Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku

Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku

Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku studia - kierunek studiów

Dźwięki tworzą muzykę, a muzyka tworzy i wpływa na przestrzeń. Skrzypiące łóżko, kapanie wody z kranu, leniwy b-moll uwolniony z gitary klasycznej, praca koparki czy wysokie C sopranistki operowej – to wszystko może inspirować do kreowania niekończących się zdań wielokrotnie złożonych z melodii tego, co nas otacza. Czy tak w istocie jest? Jak powstaje dźwięk i za pomocą jakich narzędzi uchwycić go w najczystszej formie? Co sprawia, że bilety na koncerty zarówno w miejskich domach kultury, jak i na najważniejsze festiwale w kraju i za granicą wyprzedają się w ciągu kilku minut? Czy muzyka wyznacza jakieś granice? Jak interpretować dźwięki i budować z nich coś, czego na rynku muzycznym jeszcze nie było?

Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to dziedzina, dzięki której żadne z powyższych pytań nie pozostaną bez odpowiedzi. W sferze dźwięków można doskonale połączyć teorię muzyki, historię, wpływy kulturowe i etniczne z praktyką – nowoczesne technologie pozwalają na produkcję spektakularnych materiałów oraz realizację dźwięku najwyższej klasy.

Jeśli marzysz o byciu odpowiedzialnym za najbardziej widowiskowe projekty artystyczne, zamiast joggingu uprawiasz niezależny elektro sampling nocą, a na liście Twoich autorytetów wpisani są Robert Flynn, Mark Ronson czy Tim Buckley, studia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to jedyny słuszny wybór dla Ciebie.

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakie umiejętności będą Twoją mocną stroną jako absolwenta tego kierunku? Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to obszar, w którym spełnisz się jako kreatywny twórca i współtwórca niesztampowych projektów artystycznych. Dowiesz się, jak wykorzystać teorię w praktyce i świadomie operować dostępnym sprzętem, aby zrealizować dźwięk. Będziesz w stanie zrealizować nagrania zarówno w warunkach studyjnych, jak i koncertowych oraz zadbać o najlepsze nagłośnienie podczas koncertów klasycznych, rozrywkowych i elektroakustycznych. Przekonasz się, jak najlepiej skonfigurować i połączyć sprzęt elektroakustyczny. Nauczysz się, jak sprawnie operować programami do edycji dźwięku. Co więcej, studia te pomogą Ci udoskonalić Twoje umiejętności interpersonalne, zdolności komunikacyjne i właściwe planowanie pracy w kierunku produkcji muzycznej i realizacji dźwięku z wieloosobowymi zespołami i orkiestrami.

Jakie perspektywy zawodowe będą w Twoim zasięgu? Studia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to doskonały wybór, aby móc zaistnieć w branży muzycznej i znaleźć zatrudnienie przy realizacji dźwięku lub produkcji muzycznej największych projektów artystycznych w kraju i za granicą. Kreatywne i niezależne podejście do pracy może skutkować angażem do obsługi największych festiwali muzycznych w skali międzynarodowej. Teatry, teatry muzyczne, sale koncertowe, kina, projekty outdoorowe, autorskie wydarzenia kulturalne w przestrzeni publicznej czy studia nagraniowe lub koncertowe to tylko niektóre z możliwości będących w zasięgu Twoich kompetencji.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych:

 • specjalność produkcja muzyczna: egzamin z wiedzy ogólnomuzycznej, kształcenie słuchu, test pisemny, rozmowa kwalifikacyjna
 • specjalność realizacja dźwięku: kształcenie słuchu, egzamin z gry na instrumencie, egzamin wstępny z wiedzy ogólnomuzycznej, test sprawdzający predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu realizatora dźwięku, rozmowa kwalifikacyjna

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRODUKCJA MUZYCZNA I REALIZACJA DŹWIĘKU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Muzyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując produkcję muzyczną i realizację dźwięku?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • wykorzystania środków technicznych do realizacji projektów artystycznych
   • realizacji nagrań studyjnych i koncertowych
   • realizacji nagłośnienia koncertów muzyki klasycznej, rozrywkowej lub elektroakustycznej
   • konfiguracji i łączenia urządzeń elektroakustycznych
   • obsługi programów do edycji dźwięku
   • montażu i masteringu nagrań muzycznych

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku?

   Absolwent kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • realizator nagrań muzycznych
   • producent muzyczny
   • montażysta dźwięku
   • masteringu nagrań muzycznych
   • realizator dźwięku scenicznego
   • obsłudze wydarzeń muzycznych
   • obsłudze wydarzeń multimedialnych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRODUKCJA MUZYCZNA I REALIZACJA DŹWIĘKU

   Komentarze (0)