LOGISTYKA - STUDIA DUALNE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Branża logistyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się w naszym kraju. Profesjonaliści z obszaru tej dziedziny są doceniani na polskim i międzynarodowym rynku pracy, a ich kompleksowa wiedza z zakresu kilku dyscyplin jest przepustką do zdobycia przyszłościowej i stabilnej pracy. W związku z tym studia logistyczne są niezwykle popularne, a z roku na rok jest coraz więcej kandydatów, którzy chcieliby kształcić się w tym kierunku.
Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często, zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się pójść do pracy. Jako odpowiedź na tego typu dylematy, powstał kierunek logistyka-studia dualne, który umożliwia studentom ukończenie studiów oraz zdobywanie cennego doświadczenia na niemal rocznym, płatnym stażu. Jest to unikatowy i niezwykle prestiżowy kierunek, kładący nacisk na kształtowanie umiejętności praktycznych. Jeżeli więc zależy Ci na połączeniu studiów z pracą oraz uzyskaniu przyszłościowego wykształcenia to studia na kierunku logistyka-studia dualne będą dla ciebie idealnym wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku logistyka-studia dualne?
 
W trakcie studiów przyswoisz informacje z zakresu wielu dziedzin, składających się na dyscyplinę, jaką jest logistyka. Jako student będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę matematyczną oraz zapoznasz się z zupełnie nowymi, nieznanymi Ci dotąd zagadnieniami. W programie studiów przewidziano zajęcia z ekonomiki transportu, projektowania procesów logistycznych, infrastruktury logistycznej, czy ekologistyki.
Ponadto, wybierając ten kierunek będziesz miał dostęp do niezwykle nowoczesnych laboratoriów logistycznych oraz profesjonalnego oprogramowania, na co dzień używanego w tej branży. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji. Zadecydujesz pomiędzy logistyką w przedsiębiorstwie a inżynierią procesów logistycznych.
Co więcej, będziesz miał możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych w trakcie lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas płatnego, dziewięciomiesięcznego stażu zawodowego, dzięki któremu zyskasz cenne doświadczenie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka-studia dualne zyskasz nie tylko kompleksową wiedzę teoretyczną związaną z logistyką i naukami pokrewnymi, lecz także cenne doświadczenie zawodowe. Połączenie tych dwóch czynników pozwoli Ci znaleźć pracę w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów w dziedzinie logistyki. Jako absolwent tego innowacyjnego kierunku będziesz mógł podjąć pracę w sektorze handlowym, produkcyjnym i usługowym.
Po skończeniu specjalizacji oscylującej wokół logistyki w przedsiębiorstwie będziesz przygotowany do pracy na stanowisku kierownika magazynu, koordynatora dostaw lub specjalisty do spraw dystrybucji i zakupów. Natomiast, jeżeli wybierzesz tę dotyczącą inżynierii procesów logistycznych, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach konsultingowych i handlowych. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej, ponieważ specjaliści z obszaru logistyki są doceniani na całym świecie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunku, najczęściej brane pod uwagę są wyniki matury z takich przedmiotów, jak: matematyka, język obcy,język polski fizyka, chemia, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA - STUDIA DUALNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA DUALNE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA DUALNE:

    • znajomość najnowszego oprogramowania, używanego w branży logistycznej
    • znajomość rynku usług logistycznych
    • język obcy na poziomie B2
    • specjalistyczna terminologia branżowa
    • umiejętność zarządzania produktem w logistyce
     

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA-STUDIA DUALNE:

    • handel
    • produkcja
    • kierownik magazynu
    • koordynator dostaw
    • specjalista ds. logistyki
    • przedsiębiorstwa konsultingowe
    • dyspozytor

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA - STUDIA DUALNE

    Komentarze (0)