Budownictwo studia zaoczne Warszawa

Studia zaoczne w Warszawie

na kierunku budownictwo

Odkryj budownictwo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.06.2023

Budownictwo - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Budownictwo w Warszawie w formie niestacjonarnej to 3,5-letnie, 4-letnie lub 4,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 12 różnych specjalności. Studia z budownictwa w trybie niestacjonarnym można podjąć na 5 uczelniach. Ceny na budownictwie w Warszawie w 2023 r. zaczynają się od 5400 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku budownictwo w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Projektowanie budynków, dróg i mostów, kierowanie procesem budowlanym – to tylko część z umiejętności, jakie można nabyć, studiując budownictwo. W trakcie kształcenia studenci mają okazję do zapoznania się z oprogramowaniem i narzędziami, jakie wykorzystuje się w profesjonalnych biurach projektowych. Studenci mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób koordynować przedsięwzięcia budowlane. 

Absolwenci budownictwa często pracują w firmach projektowych lub wykonawczych. Mogą również próbować swoich sił jako kierownicy budowy lub pracownicy zakładów produkujących elementy budowlane. 

 

Uczelnie

W Warszawie budownictwo w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 3 uczelniach publicznychPolitechnika Warszawska (Wydział Inżynierii Lądowej PW), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW), Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychUczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku budownictwo w Warszawie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 5400 zł do 8400 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia zaoczne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek BUDOWNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Budownictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Budownictwo +

Wydział Inżynierii Lądowej PW stopień: (I)  (II), czas trwania: 4,5 roku • 2 lata,
tryb: niestacjonarne

Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii - Oddział w Płocku stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku,
tryb: niestacjonarne

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Budownictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Budownictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Budownictwo stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku budownictwo

Ile kosztują studia zaoczne na kierunku Budownictwo

Zdobywanie wykształcenia na studiach w trybie niestacjonarnym, wiąże się z obowiązkiem opłacania czesnego. Koszt każdego semestru edukacji na Budownictwie jest zróżnicowany pomiędzy różnymi warszawskimi uczelniami, dlatego podanie konkretnej kwoty staje się niemożliwe. Celem poznania szczegółów we wspomnianym temacie, warto zgłębić informacje zamieszczone na poszczególnych uczelniach.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

Gdzie studiować na kierunku budownictwo w Warszawie?

 

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Warszawie

 • Politechnika Warszawska
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Budownictwo w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawieniezależnie od trybu ich podjęcia, gwarantują uzyskanie pełnych kwalifikacji zawodowych, wynikających ze zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych na studiach. Jednak szczegółowy wygląd nauki na Budownictwie w trybie niestacjonarnym odbiega od charakterystyki studiów dziennych. Studenci decydujący się na studia zaoczne, zobowiązują się do uczęszczania w weekendowych zjazdach, których całodzienny przebieg ma uposażyć ich w obszerną porcję materiału, jaką studenci dzienni zgłębiają przez cały tydzień. Celem takiej organizacji kształcenia jest zapewnienie studentom wolnego tygodnia roboczego, który najczęściej poświęcają na pełnoetatową pracę zawodową.

Monumentalne budowle, spełniające pragmatyczne funkcje użytkowe i jednocześnie cieszące oko przechodniów niebanalną stylistyką, to wizytówka wielu miast na całym świecie. Patrząc na budynki, niejednokrotnie ciężko sobie wyobrazić cały proces ich powstawania, począwszy od projektów architektonicznych, przez dobór materiałów o składzie chemicznym odpowiadającym danemu rejonowi geograficznemu, aż po stawianie fundamentów pod całą budowlę. Codziennym zadaniem absolwentów Budownictwa jest sprawowanie pieczy nad całym przebiegiem powstawania obiektów architektonicznych, dlatego zawód ten jest jednym z najbardziej poważanych.

