informatyka stosowana studia - kierunek studiów

Informatyka stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie studia informatyczne to jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez powodu, gdyż informatyka to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki światowej. Z tego powodu nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznym to studia na kierunku informatyka stosowana może być dla Ciebie początkiem ciekawej ścieżki kariery zawodowej!

Studia informatyczne postawią Cię przed wyzwaniami współczesnej informatyki Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych. Zwykle uczelnie współpracują z firmami z branży IT, co ułatwi Ci znalezienie ciekawego stażu czy pracy. Co więcej, w ramach studiów przewidziane są zajęcia w języku angielskim z naciskiem na nomenklaturę specjalistyczną, co pozwoli Ci w przyszłości na podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą naszego kraju.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Informatyka stosowana? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako informatyk-analityk systemowy w małych i dużych firmach informatycznych, programista lub informatyk-specjalista. Ze względu na ciągłe zapotrzebowanie ekspertów tej dziedzinie nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, wiele studentów informatyki rezygnuje z dalszego kształcenia na poziomie studiów magisterskich ze względu na posiadanie stałej pracy już w czasie edukacji na poziomie licencjatu. Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić tajniki projektowania stron internetowych i analizowania baz danych to ten kierunek może okazać się doskonałym rozpoczęciem przyszłej kariery zawodowej.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę stosowaną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • ogólnych zagadnie informatyki oraz dodatkowo wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych,
  • programowania komputerów oraz zasad inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych,
  • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
  • projektowania systemów operacyjnych, baz danych, sieci komputerowych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka stosowana

Absolwent kierunku informatyka stosowana znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • analityk systemów informatycznych,
  • programista w dużych firmach komputerowych,
  • specjalista w zakresie obsługi przemysłowych systemów informatycznych,
  • manager projektów IT,
  • specjalista do spraw produkcji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na informatykę stosowaną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA STOSOWANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Kierunek informatyka stosowana prowadzony jest przez:

Wydział Fizyki i Astronomii UWr

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATYKA STOSOWANA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA STOSOWANA

Komentarze (0)