Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Dodaj do ulubionych

26.01.2023

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia 2023 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane było przez ponad 8,9 tys. kandydatów (o 356 więcej niż rok wcześniej).

 

Uczelnie

W Trójmieście zarządzanie i inżynierię produkcji możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Gdańskiej (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Specjalności
Współczesne studia z zarządzania i inżynierii produkcji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście: inżynieria utrzymania ruchu, inżynieria procesów budowlanych, inżynieria systemów elektroenergetycznych ... specjalności na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Trójmieście >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, język obcy, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Żeby dostać się na studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, będziesz musiał sprostać nie najłatwiejszym wymaganiom – techniczny wymiar studiów wiąże się ze zdawaniem przedmiotów z kanonu nauk ścisłych, uznawanych przez wielu za najtrudniejsze.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka

 

Wiodącymi przedmiotami dla tego kierunku, czyli takimi, które warto zdać podczas rozszerzonego egzaminu maturalnego, będą: matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytny. Pamiętaj, że każda uczelnia może ustalać własne procedury rekrutacyjne, ponadto mogą one ulegać zmianom w czasie. Dlatego aby być na bieżąco i uniknąć przykrych niespodzianek, śledź stronę internetową wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Przedmiotem zainteresowania świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich coraz częściej stają się nauki interdyscyplinarne. Coraz więcej młodych ludzi dąży także do połączenia owej interdyscyplinarności ze skomplikowaną wiedzą techniczną, gdyż wie, że otrzymane połączenie będzie gwarancją uzyskania przez nich dobrze płatnego zatrudnienia.

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji to stosunkowo niedawno powstała dziedzina wiedzy, stanowiąca propozycję dla przyszłych maturzystów chcących zgłębiać pragmatyczną i potrzebną na współczesnym rynku pracy wiedzę i umiejętności. Zarządzanie i inżynieria produkcji, w związku z interdyscyplinarnym kierunkiem kształcenia, już od początku istnienia cieszy się niesłabnącą popularnością, co generuje konieczność zmierzenia się z szerokim gronem innych kandydatów, stanowiących trudną do pokonania konkurencję.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Ale czym dokładnie zajmuje się Zarządzanie i inżynieria produkcji? Jak sama nazwa wskazuje, uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, które wprowadziły opisywany kierunek do kanonu oferowanej edukacji, stawiają na wykształcenie w przyszłych absolwentach wiedzy przydatnej na współczesnym rynku pracy. Pierwszy człon nazwy kierunku wprowadzi cię w świat zarządzania, czyli innymi słowy, bycia liderem, zajmującym się szeroko rozumianą organizacją przepływu surowców oraz pracą zespołów pracowników.

Inżynieria, czyli wykształcenie czysto techniczne, to doskonała perspektywa na przyszłość, bowiem posiadanie umiejętności z zakresu nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, to swoista gwarancja dobrze płatnego i stabilnego zatrudnienia. Statystyki pokazują, że korzystny dla absolwentów kierunków ścisłych trend na rynku pracy utrzyma się jeszcze przez długie lata.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na dowolnie wybranej uczelni w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, powinieneś zdawać sobie sprawę z faktu, że nie każdy z potencjalnych kandydatów będzie miał szanse na odniesienie sukcesu w trakcie tej wymagającej edukacji oraz podczas pracy w zawodzie.

Zatem jak powinna wyglądać sylwetka idealnego kandydata na ten kierunek? Jeśli jesteś amatorem nauk ścisłych, a zgłębianie ich tajników to dla ciebie bułka z masłem oraz źródło niewyczerpanej przyjemności? Dobrze się czujesz na pozycji lidera i przy każdej sposobności dążysz do jej obejmowania, co przyczynia się do osiągnięcia sukcesu całej grupy? Jesteś wszechstronnie uzdolniony i nie chcesz ograniczać się do zgłębiania wyłącznie jednej dziedziny wiedzy podczas edukacji na studiach wyższych?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno z powyższych pytań może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej uczelni w Trójmieście.

