Audiofonologia z protetyką słuchu - Warszawa

Audiofonologia z protetyką słuchu - Warszawa

Studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Audiofonologia z protetyką słuchu stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

16.01.2024

Audiofonologia z protetyką słuchu studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Audiofonologia z protetyką słuchu - Warszawa
Studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie rozpocznie się 8 maja 2024 r. i potrwa do 23 sierpnia 2024 r. | Audiofonologia z protetyką słuchu Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM).
 
Opis kierunku

Studia w Warszawie na kierunku audiofonolog z protetyką słuchu to studia, które przygotowują do pracy między innymi w ośrodkach diagnostycznych czy pracowniach protetycznych, absolwenci będą również mogli związać swoją karierę zawodową z przemysłem medycznym i pracować w działach handlowych oraz marketingu firm zajmujących się sprzedażą nowoczesnych aparatów słuchowych. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu anatomii, fizjologii człowieka, różnych aspektów funkcjonowania narządu słuchu. Podczas kształcenia nauczą się także stosowania metod oraz narzędzi wykorzystywanych podczas konstruowania słuchowych aparatów protetycznych. Studenci odbywają również praktyki zawodowe, podczas których przetestują swoja wiedze w praktyce i przygotują się do wejścia na wymagający rynek pracy.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie, dzięki zdobytej wiedzy będą mogli pracować między innymi przy protezowaniu narządu słuchu, kontrolowaniu ustawień praz dopasowywaniu aparatów słuchowych, a także innych urządzeń, które wspomagają narząd słuchu, głosu, mowy oraz równowagi lub do samodzielnego wykonywania różnorodnych badań diagnostycznych narządu słuchu zarówno u dzieci, jak i dorosłych, na przykład badań elektrofizjologicznych, badań wizualizacji, rejestracji i analizy głosu i mowy, badań diagnostycznych narządu równowagi czy badań audiometrycznych w warunkach kabiny ciszy i wolnym polu. Niektórzy absolwenci decydują się na rozwój swojej zawodowej kariery naukowej, skupiając się na rozwoju technologii i metod badawczych funkcjonalności słuchu.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek audiofonolog z protetyką słuchu?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku audiofonologia z protetyką słuchu, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Przedmioty maturalne, które są najczęściej wymaganymi w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu?

Studia w Warszawie na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu to studia przygotowujące do pracy na stanowisku audiofonologa czyli specjalisty zajmującego się fizjologią słuchu, jego zaburzeniami, diagnostyką oraz leczeniem.

Audiofonologia jest dziedziną nauk medycznych, która jest powiązana z kierunkiem lekarskim oraz obszarami nauk fizycznych, społecznych oraz humanistycznych. Program studiów dostarcza studentom wiedzy związanej z analizą narządu słuchu i równowagi oraz anatomią ogólną człowieka.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu możemy podzielić na:

Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Audiofonologia z protetyką słuchu to studia dostarczające wiedzy między innymi z zakresu technik medycznych, zaburzeń porozumiewania się językowego, patologii słuchu, mowy i równowagi, rozwoju mowy, czy anatomii i fizjologii człowieka.

Studenci poznają również programy testujące i diagnozujące słuch, nowoczesne systemy leczenia głuchoty i niedosłuchu, trening słuchowy i wychowanie słuchowe czy metody protetyki narządu słuchu.

Program studiów kształci studentów także z zakresu zaburzeń mowy i zasad postępowania w zakresie ich klasyfikacji, profilaktyki, etiologii i terapii, technik medycznych sprzyjających diagnozie równowagi oraz wad słuchu, akustyki i psychoakustyki z naciskiem na zastosowanie badań w celu projektowania aparatów słuchowych i implantów, czy podstaw fizyki w obszarze nauk o akustyce i elektronice.

 

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek audiofonologia z protetyką słuchu:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie?

Studia na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie?

Uczelnie w Warszawie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwent studiów na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu przygotowany jest do podjęcia pracy nie tylko w ośrodkach diagnostycznych czy pracowniach protetycznych, ale i między innymi w przemyśle medycznych czy działach handlowych i marketingu.

Wszechstronna wiedza i zdobyte w drodze studiów umiejętności pozwalają absolwentom na prowadzenie badań diagnostycznych narządu słuchu, równowagi, mowy oraz kierowania rehabilitacją zaburzeń tych narządów, dlatego też specjaliści z dziedziny audiofonologii z protetyką słuchu oprócz najpopularniejszych miejsc zatrudnienia, takich jak ośrodki diagnostyczne mogą również samodzielnie wykonywań różnorodne badania diagnostyczne słuchu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu:

 • pracownik ośrodka diagnostycznego zajmującego się narządem słuchu, równowagi czy mowy,
 • pracownik sektora marketingu sprzętu medycznego,
 • pracownik w pracowniach protetycznych,
 • przemysł medyczny,
 • pracownik działu handlowego i marketingu firm zajmujących się sprzedażą nowoczesnych aparatów słuchowych.

 

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Audiofonologia z protetyką słuchu Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Audiofonologia z protetyką słuchu Warszawa studia stacjonarne

Audiofonologia z protetyką słuchu w Warszawie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia