Kosmetologia - Toruń

Kosmetologia - Toruń

Kosmetologia - Toruń

Studia w Toruniu

Kosmetologia

Odkryj kierunek Kosmetologia w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Kosmetologia studia Toruń | woj. kujawsko-pomorskie

Dla kogo ten kierunek?

Jak mawiała Coco Chanel, „nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”. Zabiegi kosmetyczne mają na celu to zaniedbanie zneutralizować w najwyższym stopniu, dlatego są nakierowane nie tylko na skórę zdrową, ale przede wszystkim na skórę chorą bądź z jakimś defektem. Szereg zabiegów i różnych poziomów pielęgnacji mogą brzydkie kaczątko zmienić w łabędzia.

Kandydaci na studia medyczne w zakresie kosmetologii powinni żywo interesować się tematyką Beauty. Ważne, abyś nie miał problemów z przedmiotami ścisłymi, bowiem to na nich opierają się treści medyczne i te z zakresu kosmetologii. Studenci muszą wykazywać się empatią, cierpliwością i komunikatywnością. Jeśli odnajdujesz w sobie te cechy, rozważ studia kosmetologiczne.

 

Program studiów i gdzie studiować

Kierunek kosmetologia w Toruniu możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Farmaceutycznym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika lub w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości (TWSP) im. Księcia Kazimierza Kujawskiego. Uczelnie w Toruniu dążą do zapewnienia kandydatom na studia wielu możliwości pracy i rozwoju.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii i chemii. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: chemia kosmetyczna, elementy bezpieczeństwa I higieny pracy oraz ergonomii, kosmetologia pielęgnacyjna, farmakologia z toksykologią, wprowadzenie do naturalnych surowców kosmetycznych, patofizjologia, podstawy alergologii, psychologia, propedeutyka chirurgii plastycznej, elementy biofarmacji w kosmetologii i wiele innych.

 

Praca po studiach

Studia w Toruniu na kierunku kosmetologia oferują swoim absolwentom bardzo wiele możliwości. Studenci przygotowywani są do pracy w firmach kosmetycznych, w laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych.

Absolwenci w pracy zawodowej współpracują z lekarzami dermatologiami i lekarzami medycyny estetycznej, zajmują stanowiska specjalistów w placówkach odnowy biologicznej oraz specjalistów w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki. W firmach kosmetycznych pracują w działach dystrybucji i sprzedaży kosmetyków lub w działach odnoszących się do szkoleń i kontroli. Mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować w instytucjach naukowo-badawczych.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Toruniu?

Studia medyczne w zakresie kosmetologii uchodzą za jedne z najbardziej obleganych. Kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz: biologię, chemię, fizykę i astronomię, fizykę, matematykę, geografię, informatykę. Pamiętaj, że w przypadku kierunku kosmetologia potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 02.06.2020
do 18.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 02.06.2020
do 12.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W TORUNIU

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Kierunki studiów w Toruniu takie jak kosmetologia możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiadają Ci studia w formie regularnych spotkań i systematycznej nauki, wybierz tryb dzienny. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, rozważ spotkania weekendowe i studia zaoczne. Pamiętaj jednak, że tryb niestacjonarny jest płatny nawet na uczelniach publicznych.

Program kształcenia zbudowany jest na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii i chemii. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • biologia i genetyka,
 • historia kosmetologii,
 • wprowadzenie do chemicznych surowców kosmetycznych,
 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • kosmetologia upiększająca,
 • farmakologia z toksykologią,
 • wprowadzenie do naturalnych surowców kosmetycznych,
 • technologia form kosmetyku i zasady GLP,
 • podstawy alergologii,
 • propedeutyka chirurgii plastycznej,
 • etyka zawodowa,
 • psychologia
 • i wiele innych.

 

Zajęcia prowadzone są we współpracy z jednostkami klinicznymi, takimi jak dermatologia, chirurgia plastyczna, rehabilitacja. Studenci zdobywają niezbędną wiedzę do podjęcia pracy w zawodzie. Jest to wiedza także medyczna, odnosząca się do funkcjonowania człowieka, stąd takie przedmioty jak anatomia czy fizjologia. Studenci zapoznają się ze składami kosmetyków, uczą się jak tworzyć kosmetyki, a także zgłębiają wiadomości odnoszące się do efektów alergicznych. Niezbędne umiejętności pozwalają im na przeprowadzenie efektownych zabiegów Beauty. Studenci rozwijają również zdolności komunikacyjne i językowe, co umożliwia pracę w różnych sektorach, zarówno publicznych, jak i prywatnych, w kraju i za granicą. Nie ulega wątpliwości, że kierunek kosmetologia w Toruniu jest dla pasjonatów, dlatego, jeśli dostrzegasz w sobie predyspozycje, by rozwijać się w tym zakresie, pomyśl o rekrutacji.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA TORUŃ STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Studia w Toruniu na kierunku kosmetologia podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że możesz je realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwszy stopień trwa sześć semestrów, czyli trzy lata, i kończy się egzaminem licencjackim, który upoważnia absolwentów do podjęcia pracy w zakresie kosmetologii.

