Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Mechanika i budowa maszyn - Lublin

Studia w Lublinie na kierunku 

Mechanika i budowa maszyn 

Odkryj kierunek Mechanika i budowa maszyn w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia Lublin| woj. lubelskie

Dla kogo ten kierunek?

Neil deGrasse Tyson uważa, że mechanika i budowa maszyn to idealna dziedzina nauki dla tych, którzy wyznają prawdy niewiernego Tomasza, to znaczy wierzą wtedy, kiedy zobaczą. Wyobraźnia ludzka nie ma granic, a jednak okazuje się, że wiele rzeczy faktycznie można stworzyć i zaskoczyć tym ludzkość. Popisy w zakresie konstruowania maszyn niejednokrotnie obserwujemy w filmach science fiction. Ale już w czasach renesansu Leonardo da Vinci przewyższał umysłem swoją epokę i tworzył modele maszyn, na których podstawie budowała się technika od XIX wieku po wiek XXI.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie to niezwykły kierunek techniczny, który wymaga wiedzy z zakresu matematyki, chemii czy fizyki, ale także rozwiniętej wyobraźni i zamysłów kreatorskich. Przydadzą się także zdolności techniczne i rozeznanie w technologiach komputerowych, bowiem cyfryzacja opanowuje obecną epokę i znacznie ułatwia pracę w dziedzinie inżynieryjnej jaką jest mechanika i budowa maszyn. 

           

Program studiów i gdzie studiować

Studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn możesz realizować na Politechnice Lubelskiej oraz w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. W zależności od specyfiki uczelni programy kształcenia mogą się nieco różnić, ale każda z uczelni nastawiona jest na wykreowanie specjalistów w zakresie mechanizacji i zajmowania się kwestiami związanymi z budowaniem, naprawianiem czy rekonstruowaniem maszyn.

Programy studiów obfitują w zajęcia, których podstawą jest znajomość matematyki, informatyki czy fizyki. Wśród nich znajdziesz na przykład: podstawy elektrotechniki i elektroniki, grafikę inżynierską, języki programowania, diagnostykę maszyn, termodynamikę techniczną, organizację i zarządzanie produkcją i wiele innych. Prześledź ofertę zajęć i specjalności poszczególnych uczelni w Lublinie. Najważniejsze informacje znajdziesz na stronach internetowych wskazanych placówek edukacyjnych. 

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów w zakresie mechaniki i budowy maszyn mają ogromny wachlarz możliwości i są bardzo pożądani na rynku pracy. W trakcie całego toku kształcenia poznają oni tajniki wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz rozwijają umiejętności w zakresie projektowania, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie. Dzięki temu znajdują zatrudnienie w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego czy w gałęziach produkcji, które zajmują się projektowaniem i automatyzacją procesów technologicznych. 

Abiturienci pracują w jednostkach nadzoru technicznego, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, pełnią funkcje kierowników serwisu, konstruktorów bądź inżynierów, zajmują się badaniami i rozwojem bądź doradztwem i konsultingiem. Kierunek mechanika i budowa maszyn zapewnia bardzo wiele możliwości nie tylko pracy, ale i rozwoju.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Politechnika Lubelska

     Politechnika Lubelska

     Politechnika Lubelska

     Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

     Wydział Mechaniczny POLLUB

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

     Studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn to bardzo renomowane studia inżynierskie, które są niezwykle popularne wśród studentów, którzy myślą o kształceniu się w zakresie nauk technicznych. Ponieważ kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona, musisz postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych, by zapewnić sobie mocną pozycję na rynku pracy. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich znajdują się: matematyka, fizyka, informatyka, chemia i język obcy, który jest niezwykle użyteczny nie tylko podczas zdobywania wiedzy, ale i w życiu zawodowym. 

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

     Kierunki studiów w Lublinie takie jak mechanika i budowa maszyn możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na dzienny, regularny tryb studiowania. Właśnie wtedy mogą rozważyć tryb zaoczny studiów, który pozwoli im kontynuować edukację w czasie weekendu. Pamiętaj jednak o tym, że nawet na uczelniach publicznych, tryb niestacjonarny jest płatny i może nie gwarantować zrealizowania programu studiów w całości, dlatego wiąże się z samodzielnym dokształcaniem.
      
     Program studiów i przedmioty
     Program kształcenia obfituje w najważniejsze przedmioty, których związane są z mechanizacją i projektowaniem maszyn, a których podstawę stanowi wiedza z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i języków obcych. W siatce zajęć znajdziesz także przedmioty takie jak na przykład:
     • technologia i maszyny do obróbki plastycznej,
     • organizacja i zarządzanie produkcją,
     • pneumatyka i hydraulika,
     • podstawy elektrotechniki i elektroniki,
     • grafika inżynierska
     • i wiele innych.

      

     Niektóre uczelnie w Lublinie przewidują także specjalności w ramach studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn. Wśród nich są na przykład: budowa i eksploatacja maszyn i urządzeń, diagnostyka samochodowa, szybkie prototypowanie.  Specjalizacje sprawiają, że możesz kształcić się w dziedzinie, która najbardziej Cię interesuje, a tym samym stać się ekspertem od śmigłowców, samochodów, tworzyw polimerowych i tym podobnych. Oferty odnoszące się do specjalności warto śledzić na stronach uczelni w Lublinie, ponieważ utworzenie się danej specjalizacji zależy od zainteresowania studentów. 
     Gruntowne wykształcenie uzyskane na studiach inżynierskich z zakresu mechaniki i budowy maszyn odnosi się do projektowania, mechaniki, eksploatacji i budowy maszyn różnego rodzaju. Zdobyta wiedza, uzdolnienia techniczne i zdobyte umiejętności wpływają na możliwość realizowania projektów prostych i zaawansowanych konstrukcyjnie, a także na konserwowanie i troszczenie się o ciągłe funkcjonowanie złożonych i nowoczesnych linii produkcyjnych. 
      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN LUBLIN STUDIA STACJONARNE

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN LUBLIN STUDIA ZAOCZNE

      

     mechanika i budowa maszyn studia Lublin lubelskie
      

     Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

     Studia inżynierskie na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Podział na dwa komplementarne cykle kształcenia wpływa na rozsądne dawkowanie wiedzy i pozwala rozpocząć pracę zawodową już po ukończeniu pierwszego stopnia, który w zależności od trybu studiowania, to znaczy stacjonarny lub niestacjonarny, może trwać od siedmiu do dziewięciu semestrów i kończy się egzaminem inżynierskim. 
     Stopień drugi  trwa zazwyczaj trzy lub cztery semestry i kończy się egzaminem magisterskim, zapewniając jednocześnie absolwentom tytuł magistra inżyniera. Studia magisterskie to studia uzupełniające w stosunku do studiów inżynierskich. Rozwijają już zdobyte zdolności i kompetencje, uatrakcyjniają pozycję abiturientów na rynku pracy, a także dają możliwość podjęcia studiów absolwentom innych kierunków technicznych. 

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN LUBLIN STUDIA I STOPNIA

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN LUBLIN STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

     Studia inżynierskie w Lublinie w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn wpływają na rozwój świata na szeroką skalę przemysłową i użytkową. Jest to bardzo trudny, ale i wartościowy kierunek studiów. Nim jednak zdecydujesz się na pójście tą drogą, zastanów się nad kilkoma kwestiami, by w przyszłości uniknąć rozczarowań:
     • Czy przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci problemu?
     • Czy interesujesz się mechaniką i budową różnego rodzaju maszyn, samochodów i innych urządzeń technologicznych?
     • Czy masz zmysł kreatorski, bogatą wyobraźnię i głowę pełną pomysłów, które pragniesz zrealizować w karierze zawodowej?
      
     Proces rekrutacji i przedmioty
     Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że studia techniczne cieszą się nieustającym zainteresowaniem, dlatego musisz postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a pod uwagę weź zwłaszcza: matematykę, informatykę, fizykę, chemię, język obcy. Na Twoją korzyść może wpłynąć także udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści cieszą się przywilejami i zapewniają sobie najwyższe wyniki. Pod uwagę weź na przykład: Olimpiadę Matematyczną, Olimpiadę Fizyczną bądź Olimpiadę z języka obcego nowożytnego.
     Warto także sprawdzić wymogi odnoszące się do badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie techniczne pragną zweryfikować Twoją zdolność do wykonywania zawodu.
     Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Z reguły oczekuje ona świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, zaświadczeń o uzyskaniu istotnych wyników w konkursach bądź olimpiadach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegóły odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie. 

      

      
     mechanika i budowa maszyn studia Lublin lubelskie
      

     Jaka praca po kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

     Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie poznają tajniki wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz rozwijają umiejętności projektowania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Stają się specjalistami od samochodów, śmigłowców, tworzyw polimerowych i tym podobne. Tym samym znajdują pracę w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego czy w innych gałęziach produkcji, które zajmują się projektowaniem i automatyzacją procesów technologicznych. 
     Absolwenci rozwijają swoją karier w dziedzinie badań i rozwoju, w biznesie, w doradztwie i konsultingu, w przemyśle i produkcji. Pracują jako projektanci systemów mechanicznych, inżynierowie eksploatacji floty pojazdów samochodowych, inżynierowie technolodzy, kierownicy serwisu czy konstruktorzy-inżynierowie CAD/CAM. Abiturienci pracują w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych, a także jednostkach nadzoru technicznego. 
     Studenci kształcący się w zakresie mechaniki i budowy maszyn stają się fachowcami w niemal wszystkich sektorach przemysłowych głównie jako mechanicy: pojazdów, pojazdów szynowych, linii produkcyjnych czy chociażby maszyn rolniczych. Abiturienci często znajdują zatrudnienie w biurach konstrukcyjnych czy firmach projektowych w kraju bądź za granicą. Zajmują się projektowaniem urządzeń i systemów chłodniczych, doradztwem technicznym oraz audytowaniem obiektów komunalnych i przemysłowych. 
     Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn gwarantują stabilizację na rynku pracy zwłaszcza najlepszym w swojej dziedzinie. Jest to kierunek dla pasjonatów i ludzi niezwykle ambitnych, a także skupionych na swoich obowiązkach. Tak jak na sali operacyjnej, na taśmie produkcyjnej nie mogą pojawić się błędy, ponieważ mogą mieć one fatalny wpływ na dalszy rozwój techniki i nauki. Jeśli chciałbyś rozwijać się w tej dziedzinie, zacznij przygotowania. Jest to z pewnością bardzo rozwojowa i interesująca dziedzina techniczna. 
      

     Jakie opinie mają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?  

     Kierunek mechanika i budowa maszyn w Lublinie to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, ciesząca się niesłabnącą renomą i prestiżem.

     Patryk, student trzeciego roku studiów inżynierskich, stwierdził:

     Przemysł i nowe technologie nieustannie się zmieniają, co wpływa także na procesy mechanizacji i konstruowanie nowych maszyn. Kierunek ten jest jednym z najbardziej przyszłościowych, ponieważ świat idzie do przodu, a to wpływa na zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie mechaniki i projektowania maszyn użytkowych i przemysłowych. 

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W LUBLINIE

     nawigacja
     Rozwiń

     10 uczelni w Lublinie

     Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie     #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

      

     Komentarze (0)