General aviation studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Przemysł lotniczy jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się gałęziom światowej gospodarki. Ludzie biznesu niejednokrotnie podejmują pracę w miejscach oddalonych o tysiące kilometrów, do których codzienna podróż innym środkiem transportu niż samolot nie byłaby możliwa. Taniejące bilety lotnicze i możliwość kupienia ich na promocji za dosłownie kilkadziesiąt złotych skłania przeciętnych zjadaczy chleba do wypadów zagranicznych w celu poznania kawałka świata. Łatwość i szybkość przemieszczania się między znacznie oddalonymi od siebie punktami jest możliwa dzięki między innymi pracownikom logistyki lotnisk oraz lotów, pilotów, stewardess oraz techników czuwających nad poprawnym działaniem maszyn latających oraz elektronicznych aspektów samego lotniska. Jeśli chciałbyś brać czynny udział w tym fascynującym rozwoju lotnictwa na każdym jego odłamie, a ponadto biegle władasz językiem angielskim, którego umiejętność chciałbyś poszerzyć o specjalistyczną terminologię techniczną, studia na kierunku general aviation są stworzone dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego możesz się spodziewać po nauce w toku studiów na kierunku general aviation? Przede wszystkim będziesz musiał się przyzwyczaić do tego, że wszystkie wykłady oraz warsztaty będą prowadzone w języku angielskim przez międzynarodowych ekspertów z dziedziny zarządzania lotnictwem. Udział w warsztatach z obsługi symulatora lotnictwa da ci podstawowe umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w wykonywaniu uprawnień do pracy pilota. Będziesz miał okazję zostać członkiem badań dla sektora lotniczego, w trakcie studiów przewidziane jest zaangażowanie studentów w udział w specjalistycznych seminariach i konferencjach pomagających w nawiązaniu międzynarodowych kontaktów niezbędnych we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.

 

Praca po studiach

Jaką pracę będziesz mógł podjąć jako absolwent studiów na kierunku general aviation? Spektrum zawodów obejmowanych przez branżę lotniczą jest naprawdę duże. Umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych oraz kompetencje logistyczne pozwolą ci się zająć rozplanowaniem lotów oraz działania lotnisk. Narzędzia informatyczne używane w toku studiów posłużą ci w przyszłej pracy polegającej na obsłudze symulatorów lotniczych. Jeśli uważasz się za złotą rączkę, będziesz mógł spróbować swoich sił w konserwacji i naprawach sprzętu lotniczego po wykonaniu odpowiednich kursów. Perfekcyjna znajomość języka angielskiego stworzy z ciebie idealnego pracownika na rynku międzynarodowym. Ponadto z powodzeniem zajmiesz się kontrolowaniem ruchu lotniczego, zasilisz szeregi menedżerów szeroko rozumianej branży lotniczej oraz zatrudnisz się jako pilot, jeśli znajdziesz czas na podejście do szkolenia i egzaminu sprawdzającego twoje umiejętności.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Aby dostać się na studia na kierunku general aviation na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w procesie rekrutacji brane są następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, geografia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GENERAL AVIATION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GENERAL AVIATION

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku general aviation

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozwiązywania podstawowych problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych
 • wykorzystywania narzędzi informatycznych
 • podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych w obszarze związanym z branżą lotniczą
 • fachowej terminologii z obszaru lotnictwa w języku angielskim
 • szeroko pojętej ekonomii
 • podstaw wiedzy społecznej
 • podstawowych zagadnień prawnych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GENERAL AVIATION STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GENERAL AVIATION STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku general aviation?

Absolwent kierunku general aviation znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • międzynarodowym ruchu lotniczym
 • menedżer branży lotniczej
 • kontroler ruchu lotniczego
 • pilot linii lotniczych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GENERAL AVIATION

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GENERAL AVIATION

Komentarze (0)