Kierunek Lekarski - Radom

Kierunek Lekarski - Radom

Dodaj do ulubionych

Kierunek Lekarski – studia Radom | woj. mazowieckie

Zainteresowanie ludzkim organizmem rozwijało się już w czasach prehistorycznych, kiedy sukcesywnie odkrywano przyczyny różnych dolegliwości zdrowotnych, próbowano leczyć je za pomocą odpowiednich ziół i roślin, poznając przy okazji ich działanie. Mimo że współczesna medycyna nie ma wiele wspólnego z prymitywnym ziołolecznictwem i wierzeniami dotyczącymi zdrowia somatycznego i psychicznego, to bez wątpienia dokonania naszych przodków w znacznym stopniu ułatwiły pracę dzisiejszym naukowcom i lekarzom.

Medycyna należy do najbardziej rozwiniętych nauk, a jednocześnie jest wciąż nie do końca poznana. Prasowe doniesienia ze świata lekarzy co jakiś czas informują o poznaniu nowej jednostki chorobowej, a remedium na niektóre dolegliwości wciąż nie jest znane. Między innymi te czynniki świadczą o ogromnym potencjale Kierunku Lekarskiego na przyszłość oraz oczywiście ciągłe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych przedstawicieli służby zdrowia.

Kierunek Lekarski leży w kręgu zainteresowań wielu abiturientów szkół średnich, którzy marzą o świetlanej karierze połączonej z nieustannym samorozwojem na wielu różnych płaszczyznach. Jednak warto pamiętać, że szansę na rozpoczęcie studiów będą mieli tylko najlepsi – progi punktowe na większości uczelni wyznaczone są w taki sposób, że osiągnięcie poniżej 90% z rozszerzonych przedmiotów kierunkowych zwykle dyskwalifikuje danego kandydata.

 

Czego się nauczysz na studiach

Studia medyczne są ogromnym wyzwaniem samym w sobie – ogromne ilości materiału, przygotowujące do podjęcia niezwykle odpowiedzialnej pracy, wieloletni, dłuższy niż w przypadku innych kierunków studiów cykl kształcenia, w końcu odbywanie długotrwałych praktyk, przygotowujących do zawodu. Owemu wyzwaniu będą w stanie sprostać jedynie najlepsi. Siatka studiów na Kierunku Lekarskim zawiera między innymi następujące przedmioty:

 • historia medycyny,
 • fizjologia,
 • etyka w medycynie,
 • anatomia z embriologią,
 • biochemia z elementami chemii,
 • praktyka w zakresie opieki nad chorym,
 • genetyka z biologią molekularną.

 

Dla kogo te studia

Kandydaturę na studia w Radomiu, które posiadają w swojej ofercie Kierunek Lekarski, trzeba bardzo dokładnie przemyśleć. Aplikacja składana przez osoby nieposiadające odpowiednich predyspozycji do pełnienia funkcji lekarza jest bezzasadna i najpewniej skończy się niepowodzeniem oraz frustracją danego kandydata. Zatem jeśli marzysz o rozpoczęciu medycyny, spróbuj odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Jesteś empatyczny i wyrozumiały wobec sytuacji niemal każdego człowieka? Uwielbiasz biologię i chemię, a opanowanie materiału z zakresu tych przedmiotów pozwoli ci uzyskać niemal stuprocentowy wynik na maturze? Jesteś gotów na wiele poświęceń? Potrafisz dobrze zorganizować swój czas, aby przyswoić jak najwięcej wiedzy?

Jeśli „tak” to twoja odpowiedź na niemal wszystkie z pytań, to Kierunek Lekarski w Radomiu został stworzony prawdopodobnie właśnie dla ciebie!

czytaj dalej wszystko o Kierunek Lekarski - Radom

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu jest kierunek kierunek lekarski

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarski stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kierunek Lekarski w Radomiu

Uczelnie w Radomiu, na których istnieje możliwość podjęcia niektórych kierunków studiów, przyjmują kandydatów o wysokich wynikach maturalnych. Pełnienie zawodu ściśle związanego z kierunkiem kształcenia jest źródłem ogromnej odpowiedzialności, dlatego jeśli marzysz o zostaniu adeptem sztuki medycznej, powinieneś podejść do rozszerzonego egzaminu maturalnego z biologii, chemii, matematyki oraz fizyki, uprzednio przygotowując się solidnie, aby otrzymać możliwie wysoki wynik procentowy.

Procedury i wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od uczelni, którą zdecydujesz się wybrać jako miejsce podjęcia edukacji. Zatem postaraj się co jakiś czas zaglądać na stronę internetową wybranych placówek akademickich – tylko w ten sposób aplikujesz z pełną świadomością i odpowiedzialnością.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarski w Radomiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI RADOM STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI RADOM STUDIA STACJONARNE

KIERUNEK LEKARSKI RADOM STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na Kierunki Lekarskim w Radomiu

 

Program studiów

Do przyswojenia specjalistycznej wiedzy kierunkowej z dowolnej dziedziny, potrzebne jest uprzednie zgłębienie podstaw z zakresu składowych elementów, formujących kształt danych studiów. W związku z tym rozpoczynając Kierunek Lekarski, przygotuj się na powtórkę wiedzy biologicznej, chemicznej, fizycznej oraz matematycznej z licealnego poziomu rozszerzonego – tylko w ten sposób będziesz w stanie zrozumieć kluczowe zagadnienia medyczne.

Ludzka anatomia, fizjologia, historia współczesnej medycyny – te wiadomości przyswoisz podczas wykładów teoretycznych, będących uzupełnieniem zajęć praktycznych, na których poznasz tajniki wykonywania konkretnych zabiegów zdrowotnych. Specyfika dalszej nauki będzie uzależniona od wybranej przez studentów specjalności,

Ile trwają studia na Kierunku Lekarskim w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu można podzielić na dwie grupy ze względu na czas trwania, który jest potrzebny na zgłębienie potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie wiedzy i umiejętności. Kierunek Lekarski należy do wąskiego grona studiów jednolitych magisterskich, czyli charakteryzujących się nierozdzielnością cyklu kształcenia. Ponadto medycyna trwa o dwa semestry dłużej niż typowi przedstawiciele kierunków jednolitych.

Zatem aby uzyskać uprawnienia do pełnienia roli zawodowej lekarza ogólnego, musisz być przygotowany na ukończenie sześciu lat nauki. Dodatkowy czas po studiach przeznaczysz na poznanie tajników wybranej specjalizacji, żeby stać się jednym z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie.

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Radomiu

Jednym z głównych predyktorów determinujących wybór ścieżki kształcenia jest możliwość podjęcia pracy w pożądanym zawodzie. Miejsca, w których można podjąć pracę po ukończeniu medycyny, wydają się oczywiste, jednak niektóre z nich mogą cię zaskoczyć. Zatem gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na Kierunku Lekarskim w Radomiu?

Własny gabinet lekarski to marzenie większości absolwentów Kierunku Lekarskiego. Jest ono całkiem osiągalne, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na usługi medyczne wśród społeczeństwa na całym świecie. Ponadto jako lekarz będziesz mógł zatrudnić się w/jako:

 • prywatnych i publicznych szpitalach,
 • placówkach oświatowych,
 • uczelniach wyższych,
 • specjalistycznych poradniach medycznych,
 • laboratoriach badawczych,
 • stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Jak widzisz, spektrum perspektyw zawodowych, które będą zagwarantowane przez ukończenie Kierunku Lekarskiego w Radomiu, jest niezwykle szerokie. Dlatego jeżeli twoje wątpliwości w kwestii wyboru przyszłej drogi kształcenia były podyktowane niepewnością zawodową, to już teraz bez wahania możesz rozpocząć studia medyczne i mieć pewność, że ta decyzja z pewnością się opłaci!

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Kierunek Lekarski w Radomiu

Zanim podejmiesz Kierunek Lekarski, upewnij się, że poza szeroką wiedzą przyrodniczą, dzięki której matura będzie dla ciebie bułką z masłem, posiadasz szereg kompetencji interpersonalnych odpowiednich do codziennego kontaktu z człowiekiem. Ponadto rozważ wszystkie możliwe drogi do wstąpienia w szereg studentów tego prestiżowego kierunku.

Pierwszą i najbardziej oczywistą z nich jest egzamin maturalny. Chociaż pokonanie tak licznej i potężnej intelektualnie konkurencji nie należy do najłatwiejszych, z pewnością jest do zrobienia. Uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w jednej z ogólnopolskich olimpiad sprawi, że bez problemu rozpoczniesz Kierunek Lekarski nawet bez konieczności uzyskania ponadprzeciętnych wyników maturalnych.

 

Proces rekrutacji

Zgłoszenie swojej kandydatury do rozpoczęcia Kierunku Lekarskiego odbywa się za pośrednictwem tak zwanej internetowej rejestracji kandydatów. Aby mieć szansę na rozpoczęcie wybranych studiów już w październiku, należy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej wybranych uczelni formularz. Przejrzyste instrukcje sprawią, że każdy bez trudu poradzi sobie z ewentualnymi zawiłościami tego procesu.

 

Dokumenty

Zwieńczeniem całokształtu rekrutacji jest zaprezentowanie przez poszczególne uczelnie list przyjętych na studia. Jeśli uda ci się znaleźć swoje nazwisko na którejś z nich, staniesz przed zadaniem skierowania swoich kroków do najbliższego fotografa, aby wykonać zdjęcia do legitymacji studenckiej. Ponadto przyda ci się kserokopia świadectwa maturalnego oraz dowód tożsamości w celu potwierdzenia prawdziwości podanych podczas wypełniania formularza rekrutacyjnego danych. Prawda, że to proste?

 

STUDIA W RADOMIU - ważne informacje

kierunki studiów w Radomiu

studia w Radomiu

 

KIERUNEK LEKARSKI - ważne informacje

kierunek lekarski studia

studia medyczne w Radomiu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na Kierunki Lekarskim w Radomiu

Poznanie opinii na temat kilku kierunków studiów pomoże dokonać wyboru tego najlepszego. Jeżeli jeszcze nie jesteś pewien, czy Kierunek Lekarski jest dla ciebie, posłuchaj starszych stażem kolegów.

Jakub, student pierwszego roku Kierunku Lekarskiego w Radomiu, mówi:

„Od małego powtarzano mi, że powinienem zostać lekarzem. Dużo czasu spędzałem na przeglądaniu nowinek medycznych i bardzo lubiłem biologię. Spróbowałem swojego szczęścia i udało mi się dostać na studia w Radomiu. Gdybym miał możliwość ponownego podjęcia decyzji, nie zmieniłbym niczego, chociaż bywa bardzo ciężko."

Kierunki medyczne w Radomiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)