Czego się nauczysz na studiach
Pragmatyczność Zarządzania i inżynierii produkcji pociąga za sobą wiele zalet. Treści programowe pozwalają nie tylko na kształtowanie własnych zainteresowań na bardzo ciekawej płaszczyźnie, ale również dają podstawy do podjęcia przyszłościowej kariery zawodowej. Wszystko dzięki następującym przedmiotom kierunkowym:
-
ergonomia,
-
zarządzanie produktem i usługami,
-
wprowadzenie do techniki,
-
podstawy automatyzacji,
-
marketing,
-
zarządzanie personelem,
-
rachunek kosztów dla inżynierów.
Dla kogo te studia
Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji zyskały ogromną popularność już w momencie ich powstania. Mimo tego, że oferują bardzo atrakcyjną propozycję edukacyjną, z pewnością nie jest ona dla każdego.
Możesz pomyśleć o podjęciu opisywanego kierunku studiów, jeśli nauka przedmiotów ścisłych nie jest dla ciebie problemem, jesteś wszechstronnie uzdolniony i w przyszłym życiu zawodowym nie chciałbyś ograniczać się wyłącznie do jednej dziedziny oraz doskonale czułeś się na pozycji lidera większości przedsięwzięć, w których miałeś okazję brać udział.
Możliwość podjęcia studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w ramach dwóch trybów – stacjonarnego i zaocznego to niezwykłe ułatwienie dla tych, którzy chcieliby mieć wpływ na organizację swojego czasu podczas całego miesiąca. Zastanawiasz się, która z opcji studiowania byłaby dla ciebie najlepsza? Wszystko zależy od tego, jaka jest twoja wizja najbliższej przyszłości.
Jeżeli za cel przyjmujesz systematyczne kształcenie na wykładach i zajęciach obowiązkowych, które zostaną podzielone równo między pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, oferta edukacyjna prezentowana przez studia dzienne powinna odpowiedzieć na twoje zapotrzebowanie. Studenci bardzo cenią sobie komfort wynikający z organizacyjnych kwestii studiów dziennych, dlatego przygotuj się na dużą konkurencję.
Doświadczenie zawodowe jest bardzo ważne. Fakt ten nie ulega najmniejszej wątpliwości, dlatego coraz więcej młodych ludzi pragnie połączyć pełnoetatową pracę z edukacją w ramach studiów wyższych. Jest to możliwe wyłącznie dzięki trybowi niestacjonarnemu. Nauka na tym trybie odbywa się najczęściej w co drugi weekend każdego miesiąca i ma postać bloku zajęciowego o całodziennym czasie trwania. Jeżeli rozważasz studia niestacjonarne, przygotuj się na konieczność uiszczania opłat za czesne.
Program studiów
Szczegółowy program studiów, oferowany przez dowolny kierunek, może się nieco różnić w zależności od wyboru miejsca podjęcia edukacji. Twoja przygoda z Zarządzaniem i inżynierią produkcji w Radomiu prawdopodobnie rozpocznie się od ugruntowania wiadomości, które będą stanowić stabilny filar pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.
Jako że podstawą wszystkich nauk ścisłych jest matematyka, nosząca zaszczytne miano królowej, to powinieneś być przygotowany na powtórkę z rozwiązywania skomplikowanych zadań logicznych. Dzięki nim rozwiniesz pożądaną w przyszłym zawodzie umiejętność sprawnego rozwiązywania powstałych problemów. Późniejsze etapy nauki przeprowadzą cię przez kompetencje interpersonalne, menedżerskie oraz inżynierskie tak, abyś uzyskał komplet wiedzy i umiejętności kierunkowych.