Inżynieria techniczno – informatyczna

Inżynieria techniczno – informatyczna

Inżynieria techniczno – informatyczna studia – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Znaczna większość ludzi zapytana o pierwsze skojarzenie z przyszłościową pracą i wysokimi zarobkami z pewnością odpowiedziałaby „informatyka i branża techniczna”. Nie bez powodu, bowiem nie od dziś wiadomo, że zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych techników, dysponujących konkretnym, praktycznym fachem oraz programistów będących w stanie stworzyć dowolną aplikację i program komputerowy mogący ułatwić codzienne funkcjonowanie zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych, od lat nie maleje. Dla najbardziej zainteresowanych wykształceniem się w opisywanym kierunku powstały studia inżynieria techniczno – informatyczna. Posiadasz tak zwany umysł ścisły? Chciałbyś rozwijać się w najbardziej pragmatycznej ze wszystkich branży? Podczas seansu „Dziewczyny z tatuażem” wyobrażałeś sobie siebie samego na miejscu specjalisty od łamania niemożliwych do ominięcia zabezpieczeń? Jeśli tak, to studia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna z pewnością okażą się najlepszym z możliwych wyborów. 

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna? Pogłębisz wiedzę z matematyki, co pozwoli ci wykształcić umiejętność analitycznego myślenia i logicznego rozwiązywania problemów informatycznych. Poznasz od podszewki budowę sprzętu, bez którego twój przyszły zawód by nie istniał – komputera. Nauczysz się przeprowadzania prostych napraw fizycznie uszkodzonych podzespołów. Zrozumiesz działanie najpopularniejszych systemów komputerowych i oprogramowania stosowanego przez wszystkich użytkowników urządzeń przenośnych. Nauczysz się programowania w kilku najpopularniejszych językach, co uczyni cię uniwersalnym pracownikiem mogącym rozwiązać każdy problem informatyczny. Podczas zajęć warsztatowych będziesz miał okazję zbudować swojego pierwszego robota, co będzie wstępem do dalszej nauki o budowie maszyn i podzespołów elektronicznych. Poznasz ponadto metody badania materiałów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik komputerowych. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna? Zakres wyboru przyszłej pracy będzie proporcjonalnie duży do ilości wiedzy przyswojonej podczas studiów na tym kierunku. Będziesz mógł zostać programistą i zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach działających w rozmaitych dziedzinach gospodarki. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś spróbował sił we własnej działalności gospodarczej, opartej na tworzeniu stron internetowych, projektów multimedialnych, oprogramowania i aplikacji. Jeśli cenisz sobie uporządkowaną pracę biurową, która nie narazi cię na większy stres, zatrudnisz się w bankowości lub administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej. Jak sam widzisz, wybór, przed którym będziesz miał okazję stanąć nie należy do najłatwiejszych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Informatyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię techniczno - informatyczną

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • inżynierii wytwarzania
  • inżynierii materiałowej
  • budowy maszyn
  • metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych
  • tworzenia aplikacji w językach programowania
  • projektowania i wdrażania systemów informatycznych
  • zastosowań technik multimedialnych

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria techniczno - informatyczna

  Absolwent kierunku inżynieria techniczno - informatyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • przedsiębiorstwach przemysłowych
  • bankowości
  • administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej 
  • zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu
  • nauczyciel w szkołach zawodowych

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

  Komentarze (0)