To jeden z kierunków oferowanych przez szkoły wyższe w Lublinie. Ma charakter inżynieryjno-techniczny i ma przygotować studentów do późniejszego wykorzystania wiedzy i procesów inżynierskich do wprowadzenia mechanizmów gospodarki obiegu zamkniętego.
Kierunki studiów jak Gospodarka obiegu zamkniętego mają bardzo ukierunkowane zastosowanie. W tym przypadku chodzi o wykształcenie specjalistów od koncepcji rynkowej nazywanej gospodarką obiegu zamkniętego. Studenci podczas studiów mają możliwość nauczyć się, jak zwiększyć innowacyjność przedsiębiorców, jednocześnie dbając o ochronę środowiska.
Przykładowe przedmioty na tym kierunku to: chemia środowiskowa, mikrobiologia, mechanika płynów czy technologie bezodpadowe. Studenci mogą więc zdobywać wiedzę z wielu dziedzin.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Gospodarka obiegu zamkniętego możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Lublinie oferujące ten kierunek dają studentom możliwość zdobycia wiedzy w zakresie m.in. minimalizacji wytwarzania odpadów, gospodarowania surowcami naturalnymi, projektowania instalacji wodno-ściekowych czy gospodarowania odpadami.
Są to studia dla osób, którym zależy na ochronie planety i poprzez określone działania chcą o nią dbać, jednocześnie zwiększając innowacyjność przedsiębiorców. Kierunki studiów w Lublinie o charakterze inżynieryjno-technicznym, jak ten, mają na celu przygotować studentów do określonych działań w pracy zawodowej. W tym przypadku studenci uczą się wprowadzania i monitoringu funkcjonowania mechanizmów gospodarki obiegu zamkniętego.