistyka w biznesie rozwiną cenne umiejętności praktyczne, które w przyszłości wykorzystają w swojej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się prawidłowo analizować zjawiska społeczne, ekonomiczne i gospodarcze.

Dodatkowo wykształcisz zdolności zarządzania procesem produkcyjnym oraz transportowym. Jako student dowiesz się, w jaki sposób korzystać z zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, powszechnie stosowanych w branży logistycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Logistyka to dyscyplina, która zajmuje się nadzorowaniem procesów dystrybucji. Jest to niezwykle dynamiczna i prężnie rozwijająca się dziedzina.

Nic więc dziwnego, że studia logistyczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć ciekawy i perspektywiczny zawód. Logistyka w biznesie jest niezwykle ciekawym i prestiżowym kierunkiem, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku pracy.

Te innowacyjne studia drugiego stopnia, skierowane są do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności menadżerskie i związać swoją przyszłość zawodową z branżą logistyczną.

Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o dużych zdolnościach przywódczych to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku logistyka w biznesie.

 

5. Gdzie studiować logistykę w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek logistyka w biznesie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku logistyka w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku logistyka w biznesie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA W BIZNESIE:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu kierunku logistyka w biznesie będziesz posiadał gruntowne wykształcenie z zakresu logistyki, nadzorowania procesu dystrybucji, oraz zarządzania procesami logistycznymi.

Dodatkowo po ukończeniu odpowiednich specjalizacji będziesz orientował się w najnowszych technologiach informatycznych, wykorzystywanych w branży logistycznej. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, usługowych i produkcyjnych.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie jako menadżer do spraw nadzorowania i projektowania systemów logistycznych. Idealnie sprawdzisz się w zawodzie specjalisty do spraw zaopatrzenia. Po ukończeniu studiów magisterskich będziesz mógł rozpocząć naukę na studiach doktoranckich i rozważyć karierę naukową.

 

Absolwent kierunku logistyka w biznesie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • przedsiębiorstwa usługowe
 • menadżer operacyjny
 • specjalista do spraw projektowania procesów logistycznych
 • specjalista do spraw utrzymania ruchu urządzeń logistycznych

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka w biznesie studia niestacjonarne

Logistyka w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka w biznesie studia I stopnia

Logistyka w biznesie studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w biznesie

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki logistyka i transport - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku logistyka w biznesie

Miasta, które oferują studia na kierunku LOGISTYKA W BIZNESIE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)