Architektura przestrzeni informacyjnych - Warszawa

Architektura przestrzeni informacyjnych - Warszawa

Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Architektura przestrzeni informacyjnych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

12.01.2024

Architektura przestrzeni informacyjnych studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjataStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Architektura przestrzeni informacyjnych - Warszawa
Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Architektura przestrzeni informacyjnych Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW)
 

Opis kierunku

Jak efektywnie zarządzać danymi? To pytanie jest szczególnie ważne w dobie dynamicznego rozwoju technologicznego. Rośnie więc zapotrzebowanie na specjalistów, którzy wiedzą, jak korzystać z narzędzi i metod pozwalających na płynne przetwarzanie informacji cyfrowych. Odpowiednie kompetencje z tego zakresu pomogą zdobyć studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych. Uczelnie w Warszawie przygotowują studentów między innymi do projektowania systemów i usług informacyjnych oraz do prowadzenia różnorodnych analiz funkcjonalności tychże systemów. Studenci poznają strategie efektywnego wyszukiwania informacji oraz uczą się, jak nimi zarządzać. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. architektura sieci komputerowych, media i komunikacja społeczna czy web 2.0 i media społecznościowe. 

 

Praca po studiach

Absolwenci po zakończeniu kształcenia znajdą zatrudnienie we wszelkich instytucjach, zajmujących się przetwarzaniem danych na szeroką skalę. Architekci przestrzeni informacyjnych znajdują pracę w różnorodnych instytucjach kultury — np. archiwa, galerie i muzea, organizacjach publicznych — np. samorządy i urzędy, a także w organizacjach gospodarczych. Absolwenci zajmują stanowiska m.in. analityków danych, menadżerów informacji czy specjalistów ds. mediów społecznościowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie?

Jako maturzysta musisz mieć świadomość, że znalezienie się na listach osób przyjętych wiąże się z udziałem w procedurze rekrutacyjnej. To, czy rozpoczniesz studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych zależy od wyników, jakie uzyskasz podczas egzaminów maturalnych.

Już dziś zorientuj się, jakie przedmioty zbliżą cię do celu. Na pewno powinny znaleźć się wśród przedmiotów dodatkowych: geografia, historia, WOS, czy nawet historia sztuki lub filozofia. Wybierz te przedmioty, w których czujesz się najlepiej i zdawaj je na poziomie rozszerzonym. Ta taktyka zdecydowanie zwiększy twoje szanse na rozpoczęcie wymarzonych studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA PRZESTRZENI INFORMACYJNYCH?

Dyscyplina naukowa jaką jest architektura przestrzeni informacyjnych brzmi bardzo abstrakcyjne. Dlatego na początku warto zastanowić się, jak wyglądałoby nasze życie z mocno ograniczonym dostępem do informacji. Dziś mamy je przecież na wyciągnięcie ręki. W kilka sekund możemy na bieżąco śledzić, co dzieje się w krajach oddalonych o kilkaset kilometrów. Wiedzę czerpiemy nie tylko z gazet, czy książek. Współcześnie prym wiodą cyfrowe zdobycze przekazywania danych. W praktyce oznacza to, że na rynku wciąż potrzebni są specjaliści, którzy zajmować się będą jakością przepływu informacji.

Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych przeznaczone są zatem dla osób, które chciałby kształcić się w tym zakresie. To idealny profil dydaktyczny, jeśli czujesz, że fascynuje cię praca w dziedzinie, która nieustannie się rozwija, ponieważ potrzeby społeczne gromadzenia informacji są coraz większe. Jeśli jesteś zatem osobą o otwartym umyśle, nie boisz się skrupulatnej pracy i cechuje cię duża dokładność podczas wykonywania zadań, to kierunki studiów takie jak architektura przestrzeni informacyjnych czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie realizowane są  w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie przygotowują dla swoich studentów taką ofertę kształcenia, która odzwierciedlać będzie aktualne tendencje panujące na rynku zatrudnienia. Dlatego też studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych możesz rozpocząć na Uniwersytecie Warszawskim, który cieszy się dużym zaufaniem studentów. Co roku ta uczelnia wybierana jest przez setki maturzystów, a ty swoją przygodę będziesz mógł rozpocząć na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii.

Przeanalizuj dokładnie przedmioty, jakie znalazły się w siatce studiów na kierunku analiza przestrzeni informacyjnych, by uniknąć rozczarowań podczas kształcenia wyższego. Twoja nauka przebiegać będzie w sposób uporządkowany i podczas wszystkich lat nauki dowiesz się, przykładowo jak wygląda:

 • architektura informacji
 • zarządzanie informacją

 

Program studiów zakłada, że uczyć się będziesz, jak projektować serwisy www, analizować przekazywane informacje, segregować je chronić.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek architektura przestrzeni informacyjnych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie?

Studia na kierunku Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA PRZESTRZENI INFORMACYJNYCH?

Każdy młody człowiek, który wybiera studia, stara się podjąć decyzję, dzięki której nie tylko rozwijać będzie pasje. Dziś liczą się również perspektywy zatrudnienia, jakie rozciągać się będą przed nami po zakończeniu kształcenia wyższego. Uczelnie w Warszawie bacznie obserwują zatem aktualny rynek zatrudnienia i przygotowują taką ofertę dydaktyczną, która odpowiadać będzie zapotrzebowaniu na specjalistów. W praktyce oznacza to, że ukończenie studiów na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych zapewni ci stabilne zatrudnienie.

Do twoich miejsc pracy będzie można zaliczyć przykładowo:

 • biblioteki
 • archiwa
 • muzea

 

Będziesz mógł także zajmować się analizą i przetwarzaniem danych informacyjnych w różnego rodzaju urzędach, czy instytucjach sektora prywatnego. Twoje kompetencje obejmować będą architekturę, analizę i zarządzanie informacjami. Pamiętaj, że czeka cię dużo skrupulatnej i dokładnej pracy, będziesz mógł w niej liczyć jednak na pełne ustabilizowanie, co dziś jest niezwykle ważne i wpływa na komfort życia.

Gdzie studiować na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie

 • Architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie - studia I stopnia

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia I stopnia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych

  Uniwersytet Warszawski

  Uniwersytet Warszawski

  Architektura przestrzeni informacyjnych stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia