General aviation

General aviation

Dodaj do ulubionych

General aviation studia - kierunek studiów

Studia na specjalności general aviation to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Co zdawać na maturze?

Aby dostać się na studia na kierunku general aviation na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w procesie rekrutacji brane są następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, geografia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GENERAL AVIATION

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   General aviation - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku general aviation

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku general aviation

   Program studiów i przedmioty

   Czego możesz się spodziewać po nauce w toku studiów na specjalności general aviation? Przede wszystkim będziesz musiał się przyzwyczaić do tego, że wszystkie wykłady oraz warsztaty będą prowadzone w języku angielskim przez międzynarodowych ekspertów z dziedziny zarządzania lotnictwem. Udział w warsztatach z obsługi symulatora lotnictwa da ci podstawowe umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w wykonywaniu uprawnień do pracy pilota.

   Będziesz miał okazję zostać członkiem badań dla sektora lotniczego, w trakcie studiów przewidziane jest zaangażowanie studentów w udział w specjalistycznych seminariach i konferencjach pomagających w nawiązaniu międzynarodowych kontaktów niezbędnych we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • rozwiązywania podstawowych problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych
   • wykorzystywania narzędzi informatycznych
   • podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych w obszarze związanym z branżą lotniczą
   • fachowej terminologii z obszaru lotnictwa w języku angielskim
   • szeroko pojętej ekonomii
   • podstaw wiedzy społecznej
   • podstawowych zagadnień prawnych

   Jak wyglądają studia na kierunku general aviation?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Specjalność general aviation można realizować zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Dlatego też, ta opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i rozwijaniu swojej wiedzy kierunkowej. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Program nauczania realizuje treści z zakresu nauk ekonomicznych, dlatego też studenci, którzy ukończą powyższe studia, zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

    

   Studia na specjalności general aviation możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na specjalność general aviation będą mieli okazję zdobyć specjalsityczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, ścisłych oraz nauk o zarządzaniu. W ofercie znajdzie isę wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

   • matematyka
   • podstawy zarządzania
   • komunikacja biznesowa
   • finanse przedsiębiorstw
   • rachunkowość

   Jako student dowiesz się więcej na temat lotnictwa i zarządzania liniami lotniczymi. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki marketingowe, stosowane na co dzień w branży lotniczej oraz zagłębisz się w meandry prawa lotniczego i gospodarczego.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student specjalności general aviation wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swoich kwalifikacji z obszaru zarządzania i ekonomii i tym samym nauczysz się zarządzania finansami oraz jakością. Ponadto, dowiesz się jak stosować zaawansowane techniki marketingowe w swojej praktyce zawodowej.

   Wszyscy studenci będą mieli okazję odbyć praktyki w renomowanych szkołach pilotażu lub a lotniskach międzynarodowych. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Przemysł lotniczy jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się gałęziom światowej gospodarki. Ludzie biznesu niejednokrotnie podejmują pracę w miejscach oddalonych o tysiące kilometrów, do których codzienna podróż innym środkiem transportu niż samolot nie byłaby możliwa.

   Taniejące bilety lotnicze i możliwość kupienia ich na promocji za dosłownie kilkadziesiąt złotych skłania przeciętnych zjadaczy chleba do wypadów zagranicznych w celu poznania kawałka świata.

   Łatwość i szybkość przemieszczania się między znacznie oddalonymi od siebie punktami jest możliwa dzięki między innymi pracownikom logistyki lotnisk oraz lotów, pilotów, stewardess oraz techników czuwających nad poprawnym działaniem maszyn latających oraz elektronicznych aspektów samego lotniska.

   Jeśli chciałbyś brać czynny udział w tym fascynującym rozwoju lotnictwa na każdym jego odłamie, a ponadto biegle władasz językiem angielskim, którego umiejętność chciałbyś poszerzyć o specjalistyczną terminologię techniczną, studia na specjalności general aviation są stworzone dla ciebie!

    

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na specjalności general aviation trwają 3 lata (studia I stopnia) .

   Specjalność general aviation można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Dodatkowo, studenci będą mieli możliwość zdobycia dyplomu ukończenia uczelni brytyjskiej.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku general aviation?

   Praca po studiach

   Jaką pracę będziesz mógł podjąć jako absolwent studiów na specjalności general aviation? Spektrum zawodów obejmowanych przez branżę lotniczą jest naprawdę duże. Umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych oraz kompetencje logistyczne pozwolą ci się zająć rozplanowaniem lotów oraz działania lotnisk.

   Narzędzia informatyczne używane w toku studiów posłużą ci w przyszłej pracy polegającej na obsłudze symulatorów lotniczych. Jeśli uważasz się za złotą rączkę, będziesz mógł spróbować swoich sił w konserwacji i naprawach sprzętu lotniczego po wykonaniu odpowiednich kursów. Perfekcyjna znajomość języka angielskiego stworzy z ciebie idealnego pracownika na rynku międzynarodowym.

   Ponadto z powodzeniem zajmiesz się kontrolowaniem ruchu lotniczego, zasilisz szeregi menedżerów szeroko rozumianej branży lotniczej oraz zatrudnisz się jako pilot, jeśli znajdziesz czas na podejście do szkolenia i egzaminu sprawdzającego twoje umiejętności.

    

   Absolwent kierunku general aviation znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • międzynarodowym ruchu lotniczym
   • menedżer branży lotniczej
   • kontroler ruchu lotniczego
   • pilot linii lotniczych

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GENERAL AVIATION

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GENERAL AVIATION

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
   • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
   • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
   • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
   • Kampus SGGW, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7Uo9z5gyGUcRIDBkBgu0pYo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/54566-sggw-kierunki.jpg Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie