LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE

LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE

Dodaj do ulubionych

LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Logistyka to dyscyplina, której przedmiotem badań jest nadzorowaniem całego procesu dystrybucji. Jednocześnie jest to jedna z najprężniej rozwijających się branży, zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Logistycy są niezwykle cenionymi specjalistami na rynku pracy, dzięki czemu zawód ten z roku na rok zyskuje na popularności.

Studia związane z logistyką od lat przyciągają mnóstwo chętnych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z tym zawodem i dać sobie szansę na stabilną i przyszłościową pracę. Kierunek logistyka-studia inżynierskie magisterskie skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby poznać specyfikę branży logistycznej i związać się z nią zawodowo.

 

Czego nauczysz się na kierunku logistyka-studia inżynierskie magisterskie?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, w czasie nauki będziesz miał szansę przyswoić wiedzę z zakresu wielu dziedzin, składających się na jedną złożoną dyscyplinę, jaką jest logistyka. W programie studiów znajdują się zajęcia o profilu technicznym i menadżerskim oraz te które bezpośrednio dotyczą technik i metod stosowanych w logistyce. Jako student zaznajomisz się ze specyfiką tej branży.

Dzięki temu, że duży nacisk kładziony jest na kształcenie umiejętności praktycznych, zdobędziesz cenne doświadczenie, które będzie dużym atutem podczas szukania pracy. W trakcie studiów dowiesz się jak w efektywny i skuteczny sposób zarządzać procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach. Co więcej, nauczysz się projektowania systemów logistycznych. Ponadto, będziesz uczestniczył w warsztatach, na których przewidziano różnorodne gry symulacyjne oraz wykonywanie projektów logistycznych.

Podczas nauki będziesz miał dostęp do najnowszego oprogramowania informatycznego, którego na co dzień używają profesjonaliści z obszaru logistyki. Wszystkie zajęcia i warsztaty będą prowadzone przez praktyków z tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Dzięki temu dowiesz się jak wygląda praca logistyka, poznasz jego codzienne obowiązki i zadania.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka-studia inżynierskie magisterskie uzyskasz kompleksowe wykształcenie z dziedziny logistyki, technik i metod używanych w tej branży oraz nowoczesnego oprogramowania, będącego pomocą w wykonywaniu zawodu logistyka. Dzięki tak szerokiej wiedzy będziesz miał szansę zdobycia naprawdę ciekawej i przyszłościowej pracy w każdym przedsiębiorstwie, które zatrudnia specjalistów do praw logistyki. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w handlu, przedsiębiorstwach produkcyjnych czy usługowych.

Ponadto, jako absolwent tych prestiżowych studiów staniesz się specjalistą do spraw zaopatrzenia i transportu. Zdobyta wiedza pozwoli Ci na nadzorowanie i projektowanie procesów logistycznych. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku logistyka-studia inżynierskie magisterskie musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów inżynierskich z obszaru nauk pokrewnych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka - studia inżynierskie magisterskie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE:

   • Znajomość najnowszego oprogramowania używanego w branży logistycznej
   • Umiejętność projektowania i nadzorowania procesów logistycznych
   • Umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • Umiejętność pracy w grupie
   • Znajomość terminologii branżowej
   • Znajomość metod i technik logistycznych

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE:

   • przedsiębiorstwa handlowe
   • przedsiębiorstwa usługowe
   • przedsiębiorstwa produkcyjne
   • specjalista do spraw projektowania procesów logistycznych
   • specjalista do spraw utrzymania ruchu urządzeń logistycznych
   • specjalista do spraw zaopatrzenia

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA INŻYNIERSKIE MAGISTERSKIE

   Komentarze (0)