Zarządzanie i inżynieria produkcji - Łódź

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Łódź

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Łódź

Studia w Łodzi

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 4 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Łódzkiej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Łódź

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Żeby dostać się na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi, należy bardzo dobrze zdać egzamin maturalny z matematyki, gdyż jest to kierunek techniczny. Pozostałymi przedmiotami mającymi znaczenie w procesie rekrutacji są: fizyka, język obcy nowożytny, matematyka, chemia.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • język obcy
 • fizyka
 • chemia

 

Warto mieć na uwadze fakt, że procedury rekrutacyjne mogą być prawie tak dynamiczne, jak zmiany światowej gospodarki – dlatego aby nie być rozczarowanym, należy odpowiednio wcześnie śledzić ustalenia wybranej łódzkiej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Łódzka Politechnika Łódzka Termin rekrutacji I stopnia:
do 18.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
do 25.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 07.09.2020
do 01.10.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI W ŁODZI

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Politechnika Łódzka Politechnika Łódzka stacjonarne:
bezpłatne (limit: 75)
niestacjonarne:
5022 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (23.06.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Rekrutacja na studia w Łodzi zaczyna się na ogół jeszcze przed przystąpieniem absolwentów szkół średnich do egzaminów maturalnych. Od kandydatów na studia oczekuje się, że odpowiednio wcześnie określą swoje plany odnośnie do kształcenia wyższego. Kolejność zgłoszeń na ogół jednak nie ma znaczenia, ponieważ liczą się wyniki, jakie kandydaci otrzymają w procedurze rekrutacyjnej.

Pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona.

Jeżeli nie dostałeś się na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Łodzi otwierają także dodatkowy termin na przełomie sierpnia i września, który umożliwia dostanie się na studia dodatkowej puli osób.

Dokumenty rekrutacyjne +

Składanie dokumentów to bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na wymarzone studia, to dopiero wstęp do twojej przygody. By przypieczętować, powinieneś złożyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Ich niedostarczenie w terminie równa się z twoją decyzją o rezygnacji ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Wśród dokumentów, które powinieneś dostarczyć do dziekanatu, muszą się znaleźć:

 • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • różnego rodzaju umowy;
 • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

Pamiętaj, że wszystkie uczelnie w Łodzi dowolnie ustalają zestaw tych wstępnych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji na studia, muszą odpowiednio wcześnie uiścić niezbędne opłaty rekrutacyjne. To warunek niezbędny, ponieważ to dzięki nim wszystkie kandydatury zostaną rozważone. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje indywidualne propozycje opłat rekrutacyjnych. W przypadku studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji wahają się one mniej więcej od 85 do 100 zł. Uiszczenie odpowiednio wcześnie takiej opłaty jest równoznaczne z tym, że chcesz wziąć udział w rekrutacji. Nie zapomnij o tym kroku.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji należą do bardzo prestiżowego grona. Warto uświadomić sobie, że dostają się na nie na ogół najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy swoje przygotowania do matury rozpoczynają odpowiednio wcześnie. Aby być jedną z tych osób, która rozpocznie studia w Łodzi na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, musisz szczególną dbałość przyłożyć do nauki przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, czy nawet chemia i biologia. Nie czekaj i swoją naukę zacznij już dziś.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględnia on przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej.

Olimpiady oraz konkursy +

Osoby, które kochają nauki ścisłe, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To idealna propozycja dla osób, które chcą rozpocząć prestiżowe studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin. W przypadku studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Biologiczna;
 • Olimpiada Chemiczna;
 • Olimpiada Fizyczna;
 • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości.

Gdzie studiować na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi

 • Politechnika Łódzka

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W ŁODZI

energetyka
Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Niezwykle dynamiczny rozwór wszystkich gałęzi współczesnego przemysłu powoduje konieczność wdrażania nowych innowacji oraz ciągłego dostosowywania się do owych zmian przez pracowników. Wszystkie te zjawiska dotyczą przede wszystkim branży produkcyjnej – dostosowanie wdrażanych na rynek produktów do nieustannie zmieniających się potrzeb klientów wymaga mądrego zarządzania.

Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych menedżerów, dysponujących szeroką wiedzą i umiejętnościami technicznymi, ekonomicznymi, prawnymi oraz społecznymi, jest spore.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się idealny aplikant na studia w Łodzi na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji? Przede wszystkim wrodzoną charyzmą – przyznasz sam, że to ważne w przypadku zawodu menedżera. Poza tym przyda się odrobina zamiłowania do nauk technicznych, umiejętności organizowania pracy własnej oraz innych, a także chęć podjęcia dobrze płatnej pracy w zawodzie zgodnym z tematyką studiów.

 

1. Na początek

W związku z interdyscyplinarnością studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz odpowiedzialnością, jaka będzie spoczywać na przyszłych absolwentach, należy być gotowym na solidny umysłowy wycisk – materiału będzie dużo, jego spektrum będzie obejmowało dziedziny nauki uchodzące za najtrudniejsze, a więc tylko naiwni będą oczekiwali luzu i braku dyscypliny.

Przygodę ze studiami inżynierskimi w Łodzi na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi rozpoczniesz od poszerzenia posiadanych już umiejętności matematycznych, które będą podstawą pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji z zakresu statystycznych analiz rynku oraz obsługi programów komputerowych, pomocnych w przyszłej pracy.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

3. Program studiów

W trakcie zajęć praktycznych, pod okiem wykwalifikowanych praktyków zarządzania, nauczysz się efektywnej pracy w grupie oraz skutecznego zarządzania zespołami pracowników technicznych oraz wykonywanymi przez nich projektami.

Poznasz podstawowe zagadnienia z obszaru:

 • materiałoznawstwa,
 • projektowanie inżynierskiego
 • grafiki,

 

aby stać się pracownikiem zdolnym do wykonywania własnych projektów oraz realizacji już istniejących. Nie będą ci już dłużej obce umiejętności związane z tworzeniem prostych stron internetowych oraz znajomość podstawowych języków programowania.

 

W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

4. Nabywane umiejętności

Aby stać się odpowiedzialnym i mądrym liderem, będącym w stanie zapewnić pracownikom odpowiednie warunki, będziesz musiał najpierw od podszewki poznać ergonomię. Zrozumiesz wówczas, że odpowiednia wysokość krzeseł, odległość od monitora, a nawet rozmieszczenie pracowników w odpowiednich miejscach biura może znacznie poprawić ich wydajność.

Siatka studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi nie różni się w zależności od wyboru trybu studiów – studenci niestacjonarni będą mieli do przyswojenia dokładnie taki sam materiał i w takim samym czasie, jak studenci dzienni, jednak ich nauka skoncentruje się do weekendowych, całodziennych zjazdów.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 4 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi są dosyć nietypowe, jeśli chodzi o czas ich trwania – bowiem aplikant na inżynierskie studia pierwszego stopnia będzie musiał przygotować się na aż osiem semestrów, czyli cztery lata edukacji.

Czas trwania innych kierunków technicznych zazwyczaj wynosi siedem semestrów – jednak sam przyznasz, że dobre przygotowanie do pełnienia zawodu wymagającego interdyscyplinarnych umiejętności tego wymaga!

Studia drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi trwają cztery semestry, a więc dwa lata i zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwenta tytułu magistra oraz znacznie poszerzają jego możliwości zawodowe.

Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Łódzka Politechnika Łódzka stac. I stopnia:
4 lata
(inżynier)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
4 lata
(inżynier)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na poszczególnych uczelniach

Politechnika Łódzka Politechnika Łódzka Przedmioty:

chemia, fizyka, język obcy, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Przede wszystkim, co oczywiste, należy zorientować się, jakie procedury rekrutacyjne obowiązują w przypadku aplikacji na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi. Są one identyczne bez względu na to, jaki tryb studiów wybierzemy, jednak należy pamiętać, że podjęcie studiów niestacjonarnych będzie wiązało się z semestralnymi opłatami, których wysokość jest odgórnie ustalana.

