Kosmetologia - Toruń

Kosmetologia - Toruń

Studia na kierunku kosmetologia w Toruniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

09.07.2024

Kosmetologia studia Toruń 2024 | woj. kujawsko-pomorskie

Kosmetologia w Toruniu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu kosmetologa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu dermatologii czy produkcji kosmetyków. 

Kosmetologia - Toruń
Studia na kierunku kosmetologia w Toruniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. W planie zajęciowym możemy spodziewać się przedmiotów takich jak np.: propedeutyka chirurgii plastycznej, farmakologia z toksykologią czy estetyka i podstawy wizażu. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami. 

Absolwenci kosmetologii mają liczne możliwości rozwoju kariery zawodowej. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Kosmetolog może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem. Absolwenci mogą starać się o pracę również w osrodkach odnowy biologicznej i SPA, a także w działach kosmetycznych aptek. Ponadto, kosmetolodzy mogą odnaleźć się w firmach dystrybutujących kosmetyki i surowce kosmetyczne używane w procesie produkcji. Wiedza z zakresu zarządzania zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Toruniu rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 20 września 2024 r. | Kosmetologia Toruń - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku kosmetologia w Toruniu można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

Gdzie studiować kierunek kosmetologia w Toruniu

W Toruniu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje 80 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Toruniu

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Toruniu

W procesie rekrutacji na studia w Toruniu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, fizyka i astronomia. | kosmetologia Toruń - przedmioty maturalne

Studia medyczne w zakresie kosmetologii uchodzą za jedne z najbardziej obleganych. Kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz: biologię, chemię, fizykę i astronomię, fizykę, matematykę, geografię, informatykę. Pamiętaj, że w przypadku kierunku kosmetologia potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu

Studia na kierunku kosmetologia w Toruniu realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Toruniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnymStudia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Toruniu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • biologia i genetyka,
 • historia kosmetologii,
 • wprowadzenie do chemicznych surowców kosmetycznych,
 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • kosmetologia upiększająca,
 • farmakologia z toksykologią,
 • wprowadzenie do naturalnych surowców kosmetycznych,
 • technologia form kosmetyku i zasady GLP,
 • podstawy alergologii,
 • propedeutyka chirurgii plastycznej,
 • etyka zawodowa,
 • psychologia
 • i wiele innych.

 

Zajęcia prowadzone są we współpracy z jednostkami klinicznymi, takimi jak dermatologia, chirurgia plastyczna, rehabilitacja. Studenci zdobywają niezbędną wiedzę do podjęcia pracy w zawodzie. Jest to wiedza także medyczna, odnosząca się do funkcjonowania człowieka, stąd takie przedmioty jak anatomia czy fizjologia. Studenci zapoznają się ze składami kosmetyków, uczą się jak tworzyć kosmetyki, a także zgłębiają wiadomości odnoszące się do efektów alergicznych. Niezbędne umiejętności pozwalają im na przeprowadzenie efektownych zabiegów Beauty. Studenci rozwijają również zdolności komunikacyjne i językowe, co umożliwia pracę w różnych sektorach, zarówno publicznych, jak i prywatnych, w kraju i za granicą. Nie ulega wątpliwości, że kierunek kosmetologia w Toruniu jest dla pasjonatów, dlatego, jeśli dostrzegasz w sobie predyspozycje, by rozwijać się w tym zakresie, pomyśl o rekrutacji.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu

Studia na kierunku Kosmetologia w Toruniu, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Kosmetologia w Toruniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kosmetologii

Studia medyczne w Toruniu w zakresie kosmetologii zapewniają swoim absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Absolwenci zatrudniani są w firmach kosmetycznych, laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych, w hotelach, w ośrodkach rekreacyjnych, w których absolwenci pełnią funkcję nie tylko specjalistów od różnego rodzaju zabiegów Beauty, ale również kierowników bądź menedżerów, w Spa&Wellness czy też w salonach kosmetycznych.

Absolwenci kosmetologii zajmują różnego rodzaju stanowiska. Pracują jako specjaliści w placówkach odnowy biologicznej, specjaliści w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, pracownicy działów kosmetycznych w aptekach, przedstawiciele firm kosmetycznych czy farmaceutycznych, specjaliści do spraw szkoleń w dziedzinie Beauty, otwierają także własne działalności gospodarcze w sektorze Beauty.

Studenci są przygotowywani do współpracy z lekarzami dermatologami czy lekarzami medycyny estetycznej, w trakcie całego toku kształcenia dowiadują się jak wykonywać zabiegi kosmetyczne i prawidłowo stosować kosmetyki w celu pielęgnacji i upiększania klientów i klientek. Absolwenci zajmują się promocją zdrowia, prowadzą salony piękności lub salony odnowy biologicznej, kontynuują karierę naukową i dydaktyczną lub rozpoczynają karierę naukowo-badawczą. Kierunek kosmetologia w Toruniu zapewnia bardzo wiele możliwości także w zakresie działań medialnych lub współpracy z wydawnictwami. Jeśli interesujesz się branżą Beauty i odznacza Cię wysokie poczucie estetyki, tego typu kierunek może być właśnie dla Ciebie. Nie zwlekaj, rozpocznij przygotowania i zarejestruj się na studia!

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię w Toruniu

Kosmetologia - rekrutacja na uczelniach w Toruniu

sprawdź rekrutacja na studia w Toruniu

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Toruniu

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Toruń studia i stopnia

Kosmetologia Toruń studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Toruń studia stacjonarne

Kosmetologia w Toruniu

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Toruniu?

Uczelnie w Toruniu przedstawiają korzystną ofertę kierunków studiów medycznych.

Kamila, studentka trzeciego roku studiów licencjackich na kierunku kosmetologia, stwierdziła:

To był bardzo dobry pomysł. Studia są niezwykle ciekawe i obejmują kwestie, które najbardziej mnie intrygują. Pragnę dbać o moje ciało, ale i ciało innych ludzi, zapewniać im najwyższy poziom pielęgnacji, ponieważ na to zasługują. Jeśli branża Beauty to coś, co Cię kręci, spróbuj sił w procesie rekrutacyjnym.

4 Uczelnie w Toruniu

Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Toruniu


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia