Kierunek lekarski studia niestacjonarne Warszawa

Kierunek lekarski studia niestacjonarne Warszawa

Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Warszawie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kierunek lekarski (medycyna) stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
forma: niestacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Kierunek lekarski (medycyna) stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
forma: niestacjonarne

29.02.2024

Kierunek lekarski - studia niestacjonarne Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku lekarskim w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 6 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu lekarza.

Kierunek lekarski studia niestacjonarne Warszawa
Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Warszawie rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Kierunek lekarski (medycyna) Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

 

Opis kierunku

Ratowanie życia i zdrowia ludzi – dla wielu osób to największe zawodowe marzenie. Możliwość takiej pracy dają studia na kierunku lekarskim. Studenci nie tylko uczą się podstaw anatomii, genetyki, czy immunologii. Często w trakcie studiów mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób współpracować i komunikować się z pacjentami, czy poznać podstawy etyki zawodowej.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku, którzy zdali Lekarski Egzamin Państwowy, zyskują prawo do wykonywania zawodu lekarza. Pracę mogą wówczas znaleźć w klinikach, szpitalach, czy przychodniach. Osoby, które ukończyły kierunek lekarski, mają również możliwość zatrudnić się w instytutach badawczych i naukowych.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Warszawie w 2024 roku to koszt około 53200 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - kierunek lekarski w Warszawie.

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek lekarski w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Ustalenia w obrębie procesu rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego jeżeli chcesz rozpocząć Psychologię z pełną świadomością, zapoznaj się ze stroną internetową wybranego ośrodka edukacyjnego w Warszawie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne na Kierunku lekarskim w Warszawie

Zdrowie i życie ludzkie jest uznawane za najwyższą wartość przez wiele doktryn filozoficznych. Śledząc popularne filmy i seriale telewizyjne zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, jakie uczucia towarzyszą lekarzom czuwającym nad łóżkiem ciężko chorych pacjentów lub kiedy podejmują się ratowania ich życia na stole operacyjnym. Nie jest tajemnicą fakt, że z pełnieniem zawodowej roli lekarza wiąże się ogromna odpowiedzialność, a nieprawidłowe wykonanie z pozoru błahej czynności może skutkować utratą zdrowia lub nawet życia. Z tego względu wszyscy abiturienci cieszą się społecznym poważaniem, a ukończony kierunek jest dla nich bardzo często powodem do dumy.

Studia medyczne na Kierunku lekarskim w Warszawie można podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i wieczorowym. Możliwość dokonania wyboru jest korzystna zwłaszcza dla tych, którzy myślą perspektywicznie i zdają sobie sprawę, jak cenne jest doświadczenie zawodowe, zdobyte jeszcze przed ukończeniem studiów wyższych. Kierunek lekarski to niezwykle atrakcyjna propozycja dla pasjonatów medycyny, chcących w przyszłości podjąć się leczenia ludzi.

 

Dla kogo są studia na kierunku lekarskim

Studia niestacjonarne w Warszawie z pewnością nie są dla każdego. Mimo faktu, że jest to kierunek bardzo chętnie wybierany przez świeżo upieczonych maturzystów posiadających różne zdolności i predyspozycje, szanse na zgłębianie wiedzy i umiejętności programowych zyskują jedynie niektórzy. Kierunek lekarski sam w sobie jest wyjątkowo trudny, studiowany w ramach trybu niestacjonarnego podnosi poprzeczkę o kilka szczebli. Zatem jak przedstawiają się cechy, które powinny opisywać idealnego kandydata na opisywany kierunek studiów?

Przede wszystkim wybitne osiągnięcia w dziedzinach przyrodniczych – zdolność ta ułatwi przebrnięcie przez cały proces edukacji. Wysokie kompetencje manualne pozwolą na wykonywanie precyzyjnych zabiegów, dlatego będą szczególnie istotne dla ludzi aspirujących do miana chirurgów. Ponadto przyda się nieco empatii i umiejętności interpersonalnych, które sprawdzą się podczas codziennego kontaktu z pacjentem.

Nauka na Kierunku lekarskim w trybie wieczorowym to wyzwanie, któremu mogą sprostać jedynie najlepsi. Studenci staną przed obowiązkiem zgłębiania interdyscyplinarnej, medycznej wiedzy i umiejętności w trakcie zajęć i wykładów, które odbywają się od poniedziałku do piątku w różnych godzinach. Wielu studentów niestacjonarnych decyduje się na rozpoczęcie pracy zawodowej, jednak pogodzenie obowiązków zawodowych z nauką tak złożonej i angażującej dyscypliny może okazać się niezwykle trudne.

W trakcie praktycznych zajęć warsztatowych w obrębie uczelni lub specjalistycznych placówek medycznych, studenci nauczą się wykonywania podstawowych czynności zmierzających do poprawy stanu funkcjonowania osób chorych, czego podstawę stanowić będzie właściwa diagnostyka chorób i dolegliwości. Możliwość ukształtowania ścieżki swojego rozwoju poprzez wybór konkretnej specjalności, nakieruje przyszłych abiturientów na zawężony obszar zagadnień, będących głównym przedmiotem ich zainteresowania.

Student medycyny zna procedury, konieczne do wdrożenia w przypadku wątpliwości etycznych, związanych z konkretnym przypadkiem pacjenta, potrafi wdrożyć leczenie z wykorzystaniem odpowiednich leków i środków farmaceutycznych, zna składy najczęściej stosowanych substancji medycznych i potrafi wymienić ich wpływ na organizm ludzki.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku lekarskim w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarskim w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 6 lat (12 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Czego się nauczysz na studiach

Skomplikowana terminologia medyczna, rozpoznawanie łacińskich nazw leków i preparatów farmaceutycznych, interdyscyplinarna nauka biologii, chemii i fizyki, okraszona sporą dozą psychologii i innych nauk społeczno-humanistycznych sprawia, że Kierunek lekarski uchodzi za jeden z najtrudniejszych dziedzin wiedzy wśród studentów i ludzi postronnych. Nikt z nich się nie myli, bowiem do opanowania tematycznych zagadnień kierunkowych wymagana jest ponadprzeciętna determinacja, ambicja i talent. Siatka studiów może się różnić w zależności od wybranej uczelni w Warszawie, jednak podstawy kształcenia na opisywanym kierunku pozostają niezmienne. Oto kilka przedmiotów, z którymi być może już wkrótce się spotkasz:

 • anatomia,
 • fizjologia,
 • podstawy psychologii,
 • histologia z cytofizjologią,
 • etyka w medycynie,
 • podstawy medycyny.


 

Jakie są ceny studiów na kierunku lekarskim w Warszawie

Cena każdego semestru nauki na Kierunku lekarskim różni się w obrębie wszystkich uczelni, które proponują możliwość kształcenia w tej dziedzinie. W związku z tym warto zaczerpnąć informacji u źródła, zapoznając się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej. Jedno jest pewne – warto przygotować sobie odpowiednio stabilne zaplecze finansowe, gdyż nauka na Kierunku lekarskim może okazać się dość kosztowna.

 

Kierunek lekarski w Warszawie- ceny:

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny – 46600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku lekarskim w Warszawie

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarski niestacjonarnie w Warszawie

 

Limity miejsc

O tym, czy kandydaci dostaną się na wybrane studia, decydują wyniki uzyskane przez nich w postępowaniu kwalifikacyjnym. Kandydaci przyjmowani są w ramach limitu miejsc.

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach. Kandydaci otrzymują indywidualne powiadomienia w prywatnym profilu w systemie rekrutacyjnym, dzięki czemu mogą oni dowiedzieć się, które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny – od lipca do sierpnia 2024
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne, mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej szkoły wyższej. Przyszli studenci kierunku lekarskiego powinni pamiętać również o tym, by w określonym czasie dostarczyć także zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania. Niektóre szkoły umożliwiają dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych za pośrednictwem upoważnionych do tego przez kandydata osób trzecich.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Osoby, które zdobyły odpowiednią liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym, powinny dopełnić wszelkich formalności, by móc rozpocząć studia. Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać do wybranej uczelni w określonym przez daną szkołę wyższą terminie. Należy pamiętać o tym, żeby zestaw dokumentów był kompletny! Spóźnienie lub dostarczenie niepełnej dokumentacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny – od lipca do sierpnia 2024
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – lipiec 2024

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek kierunek lekarski (medycyna):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie stacjonarne jednolite więcej
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Medyczny) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Medyczny UW) stacjonarne jednolite więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne na Kierunku lekarskim w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne na Kierunku lekarskim w Warszawie

Studia na kierunku lekarskim w Warszawie trwają 6 lat (studia jednolite magiterskie).

Kierunki studiów niestacjonarnych w Warszawie można podzielić na dwie grupy – bardziej liczną, czyli studia dzielące swój przebieg na dwa komplementarne cykle kształcenia oraz jednolite magisterskie, które należy ukończyć bez zdobywania tytułu licencjata lub inżyniera w trakcie całego programu kształcenia. Kierunek lekarski należy do drugiej grupy, jednak nie jest jej typowym przedstawicielem. Na ukończenie uniwersyteckiego kształcenia, przyszli lekarze poświęcą aż sześć lat swojego czasu, a następnie podejmą staż, który przygotuje ich do odpowiedzialnego pełnienia swojej roli zawodowej.

Czas kształcenia przyszłych lekarzy różni się od wybranej przez nich specjalności i miejsca obranych praktyk, jednak jedno jest pewne – prawdopodobnie nigdy nie będzie on krótszy niż sześć lat.