Przedmiotami wiodącymi, z których wynik maturalny jest brany pod uwagę w konkursie świadectw, w jakim będzie musiał wziąć udział każdy kandydat, jest matematyka, fizyka, chemia, język obcy. W przypadku kandydatów na studia drugiego stopnia, brane pod uwagę będą oceny z dyplomu uzyskanego z poprzedniego etapu edukacji. Należy pamiętać, że wymagania te mogą ulegać zmianie na przestrzeni czasu, dlatego warto systematycznie sprawdzać stronę internetową wybranej szkoły wyższej w Łodzi, aby zasięgnąć niezbędnych informacji.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby mieć szansę na otrzymanie biletu wstępu na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi, jest zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem umieszczonego na stronie uczelni formularza aplikacyjnego. Wymagane jest tam podanie prawdziwych danych osobowych oraz wyników uzyskanych na egzaminie dojrzałości.

Następnie należy wydrukować dostępne na stronie podanie aplikacyjne i donieść je wraz z kserokopią świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, w przypadku aplikantów na studia magisterskie oraz fotografią o wymiarach 35X45mm do komisji rekrutacyjnej.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Absolwent studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi, dzięki interdscyplinarnej wiedzy i umiejętnością zgłębionym dzięki edukacji na tym kierunku, będzie mógł liczyć na bardzo przyszłościowe, dające gwarancję ciągłego samorozwoju oraz dobrze płatne zatrudnienie w wielu różnorodnych placówkach.

Jako absolwent jednego z najbardziej obleganych kierunków studiów w Łodzi będziesz mógł podjąć pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach w działach technologicznych i jakości. Sprawdzisz się tam doskonale dzięki solidnemu przeszkoleniu z podstaw IT, przez które przeprowadzą cię studia.

 

Będziesz mógł podjąć zadanie kierowania zespołami pracującymi nad szeroko pojętymi projektami technicznymi w ramach pracy dla przedsiębiorstw lub osób prywatnych. Studia inżynierskie uposażą cię w kompetencje niezbędne do udziału w realizacji oraz wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, dotyczących przede wszystkim innowacji technologicznych i organizacyjnych.

 

 

Ciekawi wiedzy absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji w Łodzi, którzy chcieliby mieć wkład własny w rozwój współczesnej nauki, będą mogli zatrudnić się w ośrodkach naukowo-badawczych. Jeśli niestraszny ci kontakt z nawet najbardziej wymagającym i kapryśnym klientem, nosisz w sobie ogromne pokłady empatii, to będziesz mógł spróbować szczęścia w pracy w firmach doradczych z obszaru inżynierii produkcji.

Dla przedsiębiorczych, dążących do niezależności i posiadających tak zwaną żyłkę biznesową i dobre kompetencje menedżerskie, otworzy się możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, zajmującej się produkcją, handlem lub opierającą swoją działalność na jakimkolwiek obszarze IT.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Łódź – zaoczne (niestacjonarne)

Studia w Łodzi na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które realizowane są w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku.

dowiedz się więcej na temat kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne w Łodzi

Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi w formie wieczorowej lub zaocznej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów. Czesne za rok studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji - ceny w Łodzi

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi?

Bardzo młody wiek przyszłych maturzystów oraz presja natychmiastowego wyboru przyszłej ścieżki edukacji, a co za tym idzie, poniekąd wyglądu całego życia, nie są dobrym połączeniem. Dlatego warto rzucić okiem na opinię studentów lub absolwentów wybranego przez siebie kierunku.

 

Adam, absolwent studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Łodzi mówi:

"Przed ostateczną decyzją co do studiowania Zarządzania i inżynierii produkcji rozważałem także inne kierunku studiów. Jednak ostatecznie zapał do nauk technicznych zwyciężył i bardzo dobrze – mam obecnie satysfakcjonującą pracę i pomimo niemałych trudności na studiach, jestem z nich zadowolony."

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)