Studia na kierunku agrobioinżynieria umożliwiają uczestnikom odbycie częściowego kształcenia na uczelniach zagranicznych w ramach projektu Erasmus+. Dzięki temu studenci mogą zdobywać cenne doświadczenie międzynarodowe.
Słuchacze wybierają również jedną z dostępnych ścieżek dydaktycznych, m.in. produkcję ogrodniczą, rolniczą, zarządzanie środowiskiem. W siatce dydaktycznej kierunku uwzględniono aktualne treści kształcenia, które odpowiadają potrzebom rynku. W planie zajęć znajdują się takie przedmioty, jak np. te obejmujące tematykę biotechnologii, diagnostyki molekularnej, kultury in vitro roślin czy usługi ekosystemowe.
Uczelnie w Szczecinie organizują także tematyczne wydarzenia naukowe, które zrzeszają specjalistów z całego kraju. Studenci mają niepowtarzalną okazję do zdobywania wiedzy i umiejętności w interdyscyplinarnym środowisku.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku agrobioinżynieria możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
W ramach kształcenia na kierunku agrobioinżynieria studenci zdobywają wiedzę na temat zastosowania organizmów żywych lub ich składników w procesach syntezy czy modyfikacji bioproduktów w rolnictwie, ogrodnictwie lub zarządzaniu środowiskiem.
Znają również techniki zastosowania nowych technologii, z jakich korzysta się przy wytwórstwie produktów spożywczych i paszowych czy środków ochrony roślin. Potrafią modelować organizmy i procesy biologiczne, które zachodzą na różnych poziomach. Stosują także narzędzia bioinżynieryjne i agroinżynieryjne do produkcji rolniczej.