Dietetyka - Częstochowa

Dietetyka - Częstochowa

Studia na kierunku dietetyka w Częstochowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

16.06.2024

Dietetyka - studia Częstochowa 2024 | woj. śląskie

Dietetyka w Częstochowie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Studia na kierunku dietetyka w Częstochowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Dietetyka to kierunek studiów, która umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu fizjologii i procesów zachodzących w organizmie. W trakcie nauki student będzie poznawał normy i zasady planowania żywienia. Uczestnicy zajęć będą uczyć się też, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Absolwenci studiów posiadają umiejętności niezbędne m.in. do tworzenia planów żywieniowych. Program kształcenia przewiduje również naukę zagadnień z obszaru m.in. mikrobiologii ogólnej i żywności, anatomii i histologii człowieka czy analizy i oceny jakości żywności.


Dietetyk to zawód, którego popularność stale rośnie. Po ukończeniu tego kierunku studiów można podjąć pracę w ośrodkach zdrowia, klinikach, ale też na siłowniach i klubach fitness w roli dietetyka, zarówno zawodowych sportowców, jak i entuzjastów sportowych. Dietetycy potrzebni są także w firmach z branży cateringowej, gdzie niezbędna jest wiedza na temat tego, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta. Absolwenci mogą starać się o zatrudnienie w stacjach sanitarno-epidemiologicznych i zakładach przemysłu spożywczego. Ukończenie dietetyki wyposaża absolwenta w potrzebną wiedzę do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dietetyka w Częstochowie rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 15 lipca 2024 r. | Dietetyka Częstochowa - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek dietetyka w Częstochowie

W Częstochowie dietetykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.

Kierunek dietetyka - uczelnie w Częstochowie

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dietetyka w Częstochowie

W procesie rekrutacji na studia w Częstochowie na kierunku dietetyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, język obcy, informatyka, język polski, matematyka. dietetyka Częstochowa - przedmioty maturalne

Żeby dostać się na Dietetykę, nie wystarczy samo zainteresowanie tematyką kształcenia. Każdy z kandydatów powinien odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, aby móc im wszystkim sprostać. Studia medyczne, do kanonu których należy między innymi Dietetyka, narzucają kandydatom obowiązek pokonania wielu aplikantów, bowiem każdego roku ich nie brakuje. Chcąc rozpocząć Dietetykę, należy przygotować się do zdawania rozszerzonego egzaminu maturalnego z biologii, chemii, fizyki, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić, ponieważ każda z uczelni wyższych ustala własne zasady przyjęć kandydatów. Celem zgłębienia bardziej szczegółowych informacji, warto odwiedzić stronę internetową wybranego wcześniej ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Częstochowie

Studia na kierunku dietetyka w Częstochowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

Uczelnie w Częstochowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Częstochowie - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Siatka przedmiotów na Dietetyce została stworzona w taki sposób, aby przyszli absolwenci mogli pochwalić się wszechstronnym wykształceniem kierunkowym, a ponadto mieli szansę na zdobycie adekwatnego do zainteresowań i kompetencji zatrudnienia. Dlatego program studiów składa się z samych najpotrzebniejszych przedmiotów, głównie z zakresu nauk medycznych, jednak nie zabraknie w nim również podstaw psychologii, socjologii, czy technik obsługi profesjonalnych programów komputerowych. Kończąc studia zyskujesz pewność, że stajesz się profesjonalistą w praktykowanej dziedzinie nauki.

Studia medyczne na kierunku Dietetyka zostały stworzone celem odpowiedzi na zainteresowanie przyszłych studentów oraz współczesnego rynku pracy, który potrzebuje wielu wyspecjalizowanych fachowców.

Siatka studiów składa się między innymi z następujących przedmiotów:

  • podstawy pierwszej pomocy,
  • anatomia i fizjologia człowieka,
  • żywienie człowieka zdrowego i chorego,
  • farmakoterapia żywieniowa,
  • socjologia żywienia.

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Częstochowie

Studia na kierunku Dietetyka w Częstochowie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Sprawdź

Dietetyka w Częstochowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po dietetyce

Wybór przyszłego kierunku studiów coraz bliżej, a ty wciąż nie jesteś pewien, czy wybór Dietetyki okaże się dla ciebie satysfakcjonujący? Jeśli argumentem przemawiającym na korzyść tego kierunku miałyby być możliwości zawodowe gwarantowane po jego ukończeniu, to możesz być pewien, że nie zawiedziesz się tą decyzją.

Absolwenci Dietetyki w Częstochowie znajdą zatrudnienie w specjalistycznych poradniach żywieniowych oraz związanych z układaniem diet dopasowanych do stanu zdrowia, płci i wieku danej jednostki. Jeżeli zaliczasz się do osób niezwykle przedsiębiorczych, z pewnością zainteresuje cię możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej pod postacią gabinetu świadczącego szereg usług dietetycznych.

Podjęcie współpracy z lekarzami różnych specjalności to kolejna alternatywa dla dietetyków, chcących zadbać o jak najlepszy rozwój swojej przyszłej kariery. Jako że dietetyka łączy w sobie kilka podstawowych dziedzin medycznych, pomoc absolwenta tej dziedziny okaże się nieoceniona na wielu oddziałach szpitalnych, w przychodniach oraz poradniach zdrowotnych. Dietetycy ponadto odnajdą się w pracy laboratoryjnej przy testowaniu bezpieczeństwa dodatków do żywności oraz kontroli jakości produktów spożywczych.

Największy wpływ na kształtowanie swojej przyszłości zawodowej będziesz miał ty sam, jako absolwent opisywanego kierunku studiów. Możliwości zatrudnienia, jakie gwarantuje ukończenie Dietetyki, będą szerokie, niezależnie od tego, w jakim zakresie zgłębianej dziedziny się wyspecjalizujesz.

Jak wygląda rekrutacja na dietetykę w Częstochowie

Dietetyka - rekrutacja na uczelniach w Częstochowie

sprawdź rekrutacja na studia w Częstochowie

 

Ile osób na miejsce na dietetykę w Częstochowie

Dietetyka w Częstochowie należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Częstochowie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie aplikowało 131 kandydatów.

Ile kosztują studia na kierunku dietetyka w Częstochowie

Studia stacjonarne na kierunku dietetyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Częstochowa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Częstochowa studia stacjonarne

Dietetyka Częstochowa studia niestacjonarne

Dietetyka w Częstochowie

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Częstochowie

Coraz poważniej myślisz o rozpoczęciu Dietetyki w Częstochowie, jednak informatory akademickie i informacje znalezione na stronach internetowych nie wydają ci się wystarczające? Jeśli tak, to opinie praktyków tego kierunku powinny okazać się dla ciebie cennym źródłem wiedzy.

Karolina, absolwentka Dietetyki w Częstochowie, mówi:

„Studia na kierunku Dietetyka skończyłam kilka lat temu i od tego czasu mam dobrze płatną pracę w zawodzie. Szczerze polecam Dietetykę wszystkim zainteresowanym naukami medycznymi i żywieniem człowieka – z pewnością charakter tego kierunku sprosta wszystkim oczekiwaniom.”

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia