BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA BIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA BIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna - studia podyplomowe

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia przeznaczone są dla wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy mają przygotowanie pedagogiczne wymagane do pracy nauczyciela i chcą zdobyć nową wiedzę i kwalifikacje pozwalające na pracę m.in. w bibliotekach szkolnych. Kierunek ma charakter podstawowy, dlatego nadaje się również dla początkujących w dziedzinie bibliotekoznawstwa.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna przeważnie wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć wymagane dokumenty, elektronicznie lub osobiście. Kandydaci powinni się legitymować dyplomem magistra, inżyniera lub licencjata. Zwykle nie jest wymagana konkretna wiedza ani doświadczenie związane z bibliotekoznawstwem, jednak konieczne może być wykształcenie pedagogiczne. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne czy wpisowe. W grupach mogą obowiązywać limity miejsc. Warto więc wcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji i zadbać o poprawność dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA BIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA BIBLIOTECZNA?

Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są zwykle przez wykwalifikowanych pracowników dydaktycznych uczelni i innych ośrodków akademickich, a także doświadczeni specjaliści, którzy na co dzień pracują w dziedzinach związanych z tematyką studiów. Dzięki temu słuchacze mogą zdobywać informacje bezpośrednio od źródła. Studia mają zwykle charakter praktyczny, dlatego duża część zajęć może być zakwalifikowana jako ćwiczenia lub warsztaty. Dodatkowo studenci zdobywają również niezbędną wiedzę teoretyczną. Program może być dostosowywany na bieżąco do potrzeb rynku pracy. Warto także zaznaczyć, że same studia nie dają uprawnień do nauczania, a jedynie rozszerzają kompetencje.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na wykonywanie działań związanych z prowadzenie biblioteki. Mogą m.in. nauczyć się katalogować i opracowywać zbiory znajdujące się w placówce. Często zapoznają się również z programami komputerowymi wspomagającymi proces ewidencji. Zajęcia z technologii informacyjnych mogą pomóc w zrozumieniu nowoczesnych systemów bibliotecznych oraz pozwolić słuchaczom na rozwinięcie swoich umiejętności technicznych. W programie mogą się znajdować zajęcia, podczas których omawiane są elementy dydaktyki bibliotecznej. Dzięki nim studenci przygotowują się do nauczania innych w zakresie edukacji czytelniczej i medialnej.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA BIBLIOTECZNA?

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna trwają przeważnie 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA BIBLIOTECZNA?

Absolwenci kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna są przygotowani do pracy w różnego rodzaju placówkach bibliotecznych. Mogą być zatrudnieni w różnych ośrodkach oświatowych m.in. w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Mogą spróbować swoich sił w samodzielnym prowadzeniu biblioteki lub działaniu w większym zespole. Mają również możliwość znalezienia pracy w szkolnych centrach informacji. Dzięki zdobytej wiedzy i przygotowaniu nauczycielskiemu absolwenci mogą także prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży m.in. w zakresie edukacji czytelniczej i medialnej.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bibliotekoznawstwo i informacja biblioteczna to m.in.:

  • bibliotekarz

 

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia