Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Studia w Lublinie na kierunku 

Mechanika i budowa maszyn 

Odkryj kierunek Mechanika i budowa maszyn w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

22.07.2022

Mechanika i budowa maszyn studia Lublin 2022| woj. lubelskie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskie, których program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie rozpocznie się 4 maja 2022 r. i potrwa do 31 sierpnia 2022 r. | Mechanika i budowa maszyn Lublin - terminy rekrutacji >

Uczelnie
W Lublinie mechanikę i budowę maszyn możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej (Wydział Mechaniczny POLLUB) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn dowiedzą się więcej na temat inżynierii materiałowej, grafiki inżynierskiej, elektrotechniki i elektroniki, mechaniki ogólnej czy wytrzymałości maszyn. Ponadto poznają zasady projektowania i eksploatacji maszyn przemysłowych. Co więcej, rozwiną umiejętności z zakresu sterowania maszyn, diagnostyki zespołów napędowych oraz programowania.
 
Specjalności
Współczesne studia z mechaniki i budowy maszyn charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie: budowa i eksploatacja maszyn, szybkie prototypowanie, konstrukcyjno-eksploatacyjna, technologiczno-eksploatacyjna... specjalności na mechanice i budowie maszyn w Lublinie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku mechanika i budowa maszyn w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wynosi około 3700 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie >
 
Praca po studiach

Absolwenci powyższych studiów znajdą zatrudnienie w biurach projektowych i konstrukcyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach zajmujących się wytwarzaniem i projektowaniem maszyn oraz w firmach konsultingowych i doradczych.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • fizyka
 • język obcy
 • język polski 
 • chemia
 • informatyka

 

Studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn to bardzo renomowane studia inżynierskie, które są niezwykle popularne wśród studentów, którzy myślą o kształceniu się w zakresie nauk technicznych. Ponieważ kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona, musisz postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych, by zapewnić sobie mocną pozycję na rynku pracy. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich znajdują się: matematyka, fizyka, informatyka,język polski, chemia i język obcy, który jest niezwykle użyteczny nie tylko podczas zdobywania wiedzy, ale i w życiu zawodowym. 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Kierunki studiów w Lublinie takie jak mechanika i budowa maszyn możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na dzienny, regularny tryb studiowania. Właśnie wtedy mogą rozważyć tryb zaoczny studiów, który pozwoli im kontynuować edukację w czasie weekendu. Pamiętaj jednak o tym, że nawet na uczelniach publicznych, tryb niestacjonarny jest płatny i może nie gwarantować zrealizowania programu studiów w całości, dlatego wiąże się z samodzielnym dokształcaniem.
 

1. Dla kogo ten kierunek?

Neil deGrasse Tyson uważa, że mechanika i budowa maszyn to idealna dziedzina nauki dla tych, którzy wyznają prawdy niewiernego Tomasza, to znaczy wierzą wtedy, kiedy zobaczą. Wyobraźnia ludzka nie ma granic, a jednak okazuje się, że wiele rzeczy faktycznie można stworzyć i zaskoczyć tym ludzkość. Popisy w zakresie konstruowania maszyn niejednokrotnie obserwujemy w filmach science fiction. Ale już w czasach renesansu Leonardo da Vinci przewyższał umysłem swoją epokę i tworzył modele maszyn, na których podstawie budowała się technika od XIX wieku po wiek XXI.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie to niezwykły kierunek techniczny, który wymaga wiedzy z zakresu matematyki, chemii czy fizyki, ale także rozwiniętej wyobraźni i zamysłów kreatorskich. Przydadzą się także zdolności techniczne i rozeznanie w technologiach komputerowych, bowiem cyfryzacja opanowuje obecną epokę i znacznie ułatwia pracę w dziedzinie inżynieryjnej jaką jest mechanika i budowa maszyn. 

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

           

3. Gdzie studiować

Studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn możesz realizować na Politechnice Lubelskiej oraz w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. W zależności od specyfiki uczelni programy kształcenia mogą się nieco różnić, ale każda z uczelni nastawiona jest na wykreowanie specjalistów w zakresie mechanizacji i zajmowania się kwestiami związanymi z budowaniem, naprawianiem czy rekonstruowaniem maszyn.

 

4. Praca po studiach

Absolwenci studiów w zakresie mechaniki i budowy maszyn mają ogromny wachlarz możliwości i są bardzo pożądani na rynku pracy. W trakcie całego toku kształcenia poznają oni tajniki wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz rozwijają umiejętności w zakresie projektowania, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie. Dzięki temu znajdują zatrudnienie w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego czy w gałęziach produkcji, które zajmują się projektowaniem i automatyzacją procesów technologicznych. 

Absolwenci pracują w jednostkach nadzoru technicznego, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, pełnią funkcje kierowników serwisu, konstruktorów bądź inżynierów, zajmują się badaniami i rozwojem bądź doradztwem i konsultingiem. Kierunek mechanika i budowa maszyn zapewnia bardzo wiele możliwości nie tylko pracy, ale i rozwoju.

 
5. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia obfituje w najważniejsze przedmioty, których związane są z mechanizacją i projektowaniem maszyn, a których podstawę stanowi wiedza z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i języków obcych.
 
W programie studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • technologia i maszyny do obróbki plastycznej,
 • organizacja i zarządzanie produkcją,
 • pneumatyka i hydraulika,
 • podstawy elektrotechniki i elektroniki,
 • grafika inżynierska
 • i wiele innych.

 

Niektóre uczelnie w Lublinie przewidują także specjalności w ramach studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn. Wśród nich są na przykład: budowa i eksploatacja maszyn i urządzeń, diagnostyka samochodowa, szybkie prototypowanie.  Specjalizacje sprawiają, że możesz kształcić się w dziedzinie, która najbardziej Cię interesuje, a tym samym stać się ekspertem od śmigłowców, samochodów, tworzyw polimerowych i tym podobnych. Oferty odnoszące się do specjalności warto śledzić na stronach uczelni w Lublinie, ponieważ utworzenie się danej specjalizacji zależy od zainteresowania studentów. 
Gruntowne wykształcenie uzyskane na studiach inżynierskich z zakresu mechaniki i budowy maszyn odnosi się do projektowania, mechaniki, eksploatacji i budowy maszyn różnego rodzaju. Zdobyta wiedza, uzdolnienia techniczne i zdobyte umiejętności wpływają na możliwość realizowania projektów prostych i zaawansowanych konstrukcyjnie, a także na konserwowanie i troszczenie się o ciągłe funkcjonowanie złożonych i nowoczesnych linii produkcyjnych. 
Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).
Studia inżynierskie na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Podział na dwa komplementarne cykle kształcenia wpływa na rozsądne dawkowanie wiedzy i pozwala rozpocząć pracę zawodową już po ukończeniu pierwszego stopnia, który w zależności od trybu studiowania, to znaczy stacjonarny lub niestacjonarny, może trwać siedem semestrów i kończy się egzaminem inżynierskim. 
Stopień drugi  trwa zazwyczaj trzy semestry  i kończy się egzaminem magisterskim, zapewniając jednocześnie absolwentom tytuł magistra inżyniera. Studia magisterskie to studia uzupełniające w stosunku do studiów inżynierskich. Rozwijają już zdobyte zdolności i kompetencje, uatrakcyjniają pozycję absolwentów na rynku pracy, a także dają możliwość podjęcia studiów absolwentom innych kierunków technicznych. 

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie poznają tajniki wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz rozwijają umiejętności projektowania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Stają się specjalistami od samochodów, śmigłowców, tworzyw polimerowych i tym podobne. Tym samym znajdują pracę w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego czy w innych gałęziach produkcji, które zajmują się projektowaniem i automatyzacją procesów technologicznych. 
Absolwenci rozwijają swoją karier w dziedzinie badań i rozwoju, w biznesie, w doradztwie i konsultingu, w przemyśle i produkcji. Pracują jako projektanci systemów mechanicznych, inżynierowie eksploatacji floty pojazdów samochodowych, inżynierowie technolodzy, kierownicy serwisu czy konstruktorzy-inżynierowie CAD/CAM. Absolwenci pracują w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych, a także jednostkach nadzoru technicznego. 
Studenci kształcący się w zakresie mechaniki i budowy maszyn stają się fachowcami w niemal wszystkich sektorach przemysłowych głównie jako mechanicy: pojazdów, pojazdów szynowych, linii produkcyjnych czy chociażby maszyn rolniczych. Absolwenci często znajdują zatrudnienie w biurach konstrukcyjnych czy firmach projektowych w kraju bądź za granicą. Zajmują się projektowaniem urządzeń i systemów chłodniczych, doradztwem technicznym oraz audytowaniem obiektów komunalnych i przemysłowych. 
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn gwarantują stabilizację na rynku pracy zwłaszcza najlepszym w swojej dziedzinie. Jest to kierunek dla pasjonatów i ludzi niezwykle ambitnych, a także skupionych na swoich obowiązkach. Tak jak na sali operacyjnej, na taśmie produkcyjnej nie mogą pojawić się błędy, ponieważ mogą mieć one fatalny wpływ na dalszy rozwój techniki i nauki. Jeśli chciałbyś rozwijać się w tej dziedzinie, zacznij przygotowania. Jest to z pewnością bardzo rozwojowa i interesująca dziedzina techniczna. 

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Lubelska oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na POLLUB oraz uczelni prywatnej. Ceny wynosi około za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanik i budowa maszyn w Lublinie

 

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Limity miejsc

Jak zostać studentem mechaniki i budowy maszyn w Lublinie? Uczelnie w Lublinie ustalają odgórnie limit miejsc na każdy z kierunków studiów, w przypadku mechaniki i budowy maszyn jest to 120 miejsc.  

