Inżynieria techniczno – informatyczna

Inżynieria techniczno – informatyczna

Inżynieria techniczno – informatyczna studia – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Znaczna większość ludzi zapytana o pierwsze skojarzenie z przyszłościową pracą i wysokimi zarobkami z pewnością odpowiedziałaby „informatyka i branża techniczna”. Nie bez powodu, bowiem nie od dziś wiadomo, że zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych techników, dysponujących konkretnym, praktycznym fachem oraz programistów będących w stanie stworzyć dowolną aplikację i program komputerowy mogący ułatwić codzienne funkcjonowanie zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych, od lat nie maleje. Dla najbardziej zainteresowanych wykształceniem się w opisywanym kierunku powstały studia inżynieria techniczno – informatyczna. Posiadasz tak zwany umysł ścisły? Chciałbyś rozwijać się w najbardziej pragmatycznej ze wszystkich branży? Podczas seansu „Dziewczyny z tatuażem” wyobrażałeś sobie siebie samego na miejscu specjalisty od łamania niemożliwych do ominięcia zabezpieczeń? Jeśli tak, to studia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna z pewnością okażą się najlepszym z możliwych wyborów. 

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna? Pogłębisz wiedzę z matematyki, co pozwoli ci wykształcić umiejętność analitycznego myślenia i logicznego rozwiązywania problemów informatycznych. Poznasz od podszewki budowę sprzętu, bez którego twój przyszły zawód by nie istniał – komputera. Nauczysz się przeprowadzania prostych napraw fizycznie uszkodzonych podzespołów. Zrozumiesz działanie najpopularniejszych systemów komputerowych i oprogramowania stosowanego przez wszystkich użytkowników urządzeń przenośnych. Nauczysz się programowania w kilku najpopularniejszych językach, co uczyni cię uniwersalnym pracownikiem mogącym rozwiązać każdy problem informatyczny. Podczas zajęć warsztatowych będziesz miał okazję zbudować swojego pierwszego robota, co będzie wstępem do dalszej nauki o budowie maszyn i podzespołów elektronicznych. Poznasz ponadto metody badania materiałów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik komputerowych. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna? Zakres wyboru przyszłej pracy będzie proporcjonalnie duży do ilości wiedzy przyswojonej podczas studiów na tym kierunku. Będziesz mógł zostać programistą i zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach działających w rozmaitych dziedzinach gospodarki. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś spróbował sił we własnej działalności gospodarczej, opartej na tworzeniu stron internetowych, projektów multimedialnych, oprogramowania i aplikacji. Jeśli cenisz sobie uporządkowaną pracę biurową, która nie narazi cię na większy stres, zatrudnisz się w bankowości lub administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej. Jak sam widzisz, wybór, przed którym będziesz miał okazję stanąć nie należy do najłatwiejszych.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA TECHNICZNO - INFORMATYCZNA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię techniczno - informatyczną

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • inżynierii wytwarzania
   • inżynierii materiałowej
   • budowy maszyn
   • metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych
   • tworzenia aplikacji w językach programowania
   • projektowania i wdrażania systemów informatycznych
   • zastosowań technik multimedialnych

   Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek techniczno – informatyczna można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i informatycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz wszechstronne wykształcenie techniczne, ścisłe oraz informatyczne. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów. Oto wybrane z nich:

   • Nauka o materiałach i inżynieria wytwarzania
   • Metrologia techniczna
   • Innowacyjne materiały i technologie
   • Konstrukcja i eksploatacja maszyn

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku inżynieria techniczno – informatyczna zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu zdolności z zakresu sporządzania rysunku technicznego czy wytwarzania i badania właściwości materiałów inżynierskich. Studenci poznają także podstawy zarządzania, przedsiębiorczości i marketingu. W planie zajęć przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria techniczno - informatyczna

   Absolwent kierunku inżynieria techniczno - informatyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • przedsiębiorstwach przemysłowych
   • bankowości
   • administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej 
   • zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu
   • nauczyciel w szkołach zawodowych

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA TECHNICZNO – INFORMATYCZNA

   Komentarze (0)