Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku budownictwo zrównoważone, zdobędziesz cenne kwalifikacje związane z architekturą, inżynierią środowiska oraz gospodarką przestrzenną. W toku kształcenia poznasz też liczne zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, budownictwem energooszczędnym czy wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.
Doświadczona kadra akademicka zaznajomi Cię z zasadami eksploatacji i wyposażania budynków w nowoczesne instalacje umożliwiające minimalizację wpływu na środowisko naturalne oraz zużycia energii. Co więcej, po odbyciu wymaganej praktyki, będziesz mógł ubiegać się o uprawnienia wykonawcze w zakresie budowy lub nadzoru budowlanego, jak również o uprawnienia projektowe.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku budownictwo zrównoważone możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (inżynierskie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
Podczas kształcenia na kierunku budownictwo zrównoważone zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu budownictwa opartego na rozwiązaniach ekologicznych i przyjaznych środowisku naturalnemu. Nauczysz się sporządzania analiz cieplno-wilgotnościowych przegród budowlanych i bilansu energetycznego budynku.
Poznasz zaawansowane metody obliczeniowe, a także skorzystasz z nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, które stosuje się na co dzień w branży budowlanej i architektonicznej. Nauczysz się też zasad kierowania robotami budowlanymi oraz oceny technologii budowy pod kątem wpływu na środowisko naturalne. Co więcej, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu mechaniki, fizyki, chemii budowlanej oraz materiałoznawstwa, co pomoże Ci ocenić, jakie wyzwania stoją przed współczesnym budownictwem.