Badanie i projektowanie gier

Badanie i projektowanie gier

Studia na kierunku badanie i projektowanie gier możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Badanie i projektowanie gier +

Studia II stopnia  stopień: (II) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Studia I stopnia  stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Badanie i projektowanie gier – kierunek studiów

Studia na kierunku badanie i projektowanie gier to studia licencjackie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku badanie i projektowanie gier
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 3 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku badanie i projektowanie gier rozpocznie się 10 czerwca 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | badanie i projektowanie gier - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku badanie i projektowanie gier możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | badanie i projektowanie gier - uczelnie >

Opis kierunku

Kierunek studiów z zakresu badania i projektowania gier łączy teoretyczną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, informatyki oraz sztuki z praktycznymi umiejętnościami tworzenia gier. Studenci uczestniczą w wykładach, warsztatach, seminariach oraz pracach projektowych. Istotnym elementem programu są zajęcia praktyczne, gdzie uczestnicy tworzą własne projektu gier od podstaw. Zapoznają się z zasadami projektowania dźwięku i muzyki, a także implementowania dźwięków w silnikach gier.

Praca po studiach

Studia na tym kierunku przygotowują absolwentów do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży gier komputerowych i cyfrowej rozrywki. Mogą znaleźć zatrudnienie jako projektanci gier, którzy odpowiadają za tworzenie koncepcji i mechaniki gier, a także projektowanie poziomów, tzw. level design. Odnajdą się też w roli grafików 2D/3D, którzy tworzą grafiki oraz modele, projektują postaci i środowiska, a także pracują nad teksturami, oświetleniem czy efektami specjalnymi. Czeka na nich również praca w roli animatorów, którzy tworzą ruchy i sekwencje animacyjne.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia na I stopień tego kierunku prowadzona jest jako ranking średniej punktów uzyskanych z części pisemnej matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, informatyki czy matematyki. Następny etap to rozmowa kwalifikacyjna, która prowadzona jest w języku polskim oraz angielskim. Kandydaci mogą zaprezentować portfolio ze swoim dorobkiem prac projektanckich.

Rekrutacja na II stopień skierowana jest głównie do absolwentów kierunków humanistycznych, badanie i projektowanie gier, filmoznawstwo czy innych kierunków, których efekty uczenia odnoszą się do zagadnień nauk humanistycznych czy społecznych. O przyjęciu decyduje ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Badanie i projektowanie gier - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku badanie i projektowanie gier?

Kierunki studiów związane z projektowaniem i badaniem gier obejmują zróżnicowany, interdyscyplinarny program, który łączy teorię z praktyką, aby przygotować studentów do pracy w branży gier komputerowych.

Studenci zapoznają się z teoriami gier oraz zasadami ich projektowania. Tworzą koncepcje gry, opracowują protokoły oraz kreują historię i scenariusze. Uczą się także podstawowych języków programowania, np. C++ czy JavaScript.

Regularne warsztaty i zajęcia praktyczne pozwalają studentom na rozwój umiejętności praktycznych. W trakcie tych zajęć uczestnicy tworzą własne projekty gier od koncepcji po gotowy produkt. Wykłady i seminaria teoretyczne prowadzone są przez wykładowców oraz zaproszonych ekspertów z branży.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku badanie i projektowanie gier możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci znają ewolucję gier, od tradycyjnych planszowych po nowoczesne gry komputerowe. Rozumieją podstawowe teorie dotyczące mechaniki, dynamiki i estetyki gier. Mają też wiedzę na temat motywacji, zachowań i doświadczeń graczy. Rozumieją, jak różne elementy gry wpływają na zaangażowanie i satysfakcję graczy.

Znają techniki tworzenia opowieści w grach, w tym budowania świata, postaci i dialogów. Potrafią tworzyć i rozwijać koncepcje gier, opracowywać prototypy oraz testować projekty. Tworzą również atrakcyjne i funkcjonalne poziomy w grze, które są spójne z jej fabułą i mechaniką.

Ile trwają studia na kierunku badanie i projektowanie gier?

Studia na kierunku badanie i projektowanie gier trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia magisterskie).

Jaka praca po studiach na kierunku badanie i projektowanie gier?

Branża gier oferuje wiele możliwości zatrudnienia zarówno w dużych, międzynarodowych studiach deweloperskich, jak i w małych, niezależnych firmach tworzących gry. Absolwenci mogą także pracować jako freelancerzy, realizując różne projekty dla klientów.

Znajdą pracę również jako projektanci gier, którzy tworzą koncepcje i mechanikę gry, projektują poziomy czy opracowują narrację i fabułę gry. Odnajdą się też na stanowisku grafika 2D/3D, który tworzy grafiki i modele 3D oraz projektuje postaci i środowiska.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku badanie i projektowanie gier

 • projektant gier,
 • programista gier,
 • grafik 2D/3D,
 • animator,
 • dźwiękowiec gier,
 • tester gier,
 • menedżer projektu.

Studia na tym kierunku zapewniają kompleksowe przygotowanie do pracy w branży gier, łącząc solidną wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, które są niezbędne do tworzenia innowacyjnych i angażujących gier.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Badanie i projektowanie gier studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Badanie i projektowanie gier studia I stopnia

Badanie i projektowanie gier studia II stopnia

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Badanie i projektowanie gier

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)