Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku

Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku

Dodaj do ulubionych

Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku studia - kierunek studiów

Dźwięki tworzą muzykę, a muzyka tworzy i wpływa na przestrzeń. Skrzypiące łóżko, kapanie wody z kranu, leniwy b-moll uwolniony z gitary klasycznej, praca koparki czy wysokie C sopranistki operowej – to wszystko może inspirować do kreowania niekończących się zdań wielokrotnie złożonych z melodii tego, co nas otacza. Czy tak w istocie jest? Jak powstaje dźwięk i za pomocą jakich narzędzi uchwycić go w najczystszej formie? Co sprawia, że bilety na koncerty zarówno w miejskich domach kultury, jak i na najważniejsze festiwale w kraju i za granicą wyprzedają się w ciągu kilku minut? Czy muzyka wyznacza jakieś granice? Jak interpretować dźwięki i budować z nich coś, czego na rynku muzycznym jeszcze nie było?

Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to dziedzina, dzięki której żadne z powyższych pytań nie pozostaną bez odpowiedzi. W sferze dźwięków można doskonale połączyć teorię muzyki, historię, wpływy kulturowe i etniczne z praktyką – nowoczesne technologie pozwalają na produkcję spektakularnych materiałów oraz realizację dźwięku najwyższej klasy.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli marzysz o byciu odpowiedzialnym za najbardziej widowiskowe projekty artystyczne, zamiast joggingu uprawiasz niezależny elektro sampling nocą, a na liście Twoich autorytetów wpisani są Robert Flynn, Mark Ronson czy Tim Buckley, studia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to jedyny słuszny wybór dla Ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakie umiejętności będą Twoją mocną stroną jako absolwenta tego kierunku? Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to obszar, w którym spełnisz się jako kreatywny twórca i współtwórca niesztampowych projektów artystycznych. Dowiesz się, jak wykorzystać teorię w praktyce i świadomie operować dostępnym sprzętem, aby zrealizować dźwięk. Będziesz w stanie zrealizować nagrania zarówno w warunkach studyjnych, jak i koncertowych oraz zadbać o najlepsze nagłośnienie podczas koncertów klasycznych, rozrywkowych i elektroakustycznych. Przekonasz się, jak najlepiej skonfigurować i połączyć sprzęt elektroakustyczny. Nauczysz się, jak sprawnie operować programami do edycji dźwięku. Co więcej, studia te pomogą Ci udoskonalić Twoje umiejętności interpersonalne, zdolności komunikacyjne i właściwe planowanie pracy w kierunku produkcji muzycznej i realizacji dźwięku z wieloosobowymi zespołami i orkiestrami.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe będą w Twoim zasięgu? Studia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku to doskonały wybór, aby móc zaistnieć w branży muzycznej i znaleźć zatrudnienie przy realizacji dźwięku lub produkcji muzycznej największych projektów artystycznych w kraju i za granicą. Kreatywne i niezależne podejście do pracy może skutkować angażem do obsługi największych festiwali muzycznych w skali międzynarodowej. Teatry, teatry muzyczne, sale koncertowe, kina, projekty outdoorowe, autorskie wydarzenia kulturalne w przestrzeni publicznej czy studia nagraniowe lub koncertowe to tylko niektóre z możliwości będących w zasięgu Twoich kompetencji.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych:

 • specjalność produkcja muzyczna: egzamin z wiedzy ogólnomuzycznej, kształcenie słuchu, test pisemny, rozmowa kwalifikacyjna
 • specjalność realizacja dźwięku: kształcenie słuchu, egzamin z gry na instrumencie, egzamin wstępny z wiedzy ogólnomuzycznej, test sprawdzający predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu realizatora dźwięku, rozmowa kwalifikacyjna

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRODUKCJA MUZYCZNA I REALIZACJA DŹWIĘKU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Produkcja muzyczna i realizacja dźwięku - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując produkcję muzyczną i realizację dźwięku?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • wykorzystania środków technicznych do realizacji projektów artystycznych
   • realizacji nagrań studyjnych i koncertowych
   • realizacji nagłośnienia koncertów muzyki klasycznej, rozrywkowej lub elektroakustycznej
   • konfiguracji i łączenia urządzeń elektroakustycznych
   • obsługi programów do edycji dźwięku
   • montażu i masteringu nagrań muzycznych

   Jak wyglądają studia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek produkcja muzyczna i realizacja dźwięku jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować zarówno wokół nauk artystycznych, jak i technicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na kierunek produkcja muzyczna i realizacja dźwięku będą miały okazję rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę muzyczną. Jako student dowiesz się więcej na temat sztuki, nauk artystycznych, ale także prawa czy finansów. Program kształcenia zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z tą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Historia muzyki rozrywkowej
   • Technologia informacyjna w muzyce
   • Style i gatunki muzyki
   • Kształcenie słuchu

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także szereg umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się produkcji musicali, nagrań muzycznych, spektakli operowych czy nagrań audio. Ponadto poznasz zasady organizacji oraz zarządzania imprezami muzycznymi. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób obsługiwać nowoczesne urządzenia i technologie, powszechnie stosowane w realizacji dźwięku.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku?

   Absolwent kierunku produkcja muzyczna i realizacja dźwięku znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • realizator nagrań muzycznych
   • producent muzyczny
   • montażysta dźwięku
   • masteringu nagrań muzycznych
   • realizator dźwięku scenicznego
   • obsłudze wydarzeń muzycznych
   • obsłudze wydarzeń multimedialnych

   Zobacz inne kierunki Muzyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRODUKCJA MUZYCZNA I REALIZACJA DŹWIĘKU

   Komentarze (1)

   Gracjan odpowiedz

   Jeśli nie ukończyłem szkoły muzycznej takiej jak np. LICEUM MUZYCZNE, to czy jest szansa na to ze sie dostanę na te studia? Dla mnie wymagania są dziwne. Widocznie trzeba było ukończyć Liceum muzyczne