Kierunek lekarski - Opole

Kierunek lekarski - Opole

Kierunek lekarski - Opole

Studia w Opolu

na kierunku lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Opolu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Kierunek lekarski studia Opole - 2022 | woj. opolskie

Studia na kierunku lekarskim to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu i tytułu zawodowego (lekarz).

Studia na kierunku kierunek lekarski w Opolu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kierunek lekarski w Opolu rozpocznie się 19 kwietnia 2022 r. i potrwa do 23 lipca 2022 r. | Kierunek lekarski Opole - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Opolu kierunek lekarski możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Opolskim (UO) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.
 
Opis kierunku
Kierunek lekarski cechuje się interdyscyplinarnym programem nauczania, który oferuje swoim studentom zdobycie wszechstronnego wykształcenia z zakresu nauk biologicznych, medycznych, ścisłych oraz nauk o zdrowiu. Osoby, które zdecydują się na wybór tych studiów, nauczą się także analizy badań laboratoryjnych oraz stawiania odpowiedniej diagnozy medycznej i wdrażania terapii, przez co zostaną kompleksowo przygotowane do pracy w systemie opieki zdrowotnej.
Kierunek lekarski należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych jednolitych magisterskich wybrany był przez ponad 21,5 tys. kandydatów.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Opolu na kierunku lekarskim w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku lekarskim w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 
 
Praca po studiach

Po ukończeniu studiów, odbyciu stażu podyplomowego oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku z Lekarskiego Egzaminu Końcowego absolwenci mogą ubiegać się o uzyskanie prawa do wykonywania zawodu lekarza i rozpocząć karierę zawodową publicznych i niepublicznych zakładach opieki medycznej. Zdobyte kwalifikacje umożliwią im też podjęcie zatrudnienia w ośrodkach badawczo-rozwojowych czy stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarski - Opole

Zobacz, na jakich uczelniach w Opolu jest kierunek kierunek lekarski

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Kierunek lekarski stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarski w Opolu?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku lekarskim:

  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarski w Opolu

Jak wyglądają studia na kierunku lekarskim w Opolu?

Według statystyk lekarze stanowią jedną z najbardziej elitarnych i szanowanych grup zawodowych. Oprócz prestiżu profesja ta jednak wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i licznymi wymaganiami, przez co wybór studiów medycznych powinien być odpowiednio przemyślany. Jeśli jednak przedmioty ścisłe nigdy nie stanowiły dla Ciebie problemu, łatwo przyswajasz wiedzę, z dodatkowo nie wyobrażasz sobie innej pracy niż taka, która w realny sposób przyczyni się do pomocy innym ludziom, to zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku lekarskim.

Cykl kształcenia będzie trwał sześć lat, a jego celem będzie nauczenie studentów praktycznych umiejętności stawiania odpowiednich diagnoz i rozwiązywania problemów zdrowotnych w procesie leczenia pacjenta. Zdobędziesz też zarówno wszechstronną, jak i specjalistyczną wiedzę zakresu nauk medycznych, biologicznych, ścisłych oraz nauk o zdrowiu. Wszystkie zajęcia będziesz odbywać w nowocześnie urządzonych salach i laboratoriach, jak również w szpitalach i klinikach, gdzie będziesz mógł z bliska zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca lekarza i z jakimi wyzwaniami muszą na co dzień mierzyć się ludzie, którzy ją wykonują.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarskim możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Wiedza, którą zdobędziesz podczas kształcenia na kierunku lekarskim w Opolu, ma wyjątkowo wszechstronny wymiar, ponieważ musi obejmować zarówno profilaktykę, leczenie, jak i rehabilitację. Jednym z najważniejszych elementów programu są też treści odnoszące się do rozwoju, budowy i funkcji organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych.

Oprócz gruntownego przygotowania klinicznego, wykształcisz również etyczną postawę wobec pacjenta, a także zdolność do pracy w zespole i umiejętnego rozwiązywania problemów w trudnych i stresujących warunkach. Pod okiem wykwalifikowanej kadry akademickiej nauczysz się przeprowadzać wywiad chorobowy i związane z nim odpowiednie badania, jak również będziesz w stanie interpretować wyniki i dokonywać wstępnego rozpoznania klinicznego.

Co więcej, oprócz szerokiej wiedzy specjalistycznej, wykształcisz też szereg cennych kompetencji społecznych. Dowiesz się, w jaki sposób nawiązywać kontakt z chorym, a także jak utrzymywać z nim pełną szacunku i empatii relację.

Ile trwają studia na kierunku lekarskim w Opolu?

Studia na kierunku lekarskim trwają 6 lat (jednolite studia magisterskie).

Kierunek lekarski w Opolu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 6 lat lekarz

Jaka praca po studiach na kierunku lekarskim w Opolu?

Jako absolwent kierunku lekarskiego będziesz mógł z powodzeniem znaleźć zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, a także w różnego rodzaju instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, gdzie zajmiesz się badaniem fragmentów uszkodzonych tkanek czy analizą toksykologiczną substancji chemicznych. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił w prowadzeniu prywatnej praktyki lekarskiej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku lekarskim:

  • szpitale,
  • przychodnie lekarskie,
  • stacje sanitarno-epidemiologiczne,
  • ośrodki badawczo-rozwojowe,
  • prowadzenie prywatnej praktyki lekarskiej.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski Opole studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski Opole studia stacjonarne

Kierunek lekarski Opole studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Opolu

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia