Inżynieria i analiza danych - Lublin

Inżynieria i analiza danych - Lublin

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Politechnika Lubelska

Inżynieria i analiza danych stopień: (I)  (II), czas trwania: • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

26.01.2024

Inżynieria i analiza danych studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Inżynieria i analiza danych - Lublin
Studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku inżynieria i analiza danych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej (Wydział Podstaw Techniki POLLUB).
 
Opis kierunku 
Studia na kierunku inżynieria i analiza danych gwarantują zdobycie obszernej wiedzy z zakresu statystyki matematycznej, komputerowych metod wspomagania pracy inżyniera oraz aktualnych metod i narzędzi informatycznych, w tym języków programowania, systemów i sieci komputerowych. Poznają metody ich przetwarzania, interpretacji z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji. Uczestnicy zajęć zgłębią również tajniki zagadnień z obszaru zaawansowanego uczenia maszynowego, zarządzania organizacją i własnością intelektualną w branży ICT, a także przetwarzania danych w R i Pythonie.
 
Praca po studiach 
Absolwenci studiów na kierunku inżynieria i analiza danych znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach informatycznych o analitycznym profilu działalności. Pracują również w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym. Zajmują stanowiska analityków danych, inżynierów programowania, inżynierów systemów, konsultantów ds. business intelligence, czy chociażby analityk rynku i ryzyka. Mogą realizować się również w administracji państwowej, czy instytucjach opieki zdrowotnej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Planujesz w najbliższej przyszłości rozpocząć swoją przygodę ze studiami na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie? Jeżeli jesteś przed egzaminem maturalnym, powinieneś dobrze przygotować się do zdawania kluczowych z punktu widzenia procesu rekrutacyjnego przedmiotów.

Aby dowiedzieć się, jaki materiał warto powtórzyć przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dynamiczny rozwój wielu ogromnych przedsiębiorstw jest w dużej mierze zasługą sumiennie pracujących analityków, dlatego zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie nie maleje.

Inżynieria i analiza danych w Lublinie to kierunek, w programie którego znajdziesz przedmioty oparte na matematyce, ekonomii, statystyce oraz rachunku prawdopodobieństwa. Studenci w trakcie całego procesu nauki będą uczestniczyć w wartościowych ćwiczeniach i wykładach, co wpłynie pozytywnie na kształtowane kompetencje.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Inżynieria i analiza danych w Lublinie to kierunek o jednostopniowym przebiegu. Co to oznacza w praktyce? Studenci mogą uczyć się jedynie w ramach kształcenia pierwszego stopnia. Po ukończeniu trzyipółletniego cyklu edukacji absolwenci otrzymują dyplom z tytułem inżyniera.

Inżynierię i analizę danych na Politechnice Lubelskiej można realizować stacjonarnie, co z pewnością docenią osoby starające się o regularne i systematyczne zdobywanie wiedzy i umiejętności kierunkowych. Pamiętaj, że studia o takim charakterze nie obciążą cię finansowo, ponieważ będą bezpłatne (w uczelni publicznej).

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Większość kierunków inżynierskich ma praktyczny charakter. W końcu sprawować pieczę nad technicznymi zadaniami mogą tylko osoby o dobrze ugruntowanych umiejętnościach. Jaką wiedzę i umiejętności będziesz mógł uzyskać, podejmując kształcenie na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Studenci zdobywają szeroką wiedzę z zakresu aktualnych technologii informacyjnych, zdobywają podstawowe umiejętności programistyczne, które często stają się bazą pod kompetencje związane z optymalizacją systemów informatycznych.

Ponadto jeśli wybierzesz ten kierunek, nauczysz się badania ruchu na stronach internetowych, będziesz potrafił oszacowywać wiarygodność pozyskiwanych danych, a co więcej, bez trudu nawiążesz współpracę z zespołami informatyków oraz techników wykwalifikowanych w różnorodnych obszarach.

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria i analiza danych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej POLLUB) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Inżynieria i analiza danych w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Inżynieria i analiza danych należy do kanonu kierunków interdyscyplinarnych, dlatego absolwenci mogą liczyć na szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Po ukończeniu kształcenia możesz na przykład pracować w międzynarodowych przedsiębiorstwach i korporacjach o profilu informatycznym, gdzie zajmiesz się analizowaniem ruchu na stronach internetowych oraz tworzeniem raportów obrazujących konkretne dane.

Wybrane instytucje administracyjno-publiczne staną przed tobą otworem, a jeżeli dobrze czujesz się podczas działań finansowych, będziesz mógł pomyśleć o podjęciu zatrudnienia w bankach, urzędach skarbowych lub innych instytucjach związanych z finansami.

Jeśli interesujesz się ekonomią i jesteś przedsiębiorczy, z powodzeniem założysz i poprowadzisz własną działalność gospodarczą.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria i analiza danych:

  • Międzynarodowe przedsiębiorstwa informatyczne,

  • Interdyscyplinarne zespoły, grupujące przedstawicieli odbiorców analiz i systemów przetwarzania danych,

  • Instytucje administracyjno-publiczne,

  • Instytucje finansowe,

  • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnia, na której można studiować inżynierię i analizę danych:

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria i analiza danych w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria i analiza danych Lublin studia i stopnia

Inżynieria i analiza danych Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria i analiza danych Lublin studia stacjonarne

Inżynieria i analiza danych Lublin studia niestacjonarne

Inżynieria i analiza danych w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia