LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, znajomość języków obcych jest niezwykle cenną i przydatną umiejętnością na rynku pracy. W dobie wzmożonej współpracy zagranicznej i postępującej globalizacji pracodawcy coraz chętniej zatrudniają specjalistów, biegle władających angielskim, który stał się językiem międzynarodowym w kontaktach biznesowych. Komunikacja w innych języku obcym jest tylko dodatkowym atutem, który zdecydowanie zwiększa perspektywy zawodowe i umożliwia rozpoczęcie kariery zawodowej.
Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał kierunek lingwistyka stosowana angielsko-arabska, który umożliwia studentom poznanie dwóch języków obcych na poziomie zaawansowanym, w tym arabskiego od podstaw. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach lingwistycznych i lubisz poznawać nowe języki i kultury to studia na tym kierunku są stworzone dla ciebie!
 
Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-arabska?
 
W trakcie studiów zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu języka oraz kultury krajów arabskich, oraz anglosaskich. Przede wszystkim skupisz się na nauce dwóch języków obcych. Pod koniec studiów osiągniesz poziom C1 z angielskiego oraz B2 z arabskiego. Dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je w praktyce i wykształcisz swoje umiejętności komunikacyjne, czytania oraz rozumienia ze słuchu.
Podczas studiów duży nacisk kładziony jest na wykształcenie kompetencji praktycznych, które będą dużym atutem w kontaktach z zagranicznymi klientami lub w pracy w międzynarodowym środowisku. Jednak równie ważne jest poznanie zasad gramatycznych obu języków, dlatego też jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z gramatyki opisowej czy historii języka. Dzięki możliwości licznych wyjazdów zagranicznych oraz odbycia praktyk w międzynarodowych firmach zyskasz cenne doświadczenie, które zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-arabska zdobędziesz kompleksowe wykształcenie z zakresu dwóch języków obcych: angielskiego i arabskiego oraz zapoznasz się z kulturą krajów anglosaskich i arabskich. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Jako absolwent znajdziesz prace w placówkach dyplomatycznych, kulturalnych oraz usługowych. Po ukończeniu specjalnego przygotowania pedagogiczno-dydaktycznego będziesz mógł pracować na stanowisku nauczyciela oraz w szkołach językowych. Równie ciekawą i przyszłościową opcją jest kariera w specjalistycznych wydawnictwach, biurach tłumaczeniowych, a nawet w mediach. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku lingwistyka stosowana angielsko-arabska, przede wszystkim powinieneś zdać maturę z języka angielskiego oraz z dowolnie wybranych przedmiotów. Od kandydatów wymaga się znajomości angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA:

 • znajomość języka arabskiego na poziomie B2
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
 • znajomość gramatyki i historii języka arabskiego i angielskiego
 • znajomość kultury i obyczajów krajów arabskich i anglosaskich
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA:

 • placówki dyplomatyczne
 • instytucje kulturowe
 • wydawnictwa
 • media
 • oświata
 • szkoły językowe
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • biura tłumaczeniowe
 • branża turystyczna.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ARABSKA

Komentarze (0)