Elektrotechnika - Lublin

Studia w Lublinie

elektrotechnika

Odkryj kierunek elektrotechnika w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.07.2022

Elektrotechnika studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Elektrotechnika w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskie.

Studia na kierunku elektrotechnika w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek elektrotechnika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektrotechnika najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • fizyka
 • informatyka
 • język polski

 

Aby dostać się na poszczególne uczelnie w Lublinie, powinieneś zapoznać się z regulaminem kształcenia, a zatem i wymagań, obowiązujących podczas rekrutacji na wybrany kierunek.

Elektrotechnika i inne kierunki inżynierskie wymagają od kandydatów uzyskania wysokich wyników na egzaminie maturalnym z matematyki, fizyki, informatyki, chemii oraz języka angielskiego. Rozpocznij powtórki najsłabiej opanowanego materiału i postaraj się uzyskać jak najwyższe wyniki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

 

Elektrotechnika jest, jak sama nazwa wskazuje, kierunkiem studiów, który łączy w sobie kilka elementarnych zagadnień z pogranicza dziedzin inżynierskich i technicznych. Studia w Lublinie na kierunku elektrotechnika kształcą grono specjalistów, którzy dzięki nabytym kompetencjom, są w stanie zdobyć pragmatyczne i stabilne zatrudnienie na rynku międzynarodowym. Politechnika Lubelska czeka na twoją aplikację. Pamiętaj jednak, że ze względu na popularność elektrotechniki, grono konkurencji może być dosyć szerokie.

Podejmując dowolne kierunki studiów w Lublinie warto zawczasu zastanowić się nad specyfiką wybranej dziedziny kształcenia. W ten sposób można uniknąć ewentualnych rozczarowań, wynikających z niedopasowania siatki studiów do własnych zainteresowań, oczekiwań i predyspozycji. Elektrotechnika jest typowym przedstawicielem studiów inżynierskich, dlatego zdolności matematyczne i zamiłowanie do innych przedmiotów ścisłych powinni wykazywać wszyscy potencjalni kandydaci. Dodatkowym atutem niewątpliwie okaże się zainteresowanie szeroko rozumianą elektroniką, nowinkami technicznymi oraz dorobkiem naukowym najwybitniejszych informatyków. Posiadając właśnie taki zestaw cech, powinieneś bez wahania wybrać kształcenie na elektrotechnice, gdyż właśnie ten kierunek najprawdopodobniej spełni twoje oczekiwania.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektrotechnika w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia, jaki oferują poszczególne studia inżynierskie, jest dopasowany w jak najlepszy sposób do aktualnych potrzeb międzynarodowego rynku pracy oraz zainteresowań samych przyszłych kandydatów. Wobec tego jeżeli zdecydujesz się na podjęcie elektrotechniki, zagwarantujesz sobie możliwość uzyskania wszechstronnego wykształcenia, dzięki któremu staniesz się prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie. Podczas edukacji poznasz w sposób szczegółowy: 

 • metody numeryczne
 • algebrę
 • analizę matematyczną

 

Co wykształci w tobie zdolność do jeszcze sprawniejszego rozwiązywania problemów logicznych. Dowiesz się w jaki sposób przetwarzane są sygnały elektrotechniczne, a także zgłębisz esencję fizyki opisującej działanie podzespołów elektronicznych. Jeżeli w spektrum twojego zainteresowania znajdują się dziedziny ścisłe, a logiczne myślenie to twoje drugie imię, elektrotechnika będzie doskonałym wyborem.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Nie bez powodu studia techniczne uchodzą wśród ogółu społeczeństwa za najbardziej prestiżowe i warte podjęcia ze wszystkich istniejących rodzajów edukacji. Gwarantują one bowiem pewność zatrudnienia i szansę na kształtowanie swojej zawodowej przyszłości nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. W ten sposób absolwenci mogą rozwijać się w najkorzystniejszy dla nich sposób. Po ukończeniu elektrotechniki, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w:

 • firmach zajmujących się budową elektrowni, linii i stacji elektroenergetycznych
 • korporacjach związanych z planowaniem i budową nowych dróg przesyłu energii elektrycznej
 • wielu innych miejscach o podobnej specyfice

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek elektrotechnika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Elektrotechniki i Informatyki POLLUB) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek elektrotechnika w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Lublin studia i stopnia

Elektrotechnika Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Lublin studia stacjonarne

Elektrotechnika Lublin studia niestacjonarne

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)