Logopedia ogólna i kliniczna - Warszawa

Logopedia ogólna i kliniczna - Warszawa

Logopedia ogólna i kliniczna - Warszawa

Studia w Warszawie

logopedia ogólna i kliniczna

Odkryj kierunek logopedia ogólna i kliniczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logopedia ogólna i kliniczna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Logopedia ogólna i kliniczna to studia, które przyniosą satysfakcję osobom chcącym uzyskać praktyczne wykształcenie. Podczas wszystkich semestrów nauki będą oni poznawać między innymi tajniki prawidłowej mowy. W siatce programowej znajdą się więc zajęcia poświęcone fonetyce i fonologii, stylistce czy emisji głosu.

Studenci rozwijać będą również kompetencje miękkie, dzięki którym będą mogli efektywnie pracować ze swoimi podopiecznymi. Zostaną oni zapoznani z różnorodnymi wadami wymowy oraz poznają metody ich zwalczania. Po zakończeniu nauki będą oni mogli pracować w różnorodnych poradniach logopedycznych, terapeutycznych czy placówkach edukacyjnych.

czytaj dalej wszystko o Logopedia ogólna i kliniczna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek logopedia ogólna i kliniczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Logopedia ogólna i kliniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Logopedia ogólna i kliniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logopedia ogólna i kliniczna?

Każdy, kto zastanawia się, czy wybrać logopedię ogólną i kliniczną, powinien na początku sprawdzić, jak wyglądają wymagania rekrutacyjne. Okazuje się, że punktowanych przedmiotów jest całkiem sporo i dotyczą zarówno nauk humanistycznych, jak i ścisłych! Warto jednak zadbać, by część wybranych przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – zwiększy to szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logopedia ogólna i kliniczna w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGOPEDIA OGÓLNA I KLINICZNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna?

Dziś możemy zaobserwować przykry trend nie tylko wśród dzieci, lecz również także wśród dorosłych – wady wymowy są coraz powszechniejsze. Nie dotyczy to wyłącznie podstawowych zaburzeń mowy takich jak jąkanie. Coraz częściej mówimy niewyraźnie czy niedbale. Wystarczy jednak przypomnieć sobie historię króla Jerzego VI – praca i czerpanie z pomocy specjalisty sprawi, że zapomnimy o dyskomforcie wysławiania.

Tego typu specjalistą jest właśnie logopeda. Uczelnie w Warszawie wiedzą, jak ważną rolę on spełnia, więc przygotowują starannie opracowane programy kształcenia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna. Jego studenci uczestniczą w szeregu zajęć. W siatce programowej odnaleźć można między innymi takie przedmioty: logorytmika, wprowadzenie do nauki o języku czy psycholingwistyka i neurologia dziecięca.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Studenci swoją przygodę z kierunkiem takim jak logopedia kliniczna zaczną najczęściej od studiów I stopnia. To podczas ich trwania otrzymają oni najważniejszą wiedzę i kwalifikacje zawodowe oraz przygotują się do obrony pierwszej pracy dyplomowej, która pozwoli na uzyskanie tytułu licencjata. Absolwenci mogą zdecydować wtedy czy chcą kontynuować naukę czy może chcą już ją zakończyć. Ci, którzy podejmą decyzję o kontynuacji, wybiorą studia II stopnia. Zakończoną się one otrzymaniem tytułu magistra.

Każdy student może również wybrać, w jakim trybie będzie się kształcić. Ma do wyboru studia stacjonarne lub niestacjonarne. Ta druga opcja zadedykowana jest przede wszystkim osobom, które chciałyby zapewnić sobie większą elastyczność w trakcie nauki. Muszą pamiętać jednak o tym, że będą zobowiązane uiszczać opłaty za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Wiedza, jaką zdobywają studenci logopedii ogólnej i klinicznej, dotyczy przede wszystkim systemu językowego. Jest on omawiany zarówno w ujęciu ogólnym, jak i szczegółowym w odniesieniu do logopedii i prawidłowych zasad wymowy. Studenci otrzymują również interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza pedagogiki specjalnej czy psychologii.

Największe znaczenie będzie mieć jednak umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy podczas praktycznych działań logopedycznych. Każdy student potrafi bowiem rozpoznać objawy zaburzeń mowy i planować proces jej usprawniania wykorzystując równocześnie dostępne metody terapeutyczne.

Ile trwają studia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna w Warszawie?

Studia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna trwają 3 lata na studiach I stopnia i 2 lata na studiach II stopnia.

Jaka praca po studiach na kierunku logopedia ogólna i kliniczna w Warszawie?

Studia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna przygotowują przede wszystkim do podejmowania praktycznych aktywności zawodowych, które pomagają niwelować lub też całkowicie likwidować wady mowy nie tylko u najmłodszych, lecz również wśród młodzieży i osób dorosłych.

Możliwości zatrudnienie absolwentów logopedii ogólnej i klinicznej:

 • placówki edukacyjne;
 • ośrodki terapeutyczne;
 • gabinety logopedyczne;
 • poradnie specjalistyczne;
 • poradnie psychologiczno-pedagogiczne itd.

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)