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci? Rekrutacja na mechanikę i budowę maszyn w Lublinie opiera się na konkursie świadectw maturalnych. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na mechanikę i budowę maszyn, to: chemia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie:

 • Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny): 120

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna. W przypadku studiów niestacjonarnych wymagane jest czesne. Dzieje się tak na uczelniach publicznych, jak i prywatnych.

Wysokość czesnego ustalana jest indywidualnie przez poszczególne uczelnie, a także istnieje możliwość rozłożenia czesnego na comiesięczne raty, dzięki czemu studenci nie muszą od razu płacić czesnego w całości.

Ceny studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie:

 • Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny): 3700 zł 

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na mechanikę i budowę maszyn w Lublinie z niecierpliwością oczekują wyników rekrutacji. Kiedy można spodziewać się wyników? Wyniki rekrutacji pojawiają się zazwyczaj około kilka tygodni po złożeniu aplikacji przez kandydata, jednak każda z uczelni ustala indywidualny termin opublikowania list osób zakwalifikowanych.

Gdzie można znaleźć wyniki? Informację o dostaniu się na studia kandydaci na mechanikę i budowę maszyn w Lublinie będą mogli znaleźć w swoim profilu w systemie IRK lub ERK. W systemie można znaleźć również taką informację, jak liczba zdobytych punktów, a także zajęte miejsce na liście.   

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny): do 10.07.2022 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Złożenie dokumentów na mechanikę i budowę maszyn w Lublinie, jest ostaniem etapem rekrutacji. Jak i gdzie to zrobić?

Uczelnie w Lublinie, podobnie, jak inne uczelnie, najczęściej decydują się, aby kandydaci osobiści dostarczyli dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – jest to opcja dla tych, którzy nie mogą w określonym terminie pojawić się na uczelni, by złożyć dokumenty.   

Kandydaci na studia muszą pamiętać, aby dokumenty były kompletne oraz w odpowiedniej formie. 

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Uczelnie w Lublinie zwykle rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na mechanikę i budowę maszyn, podobnie, jak w przypadku innych kierunków studiów, mają na dostarczenie dokumentów zwykle około kilku dni. Jakie konsekwencje mogą się pojawić w przypadku niedopilnowania terminu?

W takiej sytuacji istnieje ryzyko skreślenia kandydata z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.

Kandydaci powinni zabrać ze sobą m.in. świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia szkoły, podania, zaświadczenia, a także zdjęcie do legitymacji.

Więcej informacji na temat kompletu dokumentów można znaleźć na stronie uczelni. 

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny): od 14.07.2022 do 20.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Uczelnie w Lublinie - kierunek mechanika i budowa maszyn:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny POLLUB) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studia inżynierskie w Lublinie w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn wpływają na rozwój świata na szeroką skalę przemysłową i użytkową. Jest to bardzo trudny, ale i wartościowy kierunek studiów. Nim jednak zdecydujesz się na pójście tą drogą, zastanów się nad kilkoma kwestiami, by w przyszłości uniknąć rozczarowań:
 • Czy przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci problemu?
 • Czy interesujesz się mechaniką i budową różnego rodzaju maszyn, samochodów i innych urządzeń technologicznych?
 • Czy masz zmysł kreatorski, bogatą wyobraźnię i głowę pełną pomysłów, które pragniesz zrealizować w karierze zawodowej?
 
Proces rekrutacji i przedmioty
Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że studia techniczne cieszą się nieustającym zainteresowaniem, dlatego musisz postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a pod uwagę weź zwłaszcza: matematykę, informatykę, fizykę, chemię, język obcy. Na Twoją korzyść może wpłynąć także udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści cieszą się przywilejami i zapewniają sobie najwyższe wyniki. Pod uwagę weź na przykład: Olimpiadę Matematyczną, Olimpiadę Fizyczną bądź Olimpiadę z języka obcego nowożytnego.
Warto także sprawdzić wymogi odnoszące się do badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie techniczne pragną zweryfikować Twoją zdolność do wykonywania zawodu.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Z reguły oczekuje ona świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, zaświadczeń o uzyskaniu istotnych wyników w konkursach bądź olimpiadach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegóły odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie. 
 
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - ważne informacje

mechanika i budowa maszyn studia

studia inżynierskie i techniczne w Lublinie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, ciesząca się niesłabnącą renomą i prestiżem.

Patryk, student trzeciego roku studiów inżynierskich, stwierdził:

Przemysł i nowe technologie nieustannie się zmieniają, co wpływa także na procesy mechanizacji i konstruowanie nowych maszyn. Kierunek ten jest jednym z najbardziej przyszłościowych, ponieważ świat idzie do przodu, a to wpływa na zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie mechaniki i projektowania maszyn użytkowych i przemysłowych. 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Mechanika i budowa maszyn Lublin studia i stopnia

Mechanika i budowa maszyn Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Mechanika i budowa maszyn Lublin studia stacjonarne

Mechanika i budowa maszyn Lublin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia