Dodaj do ulubionych

LOGISTYKA - STUDIA DUALNE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Branża logistyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się w naszym kraju. Profesjonaliści z obszaru tej dziedziny są doceniani na polskim i międzynarodowym rynku pracy, a ich kompleksowa wiedza z zakresu kilku dyscyplin jest przepustką do zdobycia przyszłościowej i stabilnej pracy. W związku z tym studia logistyczne są niezwykle popularne, a z roku na rok jest coraz więcej kandydatów, którzy chcieliby kształcić się w tym kierunku.
Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często, zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się pójść do pracy. Jako odpowiedź na tego typu dylematy, powstał kierunek logistyka-studia dualne, który umożliwia studentom ukończenie studiów oraz zdobywanie cennego doświadczenia na niemal rocznym, płatnym stażu. Jest to unikatowy i niezwykle prestiżowy kierunek, kładący nacisk na kształtowanie umiejętności praktycznych. Jeżeli więc zależy Ci na połączeniu studiów z pracą oraz uzyskaniu przyszłościowego wykształcenia to studia na kierunku logistyka-studia dualne będą dla ciebie idealnym wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku logistyka-studia dualne?
 
W trakcie studiów przyswoisz informacje z zakresu wielu dziedzin, składających się na dyscyplinę, jaką jest logistyka. Jako student będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę matematyczną oraz zapoznasz się z zupełnie nowymi, nieznanymi Ci dotąd zagadnieniami. W programie studiów przewidziano zajęcia z ekonomiki transportu, projektowania procesów logistycznych, infrastruktury logistycznej, czy ekologistyki.
Ponadto, wybierając ten kierunek będziesz miał dostęp do niezwykle nowoczesnych laboratoriów logistycznych oraz profesjonalnego oprogramowania, na co dzień używanego w tej branży. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji. Zadecydujesz pomiędzy logistyką w przedsiębiorstwie a inżynierią procesów logistycznych.
Co więcej, będziesz miał możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych w trakcie lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas płatnego, dziewięciomiesięcznego stażu zawodowego, dzięki któremu zyskasz cenne doświadczenie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka-studia dualne zyskasz nie tylko kompleksową wiedzę teoretyczną związaną z logistyką i naukami pokrewnymi, lecz także cenne doświadczenie zawodowe. Połączenie tych dwóch czynników pozwoli Ci znaleźć pracę w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów w dziedzinie logistyki. Jako absolwent tego innowacyjnego kierunku będziesz mógł podjąć pracę w sektorze handlowym, produkcyjnym i usługowym.
Po skończeniu specjalizacji oscylującej wokół logistyki w przedsiębiorstwie będziesz przygotowany do pracy na stanowisku kierownika magazynu, koordynatora dostaw lub specjalisty do spraw dystrybucji i zakupów. Natomiast, jeżeli wybierzesz tę dotyczącą inżynierii procesów logistycznych, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach konsultingowych i handlowych. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej, ponieważ specjaliści z obszaru logistyki są doceniani na całym świecie.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunku, najczęściej brane pod uwagę są wyniki matury z takich przedmiotów, jak: matematyka, język obcy,język polski fizyka, chemia, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA - STUDIA DUALNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   LOGISTYKA - STUDIA DUALNE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka - studia dualne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA DUALNE:

   • znajomość najnowszego oprogramowania, używanego w branży logistycznej
   • znajomość rynku usług logistycznych
   • język obcy na poziomie B2
   • specjalistyczna terminologia branżowa
   • umiejętność zarządzania produktem w logistyce
    

   Jak wyglądają studia na kierunku logistyka-studia dualne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek logistyka-studia dualne obecnie jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk technicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek logistyka-studia dualne zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki, nauk technicznych oraz ścisłych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Zarządzanie strategiczne w logistyce
   • Rachunek kosztów działań logistycznych
   • Projektowanie strategii w ujęciu procesowym

   Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadać ich zainteresowaniom naukowym i planom zawodowym. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Ze względu na praktyczny wymiar studiów na powyższym kierunku, zdobędziesz wiele cennych kompetencji zawodowych. Studenci nauczą się przeprowadzać zaawansowane symulacje komputerowe. Ponadto rozwiniesz zdolności z zakresu zarządzania procesem produkcyjnym, transportowym oraz spedycyjnym. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób prowadzić własną działalność gospodarczą oraz jak skutecznie zarządzać działem finansowym. Integralną część studiów będzie stanowić staż zawodowy.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku logistyka-studia dualne będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA-STUDIA DUALNE:

   • handel
   • produkcja
   • kierownik magazynu
   • koordynator dostaw
   • specjalista ds. logistyki
   • przedsiębiorstwa konsultingowe
   • dyspozytor

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA DUALNE

   Komentarze (0)