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to bardzo często źródło wielu wyrzeczeń i godzin spędzanych na samodzielne powtarzanie przyswojonego na zajęciach i wykładach materiału – w końcu każdej uczelni zależy na wykształceniu jak najbardziej kompetentnych absolwentów. Jesteś ciekaw, jak dokładnie będą wyglądać studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Wiele będzie zależało od wybranej przez ciebie uczelni – każda z nich ustala władny program nauczania, jednak kompetencje oferowane przez ukończenie każdego z nich zagwarantuje ogromne możliwości zawodowe, dzięki czemu wszyscy absolwenci będą w znacznym stopniu równi na współczesnym rynku pracy. Czyli innymi słowy – niezależnie od tego, na jakie miejsce podjęcia edukacji się zdecydujesz, zdobyte przez ciebie kompetencje będą wystarczające do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

 

4. Tryb studiów

Nie od dziś wiadomo, że uczelnie chcą iść na rękę swoim studentom, dlatego umożliwiają podjęcie edukacji na niektórych kierunkach zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, zwanym również zaocznym. Pierwsza z opcji będzie doskonała dla osób niebojących się konkurencji – ta z pewnością będzie duża biorąc pod uwagę popularność wyboru właśnie tej opcji.

Druga z nich – studia niestacjonarne – są niejako przeciwieństwem trybu stacjonarnego, gdyż nauka w ich ramach odbywa się od piątku do niedzieli, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Studia te stanowią ukłon w stronę pełnoetatowych pracowników, chcących pogodzić swoje życie zawodowe ze zdobywaniem wyższego wykształcenia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Pamiętaj o obowiązku uiszczania systematycznych opłat za każdy semestr lub rok edukacji.

 

5. Wiedza i umiejętności

Szczelnie wypełniony profil kształcenia, implikowany między innymi interdyscyplinarnością zgłębianego kierunku, sprawia, że edukacja na Zarządzaniu i inżynierii produkcji może okazać się trudnym do sprostania wyzwaniem. Przedmiotami, które najpewniej napotkasz podczas nauki, będą między innymi:

 • Materiałoznawstwo
 • Mechanika i wytrzymałość materiałów
 • Podstawy makro i mikro ekonomii
 • Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem produkcji
Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie może okazać się długą i krętą drogą, na końcu której na każdego z absolwentów będzie czekać dyplom potwierdzający otrzymanie wyższego wykształcenia. Studia inżynierskie na pierwszym stopniu będą trwały trzy i pół roku i zostaną zwieńczone uzyskaniem, jak sama nazwa wskazuje, dyplomu inżyniera.

Jako że Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do kanonu studiów dzielących się na dwa stopnie, to ukończenie drugiego z nich zobowiąże studentów do poświęcenia półtora roku lub dwóch lat wolnego czasu i wynagrodzi ich tytułem magistra oraz zwiększeniem atrakcyjności w oczach przyszłych pracodawców.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Bez pomocy dobrze wykwalifikowanych i wykształconych absolwentów opisywanego kierunku nie mogłaby się rozwijać praktycznie żadna gałąź współczesnej gospodarki i współczesnego przemysłu. W związku z tym możesz mieć pewność, że jako absolwent będziesz mógł liczyć na możliwość dokonania świadomego wyboru z całej gamy dostępnych opcji.

Absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście będą mogli liczyć na zatrudnienie na stanowisku inżyniera, projektanta, konstruktora i pracownika ściśle związanego z szeroko pojętym procesem wytwórczym.

Ponadto każdy z absolwentów znajdzie pracę w:

 • Instytucjach technologicznych
 • Międzynarodowych korporacjach
 • Jednostkach badawczo-rozwojowych
 • Centrach innowacji

Niezależnie od tego, jaką drogę obierzesz, jedno jest pewne – zdobyta przez ciebie posada zapewni ci możliwość ciągłego samorozwoju, godnego życia w aspekcie finansowym oraz bezpośredniego przyczyniania się do umacniania gospodarki swojego kraju. Dlatego nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżyniera produkcji, po uzyskaniu tytułu inżyniera szukają swojej pierwszej pracy zawodowej. Zazwyczaj decydują się na pracę w przemyśle, centrach innowacji, korporacjach, a niektórzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Absolwenci mogą objąć takie stanowiska jak np. kierownik produkcji, specjalista do spraw kontroli jakości, a także logistyk. Ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki oraz czym zajmują się na co dzień?

 

Specjalista do spraw kontroli jakości

Specjalista do spraw kontroli jakości często podejmuje pracę firmach zajmujących się produkcją lub wytwórstwem. Na co dzień zajmuje się kontrolą wytwarzanych materiałów, części lub produktów. Do innych jego obowiązków możemy zaliczyć sprawowanie pieczy nad niezbędną dokumentacją, a także optymalizację produkcji i wdrażanie nowych metod produkcyjnych. Mediana zarobków specjalisty do spraw kontroli jakości wynosi około 4480 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik produkcji

Kierownik produkcji może podjąć zatrudnienie we wszystkich firmach i korporacjach odpowiedzialnych za produkcję. Może on pracować w wielu sektorach. Do zadań kierownika produkcji możemy zaliczyć m.in. organizację pracy całego parku maszynowego, pracowników, a także zajmuje się tworzeniem grafików i kontrolą wytwarzanych produktów. Kierownik produkcji pilnuje również, aby wszystko było wykonywane zgodnie z normami oraz w terminie. Mediana zarobków kierownika produkcji wynosi około 8210 zł brutto miesięcznie.

 

Logistyk

Logistycy mogą podjąć zatrudnienie w firmach logistycznych lub spedycyjnych. Logistyk odpowiada za organizację pracy np. na magazynach lub wywożonych towarów w transporcie. Zajmuje się także ewidencją i kontrolą wywożonych produktów lub materiałów oraz nadzoruje statystyki. Logistyk odpowiada również za tworzenie dokumentacji i raportów. Mediana zarobków logistyka wynosi około 5000 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (marzec 2022)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Gdańskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Sopockiej Szkole Wyższej oraz Gdańskiej Szkole Wyższej.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście:

 

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Limity miejsc

Na każdy z kierunków studiów w Trójmieście jest ustalony odgórnie limit miejsc, na który można przyjąć studentów.     

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście? Rekrutacja na uczelnie opiera się na konkursie świadectw, który jest podstawą do stworzenia listy osób zakwalifikowanych. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście, to: fizyka, język obcy, język polski oraz matematyka.

Warto mieć na uwadze, że na studia mogą dostać się tylko najlepsi wśród kandydatów.

Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście: 

 • Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa):

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna.

Studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni – czy jest ona prywata czy publiczna – są płatne. Warto pamiętać, że uczelnie w Trójmieście umożliwiają rozłożenie czesnego na raty.

Ceny studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście: 

 • Sopocka Szkoła Wyższa:  
 • Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa):
 • Gdańska Szkoła Wyższa:

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.   

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście po zarejestrowaniu się w systemie muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się opublikowania list? Daty ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Trójmieście, jednak zazwyczaj publikowane są około w połowy lipca.  

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście informację o przyjęciu na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów). W systemie można również znaleźć takie informacje, jak uzyskana ilość punktów czy zajęte miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa): do 10.07.2022  

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Uczelnie w Trójmieście ustalają, aby kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji osobiście składali komplet dokumentów rekrutacyjnych do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje także możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną.

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście mogą sprawdzić na stronach poszczególnych uczelni, jakie dokumenty ze sobą zabrać.