Kierunek lekarski (medycyna) w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 6 lat lekarz
Jaka praca po studiach na Kierunku lekarskim w Warszawie

Jaka praca po studiach na Kierunku lekarskim w Warszawie

Wszystkie medyczne studia ukierunkowują przyszłych absolwentów na pracę w sektorze zdrowia, administracji oraz placówkach naukowo-badawczych. Możliwości kształtowania drogi zawodowej przez abiturientów medycyny zaczynają się wraz ze zdaniem podyplomowego Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Wówczas dany abiturient może podjąć pracę zgodną z ukończoną specjalnością, najczęściej wybieranymi zawodami są: chirurg, internista, pediatra, dermatolog, kardiolog, neurochirurg, lekarz rodzinny.

Bez względu na to, jaka drogę zawodową obierzesz, możesz mieć pewność, że jako lekarz prawdopodobnie uratujesz nie jedno ludzkie istnienie, uwalniając od przykrych dolegliwości związanych z chorobą, a może nawet od śmierci, poprzez zastosowanie konkretnych czynności, odpowiednich do dolegliwości, z jakimi zmaga się dany pacjent. Marząc o karierze naukowej, rozważ prace w placówkach badawczych, gdzie popracujesz nad nowymi formułami znanych już leków lub przebadasz tkanki i organy ludzkie celem wynalezienia panaceum na nieuleczalne dotychczas choroby.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Kierunek lekarski w Warszawie

Zanim ostatecznie zdecydujesz się aplikować na Kierunek lekarski w Warszawie, dobrze przemyśl, czy posiadane przez ciebie predyspozycje i uzdolnienia pokryją się w znacznym stopniu z wymaganiami narzucanymi przez siatkę kształcenia. Jeżeli jesteś pewien swojego wyboru i wiesz już, że studia w trybie wieczorowym, będą dla ciebie najodpowiedniejsze, zadbaj o odpowiednie przygotowanie do egzaminu maturalnego. Pomimo faktu, że wymogi kwalifikacyjne na Kierunek lekarski w trybie wieczorowym zwykle nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku studiów dziennych, samo zdobycie średniego wykształcenia może okazać się niewystarczające.

Przedmiotami odgrywającymi główną rolę w procesie rekrutacji, są: biologia, chemia, matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytny. Celem upewnienia się w aktualnościach w obrębie procesu rekrutacji, postaraj się systematycznie zaglądać na stronę internetową wybranej wcześniej uczelni.

 

Zapisy na studia

Uczelnie w Warszawie starają się dopasować wszelkie procedury kwalifikacyjne do trendów obowiązujących w czasach współczesnych, dlatego zapisy na wybraną uczelnię odbywają się drogą elektroniczną. Aplikanci stają przed zadaniem wypełnienia formularza elektronicznej rejestracji kandydatów oraz uiszczenia opłaty rekrutacyjnej w odgórnie ustalonej kwocie. Po zakwalifikowaniu, należy dostarczyć następujące dokumenty:

 • ksero świadectwa maturalnego,
 • dowód osobisty,
 • fotografię do legitymacji,
 • badania lekarskie, o ile są wymagane.

Kierunek lekarski (medycyna) w Warszawie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na Kierunku lekarskim w Warszawie

Kierunek lekarski cieszy się dużym zainteresowaniem przyszłych studentów, którzy chcieliby wykształcić w sobie kompetencje niezbędne do pracy w szpitalach i innych placówkach medycznych. Jednak niejednokrotnie podjęcie ostatecznej decyzji jest trudne, dlatego opinie studentów tego kierunku mogą ułatwić tę kwestię.

Adrian, student piątego roku Kierunku lekarskiego w Warszawie, mówi:

„Medycyna to wielka odpowiedzialność, wyzwanie i wiele trudów. Dla mnie to jednak sztuka. Kiedy dowiedziałem się, że moje nazwisko znalazło się wśród innych przyjętych, nie mogłem opanować radości. Studiuję niestacjonarnie i godzę ten tryb nauki z pracą. Dla chcącego nic trudnego.”

komentarze (4)

Pacjent odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Studia wieczorowe to nie są studia, strach się bać tak ich "lekarzy"

Lekarz, którego strach się bać W odpowiedzi do: Pacjent odpowiedz

Bzdura. Artykuł jasno opisuje dlaczego studia wieczorowe są trudniejsze, a skoro są trudniejsze niż stacjonarne to dlaczego ktoś miałby się bać lekarza, który wybrał taki system nauki ? Ponad to skąd owy pacjent będzie wiedział w jakim systemie dany lekarz studiował ? Egzaminy i zakres wiedzy pozostają te same wiec w czym lekarz po studiach wieczorowych miałby być gorszy od tego, który może sobie pozwolić na studia dzienne ?

GallAnonim W odpowiedzi do: Lekarz, którego strach się bać odpowiedz

Dobrze powiedziane!!! Ludzie, zmieńcie myślenie. Często na studia medyczne wieczorowe idą ludzie którzy nie są już najmłodsi i posiadają doświadczenie z innych kierunków studiów. I dlatego mogą być większymi specjalistami niż lekarze po studiach dziennych.

Tom W odpowiedzi do: GallAnonim odpowiedz

Zgadzam sie. Wieczorowe studia medyczne sà identyczne jak dzienne, a nawet powiem wiecej, studenci bardziej sie starajà Bo placà.