LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska +

Studia I stopnia  stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Studia II stopnia  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO – ROSYJSKA:

Czego nauczysz się na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska?

W trakcie studiów największy nacisk kładziony jest na naukę języka angielskiego oraz rosyjskiego. Jako student będziesz uczestniczył w licznych warsztatach z praktycznej nauki języków obcych i rozwiniesz swoje umiejętności, tak aby na koniec trzyletniego kursu uzyskać poziom C1, czyli bardzo zaawansowany.

Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci wiedzę na temat specyfiki i struktury języka angielskiego i rosyjskiego. Będziesz miał szansę zapoznać się z ich gramatyką i historią, a także dowiesz się w jaki sposób prowadzić efektywną i skuteczną komunikację.

Oprócz kompetencji językowych, przyswoisz wiedzę o kulturze i obyczajach krajów anglosaskich oraz Rosji, dzięki czemu zrozumiesz mentalność ich mieszkańców.

Co więcej, program studiów przewiduje organizacje licznych wyjazdów zagranicznych, wymian studenckich oraz praktyk, które to umożliwią Ci zdobycie cennego doświadczenia i rozwinięcie pasji i zainteresowań.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedzy językoznawczej
 • znajomości języka angielskiego i rosyjskiego na poziomie C1
 • znajomości kultury krajów anglosaskich
 • znajomości kultury rosyjskiej

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO – ROSYJSKA?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle ważną i cenioną na rynku pracy umiejętnością. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają specjalistów, którzy komunikują się w przynajmniej jednym języku obcym.

Najważniejszym i zarazem najpopularniejszym językiem, niezwykle istotnym w międzynarodowym biznesie i podejmowaniu współpracy zagranicznej jest angielski, który warto poznać aby zwiększyć swoje perspektywy zawodowe i zyskać szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy.

Jednak, w aby wyróżnić się wśród innych kandydatów na rynku pracy, warto nauczyć się dodatkowego języka, którego znajomość będzie niezwykle dużym atutem. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał kierunek lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska.

Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy i poznawać inne kultury oraz chcieliby zawodowo związać się z międzynarodowym środowiskiem. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych niezwykle interesujących i przyszłościowych studiów!

 

3. Gdzie studiować Lingwistykę stosowaną angielsko - rosyjską

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO – ROSYJSKA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu dwóch języków obcych oraz znajomości kultury krajów anglosaskich i Rosji.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i rozwinięciu istotnych kompetencji będziesz miał duże szansę na zdobycie niezwykle ciekawej i przyszłościowej pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów biegle władających językami obcymi.

Po ukończeniu specjalnego kursu pedagogicznego będziesz mógł pracować w zawodzie nauczyciela języka obcego. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik międzynarodowych firm i korporacji.

Co więcej z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism, a nawet w mediach.

Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w instytucjach kulturalnych, między innymi w muzeach czy domach kultury. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie oraz rozwijać swoje pasje.

 

Absolwent kierunku lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • media
 • wydawnictwa specjalistyczne
 • redakcje czasopism
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • sektor usług
 • nauczyciel języka obcego

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska studia stacjonarne

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO - ROSYJSKA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)