Chętnych na podjęcie Budownictwa w Warszawie nie brakuje – jeżeli dodamy do siebie pragmatyczny kierunek, obiecujący dobrze płatne zatrudnienie na międzynarodowym rynku pracy oraz studiowanie w stolicy Polski, w której większość ośrodków akademickich wyróżnia się najwyższym poziomem nauczania, otrzymujemy studia idealne. Rozpoczynając Budownictwo w trybie niestacjonarnym, studenci dają sobie szansę na zagospodarowanie swojego czasu w możliwie najbardziej komfortowy sposób.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia w Warszawie na kierunku Budownictwo powstały, aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnego rynku pracy w kwestii wykształcenia uposażonych w szeroką wiedzę techniczną i konkretne umiejętności praktyczne budowniczych. 

Każda z warszawskich uczelni, która wprowadziła ten kierunek do kanonu oferowanych, wywiązuje się z obowiązku kompetentnego kształcenia przyszłych absolwentów, dlatego w siatce studiów można znaleźć między innymi:

 • rysunek techniczny,
 • chemię materiałów budowlanych,
 • geometrię wykreślaną,
 • matematykę,
 • mechanikę ogólną,
 • geodezję.

 

2. Dla kogo te studia

Rozpoczynając studia technicznewarto zapoznać się z ich szczegółową specyfiką poprzez śledzenie ustaleń odpowiadających konkretnym uczelniom, aby nabrać pewności co do zasadności ich podjęcia. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy maturzysta wyróżnia się takimi predyspozycjami, których charakter pokryje się z wymaganiami rekrutacyjnymi i dydaktycznymi na kierunku Budownictwo w Warszawie. Jeżeli coraz poważniej zastanawiasz się nad aplikacją na opisywany kierunek, powinieneś dobrze radzić sobie z matematyką, logicznym myśleniem i dość szybkim rozwiązywaniem złożonych problemów analitycznych, bowiem praca wszystkich budowniczych oparta jest o owoce pracy wybitnych matematyków.

Orientacja w przestrzeni, zdolność do tworzenia czytelnych rysunków technicznych oraz znajomość podstawowych praw fizycznych to kolejne cechy, których nie powinno zabraknąć u żadnego kandydata na Budownictwo w Warszawie. Aplikacja na opisywany kierunek będzie z pewnością dobrym pomysłem, jeżeli odnajdujesz siebie w powyższym opisie.

Stuprocentowe, długotrwałe skupienie wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania i zainteresowana tematyką studiów, dlatego należy pamiętać, że niestacjonarny charakter kształcenia nie spodoba się każdemu. Aby uniknąć ewentualnych rozczarowań i przedwczesnego przerwania edukacji, przemyśl swoje plany na najbliższą przyszłość i dopasuj do nich charakter przyszłego kształcenia.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (inżynierskie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku, przez 4 lata do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku . Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

4. Program studiów

Nie jest tajemnicą, że Budownictwo zalicza się do kierunków technicznych, czyli takich, których bazą są podstawowe dziedziny ścisłe, ze szczególnym naciskiem na matematykę. Aby osiągnąć poziom ekspercki w kwestii planowania, doboru materiałów i procesu tworzenia oraz nadzoru budowli, należy uprzednio zagłębić się w tajniki zaawansowanych zagadnień matematycznych, fizycznych oraz chemicznych – bez nich materiałoznawstwo nie miałoby sensu, a większość budynków prawdopodobnie przewróciłoby się od silniejszego podmuchu wiatru lub uległo zniszczeniu przez opady deszczu.

Każdy student tego przyszłościowego kierunku będzie miał okazję poznać od podszewki działania związane z wytwarzaniem materiałów chemicznych, niezbędnych w budownictwie, jego kompetencje interpersonalne zostaną rozwinięte w kierunku podejmowania współpracy z podwykonawcami pokrewnych branży, a pod okiem praktyków budownictwa, nauczą się wcielania w życie wszystkich działań, z których teorią zapoznawali się od początku swojej akademickiej przygody.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Budownictwo w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Budownictwo w Warszawie

Studia na kierunku Budownictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku, przez 4 lata do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Budownictwo w Warszawie, na dowolnie wybranej uczelni oraz niezależnie od trybu prezentowanej treści programowej, najczęściej składa się z siedmiu semestrów kształcenia, obowiązujących na pierwszym stopniu tego kierunku. Oznacza to, że w celu zdobycia dyplomu inżyniera oraz możliwości podjęcia kariery zawodowej, należy pomyślnie przejść przez trzyipółletni proces edukacji, na którym jednak nie kończą się zagadnienia prezentowane przez ten kierunek.

Studia drugiego stopnia są propozycją dla wszystkich tych, którzy marzą o rozwinięciu skrzydeł swoich kompetencji i nabyciu pewności w kwestii przyszłej pracy. Dlatego półtoraroczne studia magisterskie mogą okazać się świetną propozycją dla najambitniejszych. Pamiętaj, że niektóre uczelnie proponują możliwość edukacji na Budownictwie jedynie w ramach trybu pierwszego stopnia.

Budownictwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier
Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Budownictwo w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Budownictwo w Warszawie

Budownictwo jest jednym z najstarszych i jednocześnie najbardziej elitarnych istniejących kierunków studiów. Absolwenci zazwyczaj cieszą się stabilnym i dobrze płatnym zatrudnieniem na międzynarodowym rynku pracy, a szerokie spektrum wyboru ścieżek kształtowania swojej zawodowej kariery pozwala na realizację wcześniej obranych celów i spełnienie każdej z aspiracji.

Absolwenci Budownictwa bez trudu znajdą zatrudnienie w instytucjach i firmach, związanych z tworzeniem projektów budowlanych dotyczących infrastruktury drogowej, gospodarowania przestrzeni obszarów miejskich, tworzeniu budynków mieszkalnych i użytkowych, w zależności od celu ich przeznaczenia. Równie częstym wyborem po ukończeniu warszawskiego Budownictwa jest praca w branży chemicznej. Aspirujący do miana naukowców mogą postarać się o zatrudnienie w ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz laboratoriach, zajmujących się testowaniem, modyfikowaniem oraz wprowadzaniem na rynek różnorakich materiałów wykorzystywanych w szeroko pojętym budownictwie.

Otworzenie własnej działalności gospodarczej z pewnością zainteresuje ludzi przedsiębiorczych, snujących poważne plany na swoją dalszą przyszłość. Jako absolwent Budownictwa, założysz własną firmę budowlaną lub placówkę zajmującą się kwestiami administracyjnymi, pomocą w uzyskiwaniu zezwoleń budowlanych, czy też opartych o aspekt doradczy. Niezależnie od obranej drogi zawodowej jedno jest pewne – Budownictwo to niezwykle przyszłościowy kierunek, dzięki któremu stabilne zatrudnienie na rynku ogólnoświatowym stanie się rzeczywistością.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Budownictwo w Warszawie?

W procesie rekrutacji na kierunek budownictwo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Wymagania na Budownictwo w Warszawie to wysoko postawiona poprzeczka, podobnie jak same studia. Program nauczania można określić mianem bogaty, a znajdują się w nim, między innymi, takie przedmioty jak: geometria wykreślna, chemia budowlana, mechanika konstrukcji, inżynieria komunikacyjna, geotechnika, wytrzymałość materiałów, prawo budowlane.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

O przyjęciu lub odrzuceniu aplikacji kandydata na studia decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego – na poszczególne kierunki studiów dostaje się ograniczona liczba osób.

Limity miejsc na kierunku budownictwo w Warszawie:

 • Politechnika Warszawska (Wydział Inżynierii Lądowej PW): 120
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 60

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Niestety niestacjonarne studia w publicznych szkołach wyższych oraz studia oferowane przez prywatne uczelnie są zazwyczaj płatne.

 • Politechnika Warszawska – 7600 zł
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie – 8400 zł
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – 5400 zł
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - 5600 zł
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie – 7680 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w internetowym systemie rekrutacyjnym w terminie indywidualnie ustalonym przez uczelnię. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje w prywatnych profilach.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Politechnika Warszawska – wrzesień 2023
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – lipiec 2023
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - 17.07.2023

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można składać najczęściej osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe wymagają jednak złożenia części dokumentacji elektronicznie. Kandydaci mogą również wysłać kompletne zestawy za pomocą poczty tradycyjnej lub dostarczyć je za pośrednictwem upoważnionych przez kandydata osób trzecich. Preferowana forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych zależy od indywidualnej decyzji danej szkoły wyższej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne w terminie ustalonym przez daną szkołę wyższą – najczęściej etap ten rozpoczyna się niedługo po opublikowaniu wyników postępowania kwalifikacyjnego. Przyszli studenci na dopełnienie formalności mają zazwyczaj tylko kilka dni, a spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji jest zazwyczaj równoznaczne z rezygnacją ze studiów.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - lipiec 2023
 • Politechnika Warszawska – sierpień 2023
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - do 21.07.2023

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek budownictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Inżynierii Lądowej PW) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji) niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Budownictwo w Warszawie

Nie ulega wątpliwości, że każda życiowa decyzja, której skutki prawdopodobnie będą widoczne na przestrzeni przynajmniej kilku najbliższych lat, powinna zostać poprzedzona zastanowieniem o czasie wystarczającym do nabrania pewności swojego przyszłego wyboru. Dlatego zanim podejmiesz Budownictwo w Warszawie w trybie zaocznym, zastanów się, czy:

 • Matematyka jest twoją pasją?
 • Jesteś wytrwały, dlatego wielogodzinna nauka nie będzie dla ciebie utrapieniem?
 • Przechodząc obok budowli, snujesz w głowie plany na ich autorską modyfikację?

Trzykrotna twierdząca odpowiedź najczęściej okazuje się wystarczająca, aby otrzymać dobry pretekst do rozpoczęcia Budownictwa w trybie niestacjonarnym na jednej z uczelni w Warszawie.

 

Zapisy na studia

Zapisy na dowolny kierunek w trybie zaocznym, odbywają się za pośrednictwem strony internetowej i zamieszczonego na niej formularza rekrutacyjnego. Warunkiem prawidłowego zgłoszenia swojej kandydatury do podjęcia tych studiów jest podanie swoich danych osobowych wraz z numerem świadectwa maturalnego i osiągniętych na egzaminie wyników. Warto zadbać o terminowość składanych aplikacji – każda uczelnia zazwyczaj proponuje dwa terminy – czerwcowy i wrześniowy, jednak ze względu na dużą liczbę zainteresowanych, rejestracja we wrześniu może okazać się niedostępna.

Następnym krokiem, który należy poczynić tuż po upewnieniu się, że twoje nazwisko znajduje się na liście przyjętych, jest dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych, wśród których znajdą się:

 • fotografia do legitymacji,
 • kserokopia świadectwa maturalnego,
 • dowód osobisty.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Budownictwo w Warszawie

Budownictwo w Warszawie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów, aspirujących do miana wybitnych twórców ponadczasowych budowli. Przed aplikacją na ten kierunek warto poznać opinie aktualnych studentów.

Jakub, student trzeciego roku Budownictwa w Warszawie, mówi:

„Przyznam, że studiowanie Budownictwa zaocznie to nie lada wyzwanie. Część moich kolegów zrezygnowała z nauki, ze względu na wynikające z niej trudności. Jednak najwytrwalsi są stuprocentowo pewni, że kształcą się w jednej z najbardziej przyszłościowych dziedzin. Jestem jednym z nich.”

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

Komentarze (0)