LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Znajomość języków obcych jest niezwykle cenną umiejętnością, pożądaną na rodzimym rynku pracy. Coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie specjalistów znających przynajmniej jeden język obcy. W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i narastającej globalizacji komunikacja w innych językach jest niewątpliwym atutem, który umożliwia zdobycie nowych perspektyw zawodowych i zyskanie ciekawej i przyszłościowej pracy.
Jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych w kontaktach zagranicznych językiem jest angielski. Jednak warto poznać także inne, równie przydatne i istotne na arenie międzynarodowej. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał innowacyjny kierunek lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka. Studia te są skierowane do wszystkich tych, którzy mają duże zdolności językowe i chcieliby rozwijać się w tym kierunku, a także rozpocząć karierę międzynarodową. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych studiów.
 
Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka?
 
Podczas studiów, przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności językowe, tak aby na koniec trzyletniego kursu osiągnąć poziom C1, czyli bardzo zaawansowany. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języka angielskiego i niemieckiego i wykształcisz umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania oraz efektywnej komunikacji. Ponadto, zgłębisz meandry gramatyki oraz historii obu języków obcych.
Oprócz wiedzy językoznawczej dowiesz się więcej na temat kultury Niemiec i krajów anglosaskich. Dzięki możliwości licznych wyjazdów zagranicznych oraz uczestnictwa w wymianach studenckich będziesz mógł poznać obyczaje mieszkańców tych państw i zaznajomić się z ich codziennym życiem.
Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranej przez siebie międzynarodowej firmie. W trakcie studiów wykształcisz także bardzo ważną umiejętność, jaką jest tłumaczenie tekstów z języka obcego na polski i odwrotnie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka będziesz miał gruntowne wykształcenie językoznawcze i kulturoznawcze. Poznasz język niemiecki i angielski w stopniu zaawansowanym oraz nauczysz się ich praktycznego wykorzystywania. Uzyskane kompetencje i umiejętności umożliwią Ci podjecie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest biegła komunikacja w językach obcych.
Jako absolwent z pewnością znajdziesz pracę w międzynarodowych firmach i korporacjach. Po ukończeniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł wykonywać zawód nauczyciela w szkołach podstawowych lub językowych.
Umiejętności translatorskie sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowisku tłumacza, a nawet tłumacza przysięgłego. Ponadto znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem kultury anglosaskiej i niemieckiej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę i zdobywać dalsze wykształcenie, a nawet rozpocząć karierę naukową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka powinieneś zdać maturę z języka angielskiego i niemieckiego oraz innych dowolnie wybranych przez siebie przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA:

 • znajomość języka angielskiego i niemieckiego na poziomie C1
 • znajomość gramatyki i historii języka niemieckiego i angielskiego
 • znajomość kultury angielskiej i niemieckiej
 • zdolności komunikacyjne
 • umiejętności dokonywania tłumaczeń

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA:

 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • biura tłumaczeniowe
 • szkoły
 • tłumacz przysięgły
 • instytucje kultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - NIEMIECKA

Komentarze (0)