Niektóre z dokumentów to m.in.: świadectwo maturalne, dowód osobisty, formularz aplikacyjny oraz zdjęcie do legitymacji.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście, aby zostać pełnoprawnymi studentami muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

W jakim terminie trzeba złożyć dokumenty na kierunek zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście? Uczelnie przyjmują dokumenty zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. W przypadku Politechniki Gdańskiej kandydaci mają czas od 15 lipca do 22 lipca.

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji muszą pamiętać o tym, jak ważne jest dopilnowanie terminów bowiem niedostarczenie dokumentów może grozić nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.  

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

 • Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa): od 15.07.2022 do 22.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Politechnika Gdańska

Zarządzanie i inżynieria produkcji będące ofertą Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej jest realizowane w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji jest ciekawą propozycją, dla osób, które interesują się nowoczesnymi technologiami, projektowaniem, a także naukami o zarządzaniu. U kandydatów na ten kierunek studiów mile widziana będzie również umiejętność analitycznego myślenia.

Studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji, dowiesz się, jak przebiega proces produkcji, praca na produkcji, a także jak kontrolować jakość produktów. W trakcie zajęć nauczysz się tworzyć prototypy za pomocą różnych nowoczesnych metod. A w czasie zajęć teoretycznych będziesz słuchaczem np. wykładów z ekonomii czy zarządzania.

Na studentów kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji czeka wiele przedmiotów teoretycznych, jak i praktycznych, które będą odbywać się w laboratoriach. Niektóre z przedmiotów to materiałoznawstwo, mechanika i wytrzymałość materiałów, makroekonomia, mikroekonomia, język obcy oraz bezpieczeństwo produkcji. Program studiów przewiduje także obowiązkowe praktyki zawodowe, które studenci są zobowiązani odbyć w wybranej przez siebie firmie lub instytucji.

Po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu inżyniera absolwenci mogą zacząć szukać ze zatrudnienia na takich stanowiskach jak m.in. inżynier zarządzania produkcją, programista, inżynier do spraw utrzymaniu ruchu, specjalista do spraw jakości, a także jako technolog wyrobów i procesów.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Sopocka Szkoła Wyższa

Kierunek Zarządzanie i inżyniera produkcji proponowany przez Sopocką Szkołę Wyższą jest realizowany w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Jeśli interesujesz się naukami ścisłymi, zarządzaniem, a także marketingiem i w przyszłości chciałbyś pracować w firmach zajmujących się np. produkcją i być zatrudnionym na kierowniczym stanowisku, to kierunek studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji może cię zainteresować. Sopocka szkoła wyższa poszerzając swoją ofertę, może zaproponować swoim studentom kilka specjalności takich jak:

 • inżynieria procesów budowlanych,
 • inżynieria jakości,
 • inżynieria procesów budowlanych,
 • inżynieria jakości.

Studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji, będziesz rozwijać się w zakresie nauk ścisłych takich jak: matematyka, fizyka czy ekonomia, a także w zakresie nauk technicznych. Dodatkowo będziesz rozwijać swoje umiejętności menedżerskie i nauczysz się zarządzać zespołem oraz całą produkcją. Sporą część zajęć stanowią również zajęcia praktyczne, które pozwalają na rozwijanie swoich umiejętności w praktyce oraz tworzenie własnych projektów.

Program studiów poza przedmiotami ze specjalności zawiera wiele przedmiotów teoretycznych, takich jak: finanse, matematyka, metody ilościowe, mechanika, a także język obcy. Dzięki tak opracowanemu programowi, studenci są świetnie przygotowani do podjęcia przyszłej pracy.

Absolwenci po ukończeniu studiów mogą poszukiwać pracy np. w biurach projektowych, firmach logistycznych, firmach konsultingowych oraz w przemyśle.

Dowiedz się więcej

 

Gdańska Szkoła Wyższa

Gdańska Szkoła Wyższa oferuje kierunek studiów Zarządzanie i inżynierię produkcji w systemie dwustopniowym. Są to trzyipółletnie studia inżynierskie oraz półtoraroczne studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji jest przeznaczona dla osób, które chcą rozwijać się w dziedzinie przemysłu oraz nie mają problemów z naukami ścisłymi, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek. Gdańska Szkoła Wyższa w ramach kierunku oferuje kilka specjalności, są to:

 • informatyka w przemyśle,
 • mechatronika,
 • inżynieria produkcji,
 • logistyka i zarządzanie transportem,
 • inżynieria budownictwa,
 • inżynieria ochrony środowiska.

 

Studiując Zarządzanie i inżynierie produkcji i rozwiniesz się w zakresie wybranej przez siebie specjalności, a także zdobędziesz cenne umiejętności z zakresu matematyki, projektowania, mechatroniki oraz logistyki. W trakcie studiów dowiesz się jak zarządzać produkcją oraz jak określać normy jakościowe i jak ich przestrzegać. Dodatkowo będziesz uczestniczyć w wielu przedmiotach praktycznych, gdzie będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności w praktyce poprzez tworzenie np. własnych projektów.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Zarządzani i inżynierii produkcji to m.in. język obcy, matematyka, zarządzanie, mechanika, finanse, materiałoznawstwo oraz automatyzacja. Studenci będą musieli również odbyć praktyki studenckie.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomu inżyniera mogą podjąć pracę m.in. w administracji, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, korporacjach, centrach innowacji, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa) stacjonarne studia I stopnia więcej
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Zanim podejmiesz jakikolwiek kierunek studiów, również Zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście, powinieneś dowiedzieć się nieco o ogólnych procedurach obowiązujących podczas rekrutacji, aby być w pełni świadomym przyszłym studentem, mającym szansę na osiągnięcie ogromnego zawodowego sukcesu.

Zdobycie tytułu finalisty lub laureata jednej z olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim pozwoli ci na wkroczenie w szeregi studentów wymarzonego kierunku z ogromną łatwością. Wystarczy wówczas, że zdasz egzamin maturalny bez konieczności przejmowania się jego wynikiem.

 

Proces rekrutacji

Zgłoszenie swojej kandydatury na Zarządzanie i inżynierię produkcji poprzez wypełnienie stosownego formularza, zawartego na stronie internetowej wybranego przez ciebie ośrodka akademickiego, to pierwszy krok, aby mieć szansę na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych na ten kierunek studiów.

Kolejnym będzie czas oczekiwań na werdykt, będący równocześnie źródłem wielu stresów. Kiedy uda ci się przez niego przebrnąć jako zwycięzca, z czystym sumieniem możesz przejść do kolejnego i ostatniego już etapu rekrutacji.

 

Potrzebne dokumenty

Do zwieńczenia wszystkich poprzednich kroków, jakie wykonałeś podczas dążenia do wstąpienia w grono studentów Zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście, najprawdopodobniej będziesz potrzebował:

 • Świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia
 • Kserokopii jednego z powyższych dokumentów
 • Dowodu osobistego
 • Formularza aplikacyjnego, pobranego ze strony internetowej wybranej uczelni
 • Fotografii do legitymacji

Prawda, że proste?

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Trójmieście 

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Jeśli myślisz poważniej o podjęciu studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z pewnością zainteresują cię opinie studentów tego kierunku – w końcu to właśnie oni najlepiej orientują się w specyfice kierunku.

Joanna, studentka trzeciego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście, mówi:

„Obrany przeze mnie kierunek studiów to źródło codziennych wyzwań, a żeby im sprostać, należy włożyć ogrom wysiłku i samozaparcia. Jednak wiem, że wszystko się opłaci – znajdę dobrą pracę, która będzie dla mnie przyjemnością. Z czystym sumieniem mogę polecić studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście wszystkim zainteresowanym!”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie i inżynieria produkcji Gdańsk | Gdynia | Sopot studia i stopnia


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | gdyni | sopocie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

architektura
nawigacja
transport
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Kampus SGGW, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7Uo9z5gyGUcRIDBkBgu0pYo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/54566-sggw-kierunki.jpg Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie