LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA studia-kierunek studiów

 
Znajomość języków obcych jest niezwykle cenną umiejętnością, pożądaną na rodzimym rynku pracy. Coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie specjalistów znających przynajmniej jeden język obcy. W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i narastającej globalizacji komunikacja w innych językach jest niewątpliwym atutem, który umożliwia zdobycie nowych perspektyw zawodowych i zyskanie ciekawej i przyszłościowej pracy.
Jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych w kontaktach zagranicznych językiem jest angielski. Jednak warto poznać także inne, równie przydatne i istotne na arenie międzynarodowej. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał innowacyjny kierunek lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka. Studia te są skierowane do wszystkich tych, którzy mają duże zdolności językowe i chcieliby rozwijać się w tym kierunku, a także rozpocząć karierę międzynarodową. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych studiów.
 
Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka?
 
Podczas studiów, przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności językowe, tak aby na koniec trzyletniego kursu osiągnąć poziom C1, czyli bardzo zaawansowany. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języka angielskiego i niemieckiego i wykształcisz umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania oraz efektywnej komunikacji. Ponadto, zgłębisz meandry gramatyki oraz historii obu języków obcych.
Oprócz wiedzy językoznawczej dowiesz się więcej na temat kultury Niemiec i krajów anglosaskich. Dzięki możliwości licznych wyjazdów zagranicznych oraz uczestnictwa w wymianach studenckich będziesz mógł poznać obyczaje mieszkańców tych państw i zaznajomić się z ich codziennym życiem.
Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranej przez siebie międzynarodowej firmie. W trakcie studiów wykształcisz także bardzo ważną umiejętność, jaką jest tłumaczenie tekstów z języka obcego na polski i odwrotnie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka będziesz miał gruntowne wykształcenie językoznawcze i kulturoznawcze. Poznasz język niemiecki i angielski w stopniu zaawansowanym oraz nauczysz się ich praktycznego wykorzystywania. Uzyskane kompetencje i umiejętności umożliwią Ci podjecie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest biegła komunikacja w językach obcych.
Jako absolwent z pewnością znajdziesz pracę w międzynarodowych firmach i korporacjach. Po ukończeniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł wykonywać zawód nauczyciela w szkołach podstawowych lub językowych.
Umiejętności translatorskie sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowisku tłumacza, a nawet tłumacza przysięgłego. Ponadto znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem kultury anglosaskiej i niemieckiej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę i zdobywać dalsze wykształcenie, a nawet rozpocząć karierę naukową.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka powinieneś zdać maturę z języka angielskiego i niemieckiego oraz innych dowolnie wybranych przez siebie przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA:

 • znajomość języka angielskiego i niemieckiego na poziomie C1
 • znajomość gramatyki i historii języka niemieckiego i angielskiego
 • znajomość kultury angielskiej i niemieckiej
 • zdolności komunikacyjne
 • umiejętności dokonywania tłumaczeń

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA:

 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • biura tłumaczeniowe
 • szkoły
 • tłumacz przysięgły
 • instytucje kultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Komentarze (0)