Studia na kierunku pielęgniarstwo w Białymstoku można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej.
Idealni kandydaci na studia medyczne w zakresie pielęgniarstwa nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Ważne jest także to, aby kandydaci byli zdyscyplinowani i odporni na stres. Pielęgniarki i pielęgniarze muszą się jednak odznaczać empatią i cierpliwością oraz powinni wypracować sobie odpowiednie podejście do pacjenta. Jeśli uważasz, że kierunek pielęgniarstwo w Białymstoku jest właśnie dla Ciebie, wypełnij formularze rekrutacyjne.
Program studiów i gdzie studiować
Kierunki studiów w Białymstoku takie jak pielęgniarstwo możesz realizować na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku. Uczelnie w Białymstoku chcą zapewnić najwyższy poziom kształcenia w zakresie najbardziej obleganych kierunków medycznych.
Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii i chemii. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne seminarium, rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych dorosłych, chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne, farmakologia, badania fizykalne, geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne, neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne, psychologia i pielęgniarstwo psychologiczne, etypa zawodu pielęgniarski, promocja zdrowia i wiele innych.
Studia medyczne w Białymstoku na kierunku pielęgniarstwo możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiadają Ci studia w formie regularnych spotkań i systematycznej nauki, warto rozważyć tryb dzienny studiowania. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, rozważ spotkania weekendowe i studia zaoczne. Pamiętaj jednak, że tryb niestacjonarny jest płatny nawet na uczelniach publicznych.
Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii i chemii. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne,
-
chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne,
-
choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne,
-
badania fizykalne,
-
rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych dorosłych,
-
neonatologia i pielęgniarstwo neonatologiczne,
-
choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne,
-
etyka zawodu pielęgniarki,
-
zdrowie publiczne,
-
anestezjologia i pielęgniarstwo w zagrożeniu życia,
-
geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne
-
i wiele innych.
Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie w zakresie teoretycznym, zyskując tym samym niezbędną wiedzę medyczną z zakresu anatomii, fizjologii, genetyki, zdrowia publicznego, psychologii, radiologii, patologii, socjologii, ale także kierunkowym, które skupia się na filozofii i etyce zawodu pielęgniarki, promocji zdrowia, podstawowej opiece zdrowotnej, ginekologii i pielęgniarstwie położniczo-ginekologicznym, chirurgii i pielęgniarstwie chirurgicznym, rehabilitacji i pielęgniarstwie niepełnosprawnych, opiece paliatywnej, ratownictwie medycznym, badaniach w pielęgniarstwie i tym podobne. Studenci zyskują także niezbędne umiejętności, które umożliwiają im udzielanie świadczeń na rzecz chorych oraz rozpoznawanie potrzeb chorych i ich rodziny. Uczą się także empatii oraz komunikatywności i pracy w grupie oraz uodparniają się na ból i stres.