Stopień drugi to dwuletnie studia magisterskie. Cztery semestry edukacji uzupełniającej kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach licencjackich. Warto podkreślić, że studia drugiego stopnia może rozpocząć absolwent zarówno pierwszego stopnia kosmetologii, jak i innych studiów pokrewnych, które także krążą w zakresie nauk medycznych lub branży Beauty.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA TORUŃ STUDIA I STOPNIA

KOSMETOLOGIA TORUŃ STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Toruniu?

Kierunek kosmetologia w Toruniu uchodzi za jeden z najbardziej popularnych wśród kierunków z zakresu nauk medycznych, a szczególnie intryguje zwłaszcza osoby, które żywo interesują się tematyką Beauty. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy w zakresie Twoich zainteresowań mieszczą się zagadnienia związane z wizażem, stylizacją i pielęgnacją ciała i urody?
 • Czy w przyszłości pragniesz dbać o piękno swoich klientów i eksponować piękno ludzi?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych, a liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. Właśnie dlatego musisz postarać się o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz: biologię, chemię, fizykę i astronomię, fizykę, matematykę, geografię, informatykę. Maksymalnej ilości punktów może dostarczyć Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści zdobywają najwyższe miejsca na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Biologicznej lub w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. Antoniego Swinarskiego.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje z reguły świadectwa dojrzałości, podania i oświadczenia, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, kserokopii dowodu osobistego, zdjęć do legitymacji, zaświadczeń lekarskich, a także zaświadczeń odnoszących się do uzyskania wysokich wyników w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Toruniu.

Jaka praca po kierunku kosmetologia w Toruniu?

Studia medyczne w Toruniu w zakresie kosmetologii zapewniają swoim absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Abiturienci zatrudniani są w firmach kosmetycznych, laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych, w hotelach, w ośrodkach rekreacyjnych, w których abiturienci pełnią funkcję nie tylko specjalistów od różnego rodzaju zabiegów Beauty, ale również kierowników bądź menedżerów, w Spa&Wellness czy też w salonach kosmetycznych.

Absolwenci kosmetologii zajmują różnego rodzaju stanowiska. Pracują jako specjaliści w placówkach odnowy biologicznej, specjaliści w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, pracownicy działów kosmetycznych w aptekach, przedstawiciele firm kosmetycznych czy farmaceutycznych, specjaliści do spraw szkoleń w dziedzinie Beauty, otwierają także własne działalności gospodarcze w sektorze Beauty.

Studenci są przygotowywani do współpracy z lekarzami dermatologami czy lekarzami medycyny estetycznej, w trakcie całego toku kształcenia dowiadują się jak wykonywać zabiegi kosmetyczne i prawidłowo stosować kosmetyki w celu pielęgnacji i upiększania klientów i klientek. Absolwenci zajmują się promocją zdrowia, prowadzą salony piękności lub salony odnowy biologicznej, kontynuują karierę naukową i dydaktyczną lub rozpoczynają karierę naukowo-badawczą. Kierunek kosmetologia w Toruniu zapewnia bardzo wiele możliwości także w zakresie działań medialnych lub współpracy z wydawnictwami. Jeśli interesujesz się branżą Beauty i odznacza Cię wysokie poczucie estetyki, tego typu kierunek może być właśnie dla Ciebie. Nie zwlekaj, rozpocznij przygotowania i zarejestruj się na studia!

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Uczelnie w Toruniu przedstawiają korzystną ofertę kierunków studiów medycznych.

Kamila, studentka trzeciego roku studiów licencjackich na kierunku kosmetologia, stwierdziła:

To był bardzo dobry pomysł. Studia są niezwykle ciekawe i obejmują kwestie, które najbardziej mnie intrygują. Pragnę dbać o moje ciało, ale i ciało innych ludzi, zapewniać im najwyższy poziom pielęgnacji, ponieważ na to zasługują. Jeśli branża Beauty to coś, co Cię kręci, spróbuj sił w procesie rekrutacyjnym.

4 Uczelnie w Toruniu

Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Toruniu


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)