Fizjoterapia studia niestacjonarne Warszawa

Fizjoterapia studia niestacjonarne Warszawa

Fizjoterapia studia niestacjonarne Warszawa

Studia niestacjonarne w Warszawie

na kierunku fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia - studia niestacjonarne Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie to studia magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia niestacjonarne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia

Cena kształcenia na Fizjoterapii w Warszawie jest wypadkową kilku elementarnych czynników, ustalanych indywidualnie przez uczelnie. Uśredniony koszt czesnego za każdy semestr nauki może się znacząco różnić. Dlatego aby zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami, warto sprawdzić ceny na poszczególnych uczelniach.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Fizjoterapia w Warszawie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia w Warszawie

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Uczelnie w Warszawie zaproponowały studentom możliwość podjęcia Fizjoterapii w trybie niestacjonarnym , aby zwiększyć ich komfort dokonania wyboru w kwestii organizacji czasu w trakcie każdego roku akademickiego. Studia o tym charakterze odbywają się w weekendy, najczęściej dwa lub cztery każdego miesiąca. Całodzienne zjazdy w sposób kompleksowy uposażają studentów w komplet kierunkowej wiedzy i umiejętności i doskonale zastępują codzienną edukację w trakcie pięciu dni roboczych każdego tygodnia.

Fizjoterapia jest dziedziną, która ciągle się rozwija – i właśnie ta cecha jest jednym z największych atutów tego kierunku. Ludzie zmuszeni do długotrwałego pozostawania w jednej pozycji lub dźwigania ogromnych ciężarów w pracy, coraz częściej skarżą się na przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa, prowadzące do ciężkich w leczeniu zmian zwyrodnieniowych. Wiele chorób genetycznych i wrodzonych cechuje się niesprawnością ruchową lub dysfunkcjami w obrębie narządów ruchu. Głównym celem Fizjoterapii jest uposażenie przyszłych absolwentów w wiedzę i umiejętności, które będą mogły pomóc szerokiemu gronu pacjentów, zmagających się z wymienionymi rodzajami niepełnosprawności.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Siatka studiów dla Fizjoterapii różni się w obrębie każdej z uczelni w Warszawie, a co za tym idzie, program nauczania również będzie odmienny. Jednak pewne podstawowe założenia Fizjoterapii jako jednej z nauk medycznych pozostaną niezmienne. Przedmiotami najczęściej prezentowanymi przez uczelnie dla opisywanego kierunku, są między innymi:

 • fizjologia,
 • anatomia,
 • pierwsza pomoc,
 • podstawy psychologii,
 • podstawy ratownictwa medycznego.

 

2. Dla kogo te studia

Jak wygląda idealna sylwetka na studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie? Takie pytanie powinien zadać sobie każdy przyszły student tej dziedziny. Wszystkie kierunki medyczne wymagają dużego zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi, takimi jak biologia, chemia i fizyka, gdyż zdecydowana większość założeń programowych oparta jest właśnie o te nauki. Ponadto kandydat powinien być wytrzymały fizycznie i cechować się siłą, pozwalającą na wykonywanie konkretnych działań rehabilitacyjnych, często wymagających udzielania pomocy unieruchomionym pacjentom.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

4. Program studiów

Fizjoterapia powstała w celu zaspokojenia zapotrzebowania współczesnego rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych do niesienia profesjonalnej pomocy ludziom zmagającym się z wszelkimi dysfunkcjami narządów ruchu, czy przewlekłymi bólami kręgosłupa. Fizjoterapia zalicza się do kanonu nauk medycznych, dlatego każdy student poza wiadomościami ściśle kierunkowymi, będzie musiał zapoznać się z interdyscyplinarną wiedzą ortopedyczną, dermatologiczną, psychologiczną, pielęgniarską, z obszaru udzielania pierwszej pomocy oraz wielu innych dziedzin współczesnej medycyny.

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia w Warszawie zaliczają się do mniej licznej grupy kierunków jednolitych magisterskich. W przeciwieństwie do niejednolitego kształcenia, Fizjoterapia wiąże się z nauką w ramach dziesięciu semestrów, czyli pięciu lat, nieprzerwanej nauki. Absolwenci opisywanego kierunku będą mogli pochwalić się tytułem magistra i przystąpić do państwowego egzaminu fizjoterapeutycznego, dzięki któremu zyskają potrzebne uprawnienia zawodowe.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Możliwości zawodowe, jakie są stwarzane przez niektóre kierunki studiów w Warszawiewyróżniają się niezwykle szerokim spektrum, wynikającym z różnorodności placówek, które odpowiadają charakterowi kształcenia. Jednym z takich kierunków jest Fizjoterapia.

Absolwenci warszawskiej Fizjoterapii w trybie niestacjonarnym znajdą zatrudnienie w prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, takich jak szpitale, placówki rehabilitacyjne, gabinety spa, czy wellness. Praca w placówkach związanych z odnową biologiczną da absolwentom szansę na wykazanie się zarówno kompetencjami zdobytymi podczas kształcenia na studiach, ale również umiejętnością nawiązywania relacji z każdym pacjentem.

Fizjoterapeuci ponadto mogą postarać się o założenie własnej działalności gospodarczej, polegającej na świadczeniu szerokich usług fizjoterapeutycznych, o pracę w mass mediach i wydawnictwach prasowych jako eksperci w swojej dziedzinie, a także przychodniach i gabinetach lekarskich jako prawa ręka lekarzy określonej specjalizacji. Wybór będzie zależał od ciebie.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Rekrutacja na większość kierunków studiów niestacjonarnych na uczelniach polega na terminowym zgłoszeniu swojej kandydatury oraz dostarczeniu pliku potrzebnych dokumentów zwieńczających całą rekrutację. Dlatego też żeby dostać się na Fizjoterapię w trybie niestacjonarnym, należy posiadać pozytywnie zdany egzamin dojrzałości i pamiętać, że o przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Natomiast w przypadku dużej ilości zgłoszeń pod uwagę będzie brany konkurs świadectw. Postaraj się o dobry wynik maturalny z biologii, chemii, matematyki oraz języka angielskiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Warszawie

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję w kwestii aplikacji na studia niestacjonarne w Warszawie, warto, abyś nabrał pewności co do tego, czy poradzisz sobie ze specyficznym charakterem tego trybu kształcenia. Uczęszczanie na weekendowe zjazdy, mające miejsce dwa lub cztery razy w miesiącu, jest wyłącznie dla wytrwałych i ambitnych, bowiem w przypadku niezrozumienia jakiejkolwiek treści programowej, należy zadbać o nadrobienie różnic we własnym zakresie. Ponadto medyczny charakter Fizjoterapii wymaga od kandydatów zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi oraz wytrzymałości fizycznej, pozwalającej na wykonywanie długotrwałych masaży rehabilitacyjnych. Jeśli jesteś pewien swojego wyboru, powinieneś zadbać o zgłębienie potrzebnej wiedzy na temat zapisów na studia.

 

Zapisy na studia

Aby zapisać się na Fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Warszawie, należy wypełnić formularz rejestracyjny, zamieszczony na stronie internetowej wybranej uczelni. Warto pamiętać, że zapisy na studia odbywają się zazwyczaj w dwóch turach – dla osób zdecydowanych i posiadających świadectwo maturalne oraz dla tych, którym powinęła się noga i przystępują do wrześniowej poprawki któregoś z przedmiotów lub niepewnych swojego wyboru. Szczegółowe ustalenia w kwestii terminów aplikacji zgłębisz odwiedzając stronę internetową wybranej uczelni.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Fizjoterapia jest niewątpliwie jednym z najchętniej podejmowanych kierunków studiów i jednocześnie gwarantuje stabilne zatrudnienie na rynku międzynarodowym. Rozważając rozpoczęcie tego kierunku, warto kierować się opiniami starszych kolegów.

Martyna, studentka trzeciego roku Fizjoterapii w Warszawie, mówi:

„Studiuję Fizjoterapię, bo chcę mieć dobrą pracę, która byłaby bezpośrednio związana z branżą medyczną. A dlaczego Warszawa? Uważam, że stolica naszego kraju daje nam najlepsze możliwości zawodowe.”

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)