Dodaj do ulubionych

ROLNICTWO I AGROBIZNES studia – kierunek studiów

Studia na kierunku rolnictwo i agrobiznes to studia  inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu  inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia

 

W czasie studiów na kierunku rolnictwo i agrobiznes studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu rolnictwa, nauk przyrodniczych i ścisłych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat ekonomii i marketingu. W ramach kształcenia nauczą się również prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego lub agrobiznesu oraz rozwiną zdolności z obszaru zarządzania. Co więcej, poznają zasady planowania i organizacji produkcji rolnej.

Absolwenci zostaną przygotowani do założenie własnego gospodarstwa rolnego. Ponadto mogą podjąć pracę w jednostkach administracji publicznej, przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego i rolniczego, bankach i jednostkach doradztwa rolniczego.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Kandydaci na kierunek rolnictwo i agrobiznes, aby pozytywnie przejść proces rekrutacji, powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami określonymi przez daną uczelnię wyższą. W przypadku wyższych szkól niepublicznych najczęściej wymagane jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, dostarczenie wymaganych dokumentów rekrutacyjnych oraz wniesienie opłaty, której wysokość jest określana przez władze uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ROLNICTWO I AGROBIZNES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ROLNICTWO I AGROBIZNES - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku rolnictwo i agrobiznes

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ROLNICTWO I AGROBIZNES?

   Rolnictwo i agrobiznes to studia skierowane do osób, które w przyszłości chciałyby założyć własne gospodarstwo rolne lub podjąć pracę w szeroko pojętym agrobiznesie. Program nauczania został skonstruowany w taki sposób, aby jak najlepiej przygotować studentów do związania swojej kariery zawodowej z agrobiznesem. Studenci będą mieli szansę rozwinąć wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych bezpośrednio związanych z rolnictwem oraz zdobyć niezwyel ważne umiejętności praktyczne, które wykorzystają podczas realizacji praktyk, a docelowo w swojej codziennej pracy zawodowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku rolnictwo i agrobiznes możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (inżynierskie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

   • studia niestacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek rolnictwo i agrobiznes rozwiną wiedzę z zakresu nauk rolniczych, przyrodniczych, ścisłych i społecznych. W czasie studiów poznają zagadnienia z obszaru ekonomii i dowiedzą się więcej na temat finansowych aspektów funkcjonowania agrobiznesu. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych.

   Przede wszystkim zdobędą narzędzia potrzebne do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego lub agroturystyki. W tym celu poznają zasady zarządzania produkcją rolną oraz nauczą się podejmowania decyzji dotyczących technicznych, ekonomicznych i finansowych aspektów funkcjonowania agrobiznesu. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ROLNICTWO I AGROBIZNES?

   Studia na kierunku rolnictwo i agrobiznes trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ROLNICTWO I AGROBIZNES?

   Absolwenci kierunku rolnictwo i agrobiznes nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim zostaną kompleksowo przygotowani do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego oraz agrobiznesu. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z jednostkami administracji publicznej zajmującymi się rolnictwem, przedsiębiorstwami przemysłu spożywczego, bankami i jednostkami doradztwa rolniczego. Dobrym rozwiązaniem będzie także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich i tym samym podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku rolnictwo i agrobiznes:

   • własne gospodarstwo rolne/agrobiznes

   • przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego

   • banki i jednostki doradztwa rolniczego

   • jednostki administracji publicznej zajmujące się rolnictwem

   • przedsiębiorstwa obsługi rolnictwa.

   Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ROLNICTWO I AGROBIZNES

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia