LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Rosyjski i niemiecki znajdują się w czołówce najczęściej używanych języków świata. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą się ich nauczyć i zdobyć umiejętność biegłej komunikacji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej pożądanych i cenionych umiejętności na rodzimym rynku pracy. Specjaliści, którzy w stopniu komunikatywnym znają choć jeden język obcy mają szansę na zdobycie lepiej płatnej i ciekawszej pracy.

Jednak w dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i otwierania się Polski na rynki zagraniczne, warto poznać także inne języki, których znajomość będzie dodatkowym atutem. Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby powstał interesujący i niezwykle przyszłościowy kierunek, lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska. Jeżeli jesteś osobą, która chętnie podejmuje nowe wyzwania i ma duże zdolności językowe to te studia są stworzone dla Ciebie!

Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska?

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu swoich zdolności językowych z zakresu języka niemieckiego i rosyjskiego. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z praktycznej nauki języków, na których nauczysz się zasad komunikacji, rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem.

Ponadto, wykształcisz bardzo ważną umiejętność jaką jest tłumaczenie tekstów obcych na język polski i odwrotnie. Po ukończeniu studiów będziesz mógł zdobyć uprawnienia tłumacza przysięgłego, dzięki czemu zyskasz szansę na ciekawą i dochodową pracę. Oprócz zdolności językowych dowiesz się więcej na temat kultury i obyczajów Niemiec oraz Rosji.

Będziesz miał możliwość poznać je od wewnątrz, co umożliwią Ci liczne wyjazdy zagraniczne oraz wymiany studenckie. Zyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranej przez siebie międzynarodowej firmie.

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska będziesz miał szeroką wiedzę językoznawczą, nauczysz się dwóch języków obcych na poziomie C1, czyli bardzo zaawansowanym. Ponadto, dowiesz się więcej o kulturze i obyczajach Rosji oraz Niemiec. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języków obcych. Dodatkowo, po ukończeniu specjalnego modułu pedagogicznego będziesz mógł pracować na stanowisku nauczyciela języków obcych w szkołach podstawowych lub językowych.

Co więcej, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, na przykład w domach kultury lub muzeach, które zajmują się promowaniem kultury niemieckiej i rosyjskiej. Inną, ciekawą drogą zawodową jest rozpoczęcie kariery w wydawnictwach oraz w mediach. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich, dzięki czemu zyskasz kolejne doświadczenia i zdobędziesz gruntowne wykształcenie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska musisz zdać maturę z języka niemieckiego i dodatkowych wybranych przez siebie przedmiotów. Kandydaci nie muszą znać języka rosyjskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO – ROSYJSKA:

 • wiedza językoznawcza
 • znajomość języka rosyjskiego na poziomie C1
 • znajomość języka niemieckiego na poziomie C1
 • znajomość kultury niemieckiej
 • znajomość kultury rosyjskiej
 • wykształcenie pedagogiczne (po skończeniu dodatkowego modułu)

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO – ROSYJSKA:

 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • placówki dyplomatyczne
 • ośrodku kultury (domy kultury, muzea i inne)

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA NIEMIECKO - ROSYJSKA

Komentarze (0)