Prawo - Toruń

Prawo - Toruń

Prawo - Toruń

Studia w Toruniu na kierunku

prawo

Odkryj kierunek prawo w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Kierunek Prawo zawsze uchodził za wymagający i prestiżowy. Potwierdza to także program nauczania, któremu należy sprostać, by wiązać swoją przyszłość z zawodami prawniczymi. Absolwent tego kierunku musi posiadać umiejętność rozumienia tekstów prawnych, które dla przeciętnego człowieka są niezrozumiałą treścią, czy interpretowania przepisów, co również nie należy do najprostszych. 
Kierunek Prawo w Toruniu oparty jest na fundamentalnych działach prawa, takich jak: prawo konstytucyjne, administracyjne, cywilne, karne, a także na szczegółowych dyscyplinach, wśród których wyróżnić należy: prawo handlowe, bankowe, wekslowe i czekowe, kryminologię, wiktymologię, kryminalistykę, publiczne i prywatne prawo międzynarodowe, prawo morskie. 
Kierunek Prawo w Toruniu to wiedza, która prowadzi do aplikacji: sądowej, adwokackiej, prokuratorskiej, radcowskiej, czy notarialnej. A zdobywana jest na jednolitych studiach magisterskich. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Toruniu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Toruniu? Aby otrzymać upragniony indeks i rozpocząć studia należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami na świadectwie maturalnym, w tzw. konkursie świadectw. Przedmiotami podstawowymi w procesie rekrutacji są: historia, geografia, matematyka, język polski. A w gronie przedmiotów dodatkowych widnieją: język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, wiedza o społeczeństwie. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauka bywają nie najkrótsze, a widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak: postępowanie karne, prawo instytucjonalne Unii Europejskiej, etyka prawnicza, logika prawnicza, filozofia.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Toruniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Prawo w Toruniu? Absolwenci znajdą zatrudnienie w urzędach administracji rządowej i samorządowej, instytucjach europejskich, działach prawnych firm prywatnych i państwowych, fundacjach, stowarzyszeniach, bankach czy firmach ubezpieczeniowych i brokerskich.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Toruniu?

Jeśli wybraliśmy kierunek studiów, należy podjąć jeszcze jedną istotną decyzję- w którym mieście się uczyć. Jeśli koncentrujemy się na województwie kujawsko- pomorskim, zapytajmy: Jakie ma kierunek Prawo w Toruniu opinie? Magda, studentka Prawa mówi:
„Prawo to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków, a Toruń to jedno z najbardziej prestiżowych miast akademickich. To idealne połączenie.”
 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W TORUNIU

KIERUNKI PRAWNICZE W TORUNIU

Komentarze (0)