LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka +

Studia I stopnia  stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Studia II stopnia  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z lingwistyki stosowana angielsko - niemiecka charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka: język angielski, język niemiecki.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka:

 • język angielski,
 • język niemiecki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA:

Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka?
Podczas studiów, przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności językowe, tak aby na koniec trzyletniego kursu osiągnąć poziom C1, czyli bardzo zaawansowany.
Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języka angielskiego i niemieckiego i wykształcisz umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania oraz efektywnej komunikacji. Ponadto, zgłębisz meandry gramatyki oraz historii obu języków obcych.
Oprócz wiedzy językoznawczej dowiesz się więcej na temat kultury Niemiec i krajów anglosaskich. Dzięki możliwości licznych wyjazdów zagranicznych oraz uczestnictwa w wymianach studenckich będziesz mógł poznać obyczaje mieszkańców tych państw i zaznajomić się z ich codziennym życiem.
Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranej przez siebie międzynarodowej firmie. W trakcie studiów wykształcisz także bardzo ważną umiejętność, jaką jest tłumaczenie tekstów z języka obcego na polski i odwrotnie.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości języka angielskiego i niemieckiego na poziomie C1
 • znajomości gramatyki i historii języka niemieckiego i angielskiego
 • znajomości kultury angielskiej i niemieckiej
 • zdolności komunikacyjne
 • umiejętności dokonywania tłumaczeń

Jak wyglądają studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby, które aplikują na kierunek lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne.

 

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk filologicznych, literaturoznawczych oraz kulturowych. Jako student będziesz miał okazję poznać kulturę, literaturę oraz historię Wielkiej Brytanii i Niemiec. W planie zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty powiązane z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Historia angielskiego obszaru językowego
 • Krajoznawstwo niemieckiego obszaru językowego
 • Historia literatury niemieckiej z elementami historii Niemiec
 • Wstęp do kulturoznawstwa

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Przede wszystkim nauczysz się języka niemieckiego i angielskiego oraz skupisz się na ich praktycznym wykorzystaniu w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych.

Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób dokonywać tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie języka angielskiego i polskiego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Znajomość języków obcych jest niezwykle cenną umiejętnością, pożądaną na rodzimym rynku pracy. Coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie specjalistów znających przynajmniej jeden język obcy.
W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i narastającej globalizacji komunikacja w innych językach jest niewątpliwym atutem, który umożliwia zdobycie nowych perspektyw zawodowych i zyskanie ciekawej i przyszłościowej pracy.
Jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych w kontaktach zagranicznych językiem jest angielski. Jednak warto poznać także inne, równie przydatne i istotne na arenie międzynarodowej. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał innowacyjny kierunek lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka.
Studia te są skierowane do wszystkich tych, którzy mają duże zdolności językowe i chcieliby rozwijać się w tym kierunku, a także rozpocząć karierę międzynarodową. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych studiów.
 
5. Gdzie studiować Lingwstykę stosowaną angielsko - niemiecką

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka będziesz miał gruntowne wykształcenie językoznawcze i kulturoznawcze.Poznasz język niemiecki i angielski w stopniu zaawansowanym oraz nauczysz się ich praktycznego wykorzystywania.
Uzyskane kompetencje i umiejętności umożliwią Ci podjecie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest biegła komunikacja w językach obcych.
Jako absolwent z pewnością znajdziesz pracę w międzynarodowych firmach i korporacjach. Po ukończeniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł wykonywać zawód nauczyciela w szkołach podstawowych lub językowych.
Umiejętności translatorskie sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowisku tłumacza, a nawet tłumacza przysięgłego.
Ponadto znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem kultury anglosaskiej i niemieckiej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę i zdobywać dalsze wykształcenie, a nawet rozpocząć karierę naukową.
 
Absolwent kierunku lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • biura tłumaczeniowe
 • szkoły
 • tłumacz przysięgły
 • instytucje kultury

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka studia stacjonarne

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)