Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Jesteś miłośnikiem dziedzin humanistycznych i społecznych? Fascynuje cię świat zbrodni, badania poszlak i tworzenia portretu psychologicznego sprawcy? Wyróżniasz się ponadprzeceitną umiejętnością logicznego myślenia? Jeśli tak, to resocjalizacja z elementami kryminologii może okazać się propozycją skrojoną na miarę twoich potrzeb.
Program kształcenia powstał w celu wykwalifikowania grona specjalistów, dysponujących szeroką wiedzą odnoszącą się do rozpoznawania zjawisk przestępczych, profilaktyki i prewencji kryminalnej. Przyszli absolwenci zyskają okazję do rozwinięcia kompetencji społecznych, które okażą się nieocenione podczas wdrażania działań resocjalizacyjnych i obejmujących obszar kryminologii.
Po ukończeniu resocjalizacji z elementami kryminologii będziesz przygotowany do podjęcia zatrudnienia w placówkach wychowawczych, więziennictwie, centrach interwencji kryzysowej, zakładach karnych i poprawczych, służbach mundurowych, niektórych jednostkach administracyjnych oraz instytucjach działających na rzecz rozwiązywania problemów edukacyjnych u małoletnich.
Studia na resocjalizacji z elementami kryminologii skierowane są w szczególności do osób, które interesują się np.: rodzajami zjawisk przestępczych oraz ich objawami i uwarunkowaniami, a także funkcjonowaniem instytucji i organów odpowiedzialnych za profilaktykę resocjalizacyjną i prewencję kryminalną. W programie tej ścieżki znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: strukturom społecznym, zasadom kierowania projektami resocjalizacyjnymi czy metodom i technikom pedagogicznym w zakresie resocjalizacji.
Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie m.in.: diagnozowania, projektowania, prowadzenia i ewaluacji procesu resocjalizacji osób przejawiających tendencje przestępcze; organizacji pracy instytucji o charakterze karnym, wychowawczym i poprawczym; rozwiązywania problemów edukacyjnych lub związanych z funkcjonowaniem społecznym osób wykolejonych przestępczo i niedostosowanych społecznie.
W programie studiów na resocjalizacji z elementami kryminologii znajdują się takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: czynników sprzyjających powstawania zjawisk patologicznych i dewiacyjnych; zastosowania nowoczesnych technologii w zwalczaniu przestępczości; skutecznych strategii pedagogicznych stosowanych we współczesnej profilaktyce i resocjalizacji.
Resocjalizacja z elementami kryminologii przygotowują absolwentów do pełnienia funkcji np. wychowawczy, funkcjonariusza, kuratora społecznego lub zawodowego, pedagoga lub pracownika organizacji, stowarzyszenia czy fundacji działających na rzecz osób z problemami życiowymi lub znajdujących się w sytuacji kryzysowej. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą w obszarze resocjalizacji i profilaktyki społecznej.
Absolwent resocjalizacja z elementami kryminologii może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Resocjalizacja z elementami kryminologii to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Studenci pedagogiki rozwijają kompetencję m.in. komunikacyjne, organizacyjne i zarządcze, a także te, które związane są np. z empatią, kreatywnością lub odpowiedzialnością. Absolwenci pedagogiki są kompleksowo przygotowani do pracy np. w szkołach, przedszkolach, instytucjach kulturalnych, korporacjach, przedsiębiorstwach czy w urzędach. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą zatem aplikować m.in. na stanowisko nauczyciela, opiekuna, wychowawcy, tutora, animatora kultury, szkoleniowca, specjalisty ds. PR czy doradcy zawodowego i coacha.
Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Poznaniu
Zobacz także: