Architektura studia niestacjonarne Warszawa

Architektura studia niestacjonarne Warszawa

Architektura studia niestacjonarne Warszawa

Studia niestacjonarne w Warszawie

na kierunku architektura

Odkryj architekturę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.06.2023

Architektura - studia niestacjonarne Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Architektura w Warszawie w formie niestacjonarnej to 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 12 różnych specjalności. Studia z architektury w trybie niestacjonarnym można podjąć na 1 uczelni. Ceny na architekturze w Warszawie w 2023 r. zaczynają się od 13080 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku architektura w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Architektura to kierunek, który łączy w sobie sztukę z wiedzą techniczną. W trakcie nauki można dowiedzieć się nie tylko tego, w jaki sposób projektować budynki, ale również, jak planować przestrzeń urbanistyczną. Co ważne, podczas zajęć studenci mają możliwość używania nowoczesnych programów i narzędzi, wykorzystywanych na co dzień przez profesjonalistów. 

Po ukończeniu studiów na kierunku architektura, można zatrudnić się w biurach projektowych, gdzie opracowuje się projekty budynków, czy pracuje się nad rewitalizacją przestrzeni. Architekci mogą również sprawdzić się, pracując w urzędach związanych z architekturą, urbanistyką, czy planowaniem przestrzennym. 
 

Uczelnie

W Warszawie architekturę w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższejWyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku architektura w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 to koszt 13080 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Architektura studia niestacjonarne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek ARCHITEKTURA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie architektura jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Zarządzanie informacją stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie informacją

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku Architektura

Każdy kandydat na studia niestacjonarne powinien wiedzieć, że edukacja w tym trybie jest nierozerwalnie związana z obowiązkiem opłacania każdego semestru nauki w rocznych lub mniejszych, ratalnych spłatach, w odgórnie ustalonej wysokości. Chcąc poznać konkretne ceny, należy sprawdzić na poszczególnych uczelniach.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Warszawie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku architektura w Warszawie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura w Warszawie

 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Architektura w Warszawie

Planowanie urbanistyczne i architektoniczne obiektów budowlanych, zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, służy zaspokojeniu potrzeb osobistych i społecznych człowieka i jest zadaniem każdego architekta, planującego związanie swojej przyszłości zawodowej z ukończonym kierunkiem studiów. Architektura to jedna z najstarszych, najbardziej klasycznych i jednocześnie cieszących się dużym poważaniem społecznym, dziedzina nauki, która znajduje wspólny mianownik dla matematyki, fizyki oraz praktycznych umiejętności artystycznych.

Studia w Warszawie na kierunku Architektura każdego roku wybierają tysiące młodych ludzi, pragnących doskonalić posiadany talent i kreatywność pod okiem doświadczonych architektów, którzy podjęli się wyzwania pełnienia roli wykładowcy akademickiego. Coraz więcej młodych ludzi stara się wykorzystać cały potencjał swojego czasu, dlatego decydując się na studia w trybie niestacjonarnym, jednocześnie podejmuje pracę na pełen lub większą część etatu.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Każdy, kto choć przez chwilę zagłębił się w proces edukacyjny, obowiązujący na studiach architektonicznych w Warszawie, z pewnością nabrał pewności, że nie jest to dziedzina łatwa. Interdyscyplinarność Architektury może jednocześnie stanowić jej największą zaletę i wadę, bowiem połączenie z pozoru wykluczających się nauk ścisłych z kształtowaniem artystycznej wizji świata wymaga od studentów nie tylko zaangażowania w proces dydaktyczny, ale również posiadania odpowiednich predyspozycji, które są niemożliwe do nabycia. Architekturę w Warszawie można podjąć aż na pięciu różnych uczelniach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. W związku z tym siatka programowa z pewnością będzie się różniła między poszczególnymi wydziałami, jednak rozpoczynając studia na opisywanej dziedzinie, najprawdopodobniej spotkasz się z następującymi przedmiotami:

 • geometria wykreślana,
 • rysunek i malarstwo,
 • techniki komputerowe,
 • matematyka,
 • rysunek architektoniczny.

 

2. Dla kogo te studia

Architektura w trybie niestacjonarnym stanowi atrakcyjną propozycję edukacyjną dla wszystkich świeżo upieczonych abiturientów szkół średnich, którzy pragną związać swoją przyszłość z poważaną branżą techniczną, znajdującą miejsce na rozwój talentu plastycznego i wyobraźni. Każdego roku kierunek ten przyciąga ogromną liczbę zainteresowanych kandydatów, jednak tylko niektórzy z nich posiadają odpowiednie predyspozycje do zgłębiania tego kierunku. Chciałbyś dowiedzieć się, jakie cechy są pożądane na Architekturze w Warszawie?

 

Przede wszystkim zdolności techniczne, niekonwencjonalne myślenie, wyobraźnia sięgająca o wiele dalej, niż poza horyzonty przeciętności oraz talent plastyczny. Jeżeli dysponujesz wszystkimi wymienionymi cechami, powinieneś rozważyć podjęcie Architektury w Warszawie.

Uczelnie w Warszawiektóre postanowiły poszerzyć zakres oferowanych kierunków o Architekturę, starają się zadbać o komfort nauki każdego studenta. Z oczywistych względów nikt nie jest w stanie podejść do każdego z osobna indywidualnie, dopasowując program nauki do ich potrzeb, jednak ogółowi zwykle wystarcza możliwość podjęcia decyzji w kwestii organizacji czasu podczas wszystkich lat akademickich.

Studia w trybie niestacjonarnym, mają charakter weekendowy, co w praktyce oznacza, że jako student zobowiążesz się do regularnego uczęszczania na zjazdy, odbywające się najczęściej co dwa lub co trzy tygodnie. Całodzienne zgłębianie wiedzy wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania i sporej dozy ambicji, jednak uzyskane uprawnienia zawodowe z pewnością wynagrodzą ewentualne niedogodności.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

1. Typ:
 • Studia I stopnia i jednolite (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają sześć lat.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

4. Program studiów

Architektura jest kierunkiem interdyscyplinarnym, co oznacza, że w programie kształcenia można odnaleźć przedmioty, czerpiące inspirację z kilku różnych dziedzin nauki. Najważniejszą dziedziną, która stoi u podstaw prawidłowego planowania budowy wszelkich obiektów architektonicznych, jest oczywiście matematyka i to z nią każdy student będzie miał najwięcej do czynienia. Warsztatowe zajęcia praktyczne pozwolą doskonalić posiadany talent plastyczny pod okiem doświadczonych architektów, a także poznać nowe techniki tworzenia dzieł artystycznych. W siatce studiów nie zabraknie także fizyki. Dobra znajomość zagadnień z tego przedmiotu zagwarantuje możliwość projektowania i tworzenia budowli architektonicznych, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych i grawitacji.

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Architektura w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Architektura w Warszawie

Studia na kierunku Architektura w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku, 2 lata (studia II stopnia) lub 6 lat (studia jednolite magiterskie).

Czas, jaki należy zagospodarować na ukończenie Architektury w Warszawie, może różnić się w zależności od wybranej uczelni. Studia pierwszego stopnia mają charakter inżynierski, dlatego czas ich trwania wynosi trzy i pół roku. Wówczas studenci przystępują do obrony pracy dyplomowej, a po pozytywnym jej zakończeniu otrzymują uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie.

Studia magisterskie drugiego stopnia składają się z trzech semestrów kształcenia, a więc trwają półtora roku, poszerzając możliwości absolwentów i otwierając przed nimi całkiem nowe perspektywy na przyszłość.

Architektura w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 4 lata inżynier architekt
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier architekt / magister architekt
jednolite magisterskie 6 lat magister architekt
Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Architektura w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Architektura w Warszawie

Absolwenci studiów architektonicznych są pracownikami pożądanymi przez współczesny rynek pracy, zajmujący się planowaniem i realizacją projektów architektonicznych, a także nawiązujący współpracę z podwykonawcami z branży budowlanej. Abiturienci tego przyszłościowego kierunku znajdą zatrudnienie między innymi w:

 • agencjach designerskich,
 • rzeczoznawstwa budowlanego,
 • organach administracji państwowej i prywatnej,
 • agencjach i biurach nieruchomości,
 • pracowniach architektonicznych,
 • własnej działalności gospodarczej,
 • firmach budowlano-architektonicznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek architektura w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Żeby stać się jednym ze studentów Architektury w trybie niestacjonarnym w Warszawie, należy odpowiednio wcześnie dowiedzieć się o szczegółowym terminie zapisów. Warto pamiętać, że ze względu na ogromne zainteresowanie Architekturą wśród przyszłych studentów, niektóre uczelnie postanowiły nałożyć na kandydatów obowiązek uzyskania odpowiedniej liczby punktów rekrutacyjnych, dlatego warto przyłożyć się do rozszerzonego egzaminu z matematyki, fizyki oraz języka angielskiego.

Ponadto uczelnie mogą wymagać pozytywnego przejścia przez egzamin umiejętności praktycznych, który odbywa się tuż przed kwalifikacją kandydatów na Architekturę. Jednak jeżeli wyróżniasz się talentem plastycznym, nie powinieneś odczuwać stresu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a uczelnie mogą przyjąć określoną liczbę kandydatów. Przyszli studenci w trakcie rekrutacji obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.

W Warszawie żadna z wyższych szkół publicznych nie oferuje kandydatom możliwości podjęcia nauki niestacjonarnej na studiach na kierunku architektura – architekturę w tym trybie można studiować tylko prywatnie.

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia oferowane przez znaczną większość prywatnych szkół wyższych są najczęściej płatne.

 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie – 13080 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w terminie indywidualnie ustalonym przez daną szkołę wyższą. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje w sprawie rekrutacji po zalogowaniu się do prywatnego profilu w systemie rekrutacyjnym.

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można osobiście, bezpośrednio w siedzibie uczelni – niektóre szkoły wyższe wymagają od kandydatów wcześniejszego umówienia spotkania. Kandydaci na niestacjonarną architekturę w Warszawie nie muszą przygotowywać teczek z pracami plastycznymi – rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zestaw dokumentów rekrutacyjnych można składać w terminie ustalonym przez daną szkołę wyższą – zazwyczaj etap ten rozpoczyna się niedługo po opublikowaniu wyników postępowania kwalifikacyjnego i trwa kilka dni. Należy jednak pamiętać o tym, by dostarczyć dokumenty rekrutacyjne w poprawnej formie oraz na czas. Spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek architektura:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura w Warszawie

Wszystkie kierunki studiów w Warszawie wyróżniają się spośród innych jakimś ważnym, wyjątkowym dla nich aspektem. W przypadku Architektury jest to niewątpliwie znalezienie złotego środka pomiędzy techniczną stroną nauki i kreatywnym artyzmem, bez którego światowe dzieła sztuki budowniczej nigdy nie mogłyby powstać. Dlatego zanim aplikujesz na Architekturę w Warszawie, zastanów się, czy:

 • Jesteś kreatywny, co potwierdzały oceny uzyskiwane na plastyce i technice,
 • przyglądając się codziennie mijanym budowlom snujesz w głowie wyobrażenia na temat ich przebudowy,
 • fascynuje cię świat materiałów, planów technicznych i ich realizacji.

Jeżeli tak, to studia na kierunku Architektura w Warszawie prawdopodobnie odpowie na twoje zainteresowania i sprosta szczegółowej wizji twojej przyszłości. Wielu studentów decyduje się na studiowanie w trybie niestacjonarnym, zapewniając sobie tym samym wiele czasu wolnego w ciągu pięciu dni roboczych każdego tygodnia. Wybierając taki charakter zdobywania edukacji, pamiętaj, że będziesz potrzebował wiele zaangażowania i ambicji, gdyż wielogodzinna nauka w ramach kilku spotkań w miesiącu może okazać się bardzo męcząca.

 

Zapisy na studia

Zapisy na studia niestacjonarne odbywają się za pośrednictwem formularza, zamieszczonego na stronie internetowej każdej z uczelni wyższych. Dzięki temu kandydaci nie muszą się martwić o jakiekolwiek utrudnienia, związane z obowiązkiem pocztowego załatwiania formalności. Jedyne o czym musisz pamiętać, jeżeli chcesz podjąć Architekturę w trybie niestacjonarnym, to terminy zgłoszeń. Większość uczelni proponuje dwa – czerwcowy i wrześniowy. Pamiętaj, że jeśli powinie ci się noga podczas egzaminu maturalnego i nie zdasz go w pierwszym terminie lub przegapisz termin czerwcowych zapisów, wrześniowa tura może zostać zamknięta ze względu na ogromną liczbę zainteresowanych.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Architektura w Warszawie

Studia architektoniczneoferowane w stolicy naszego kraju, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich marzących o dobrze prosperującej karierze i rozwoju osobistym. Niezdecydowanym warto zaproponować zapoznanie się z opiniami studentów.

Dominika, studentka pierwszego roku Architektury w Warszawie, mówi:

„Pasjonatką nauk architektonicznych stałam się po wizycie w Paryżu w dzieciństwie. Od tamtej pory marzyłam o studiowaniu Architektury. Jest to kierunek wymagający, ale dostarczający wiele satysfakcji.”

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

Komentarze (0)