Informatyka - Lublin

Informatyka - Lublin

Informatyka - Lublin

Studia w Lublinie

na kierunku Informatyka 

Odkryj kierunek Informatyka w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Informatyka studia Lublin | woj. lubelskie

Dla kogo ten kierunek?

Masuda Yoneji podkreślał, że cywilizacja XXI wieku będzie cywilizacją informacyjną, która będzie opierała się na „niewidocznych dla oka systemach, mocy ukrytej w miniaturowych elementach i potędze ludzkiego rozumu". Japoński socjolog i informatyk XX wieku doskonale przewidywał znaczenie informatyki dla współczesności. Jest to niezwykła dziedzina nauki i techniki, której celem jest przetwarzanie informacji przy zastosowaniu matematyki, a nawet fizyki. Zajmuje się przy tym nie tylko programowaniem, ale i systemami, sieciami, aplikacjami czy algorytmiką.

Stave Jobs nie musiał skończyć studiów, by stać się komputerowym geniuszem. Dodatkowa wiedza w tej dziedzinie może Ci się jednak bardzo opłacić, ponieważ nawet on uczęszczał na kursy, które pomogły mu podczas projektowania pierwszego komputera Macintosh. Kandydaci na studia informatyczne w Lublinie muszą mieć predyspozycje do nauki matematyki czy fizyki, ale wiedza z zakresu informatyki także będzie cenna i z pewnością zamiłowanie do tej dziedziny ułatwi Ci życie. Warto być osobą z pomysłami, ponieważ pasjonaci i jednostki twórcze zdobywają dzisiejszy świat.

 

Program studiów i gdzie studiować

Kierunek informatyka w Lublinie jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych kierunków studiów ostatnich lat. Z tego powodu w swojej ofercie ma go bardzo wiele uczelni, ponieważ kandydatów na studia informatyczne jest bardzo wielu. W Lublinie informatykę możesz studiować na Politechnice Lubelskiej, na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji, w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Sprawdź oferty poszczególnych uczelni i zdecyduj, który program kształcenia odpowiada Ci najbardziej.

Program studiów obfituje w przedmioty, których fundamentalną wiedzę stanowi matematyka i fizyka. Siatka zajęć obfituje w przedmioty takie jak: elektrotechnika i elektronika, algorytmy i struktury danych, zaawansowane bazy danych, programowanie urządzeń mobilnych, analiza matematyczna i wiele innych. Pamiętaj, że realizowanie danego przedmiotu niejednokrotnie zależy od tego, jaką specjalność wybierzesz.

 

Praca po studiach

Studia w Lublinie na kierunku informatyka to bardzo prestiżowa i rozwojowa dziedzina nauki, a także idealna opcja stworzenia kariery, która będzie obfitowała w bardzo dobre zarobki. Pracy po studiach informatycznych jest bardzo wiele, a abiturienci odnajdują się w różnych dziedzinach, ponieważ posiadają niezbędne umiejętności programowania komputerów i posiadają wiedzę z zakresu oprogramowania, co ułatwia pracę w zespołach programistycznych. Wykształcenie, które zdobywają, odnosi się także do sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej czy komunikacji człowiek-komputer.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w administracji biurowej i publicznej, agencjach reklamowych, instytucjach państwowych, bankach. Pracują z grafiką komputerową, programują aplikacje webowe i mobilne, strony www oraz aplikacje multimedialne, a także projektują systemy informatyczne.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w Lublinie?

     Studia informatyczne w Lublinie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ informatyka od kilku ostatnich lat utrzymuje się na szczytach list najbardziej dochodowych kierunków studiów. Z tego powodu kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Postaraj się o jak najlepsze wyniki z egzaminów dojrzałości. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a szczególnie punktowane są: matematyka, fizyka, geografia, informatyka, język obcy. Pamiętaj o tym, że studia informatyczne możesz realizować także w języku angielskim wykładowym. Z tego powodu znajomość języków obcych jest niezbędna i uwzględniana w rekrutacji, również dlatego, że wiele języków programistycznych bazuje na języku angielskim.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

     Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Lublinie?

     Studia na kierunku informatyka w Lublinie możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Uczelnie starają się dbać o komfort studentów i zapewnić im możliwość edukacji, nawet jeśli mają oni dodatkowe obowiązki. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie możesz pozwolić sobie na studiowanie dzienne, możesz wybrać tryb zaoczny weekendowy. Pamiętaj jednak o tym, że studia niestacjonarne nawet na uczelniach publicznych są płatne. Jeśli natomiast myślisz o regularnym studiowaniu i systematycznej nauce, stacjonarny tryb studiów będzie dla Ciebie idealny.
      
     Program studiów i przedmioty
     Program kształcenia bazuje na wiedzy z matematyki, fizyki i informatyki. Z tego powodu niezbędne będą podstawowe wiadomości z zakresu tych dziedzin nauki. Siatka zajęć przewiduje takie przedmioty jak na przykład:
     • architektura systemów komputerowych,
     • podstawy programowania strukturalnego w języku C/C++,
     • algorytmy i struktury danych,
     • metody probabilistyczne i statystyka,
     • bezpieczeństwo i kryptografia
     • i wiele innych.

      

     Nie wszystkie przedmioty są obligatoryjne. Wiele z nich możesz wybierać na zasadzie fakultatywnej, realizowanie innych zależy od tego, w jakim kierunku będziesz chciał się specjalizować. Wśród oferty specjalizacji znajdziesz na przykład: eksploatację systemów informatycznych, aplikacje mobilne, grafikę komputerową i programowanie gier czy bazy danych i business intelligence. Każda uczelnia w Lublinie ma inną ofertę specjalnościową, a utworzenie się danej specjalizacji zależy od zainteresowania studentów. Warto śledzić poszczególne propozycje na stronach internetowych ośrodków akademickich w Lublinie.
     Absolwenci studiów informatycznych mogą poszczycić się wiedzą z zakresu administrowania systemami informatycznymi, projektowania grafiki komputerowej, baz danych, technologii internetowych czy też budowy, wdrażania i praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi. Umiejętność wykorzystywania technologii i narzędzi informatycznych, a także zdolność do pracy w grupie to bardzo cenne cechy, które są poszukiwane przez przyszłych pracodawców w branży administracyjno-informatycznej.
      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     INFORMATYKA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

     INFORMATYKA LUBLIN STUDIA ZAOCZNE

      

     informatyka studia Lublin lubelskie
      

     Ile trwają studia na kierunku informatyka w Lublinie?

     Kierunki studiów w Lublinie takie jak informatyka podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy stopień trwa od sześciu do siedmiu semestrów (a nawet dziewięciu w przypadku studiów niestacjonarnych) i najczęściej kończy się tytułem inżyniera. Etap ten obfituje w niezbędną wiedzę i rozwija umiejętności, które pozwalają podjąć pracę już po zakończeniu pierwszego stopnia. W trakcie drugiego roku studenci wybierają specjalności, które pomagają im stać się ekspertami w dziedzinach, które najbardziej ich interesują.
     Drugi stopień trwa od trzech do czterech semestrów i kończy się tytułem magistra. Jest on etapem uzupełniającym w stosunku do stopnia pierwszego. Niejednokrotnie pozwala także na wybór dodatkowej specjalności i dokształcenie się w kolejnej dziedzinie. Studia drugiego stopnia mogą rozpocząć także absolwenci innych kierunków technicznych.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     INFORMATYKA LUBLIN STUDIA I STOPNIA

     INFORMATYKA LUBLIN STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Lublinie?

     Studia informatyczne to nieustanne obcowanie z komputerami, nową technologią, sztuczną inteligencją czy po prostu bazami danych. To bardzo fascynująca dziedzina nauki, jednak nie jest ona odpowiednia dla każdego. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:
     • Czy przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci problemów?
     • Czy programowanie, strony internetowe i bazy danych mieszczą się w granicach Twoich zainteresowań?
     • Czy jesteś osobą kreatywną, grafika komputerowa to dla Ciebie chleb powszedni, a dodatkowo masz predyspozycje do tworzenia?
      
     Proces rekrutacji i przedmioty
     Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, najprawdopodobniej jesteś idealnym kandydatem na kierunek informatka w Lublinie. Pamiętaj jednak, że studia te cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego konkurencja jest ogromna, a poziom punktowy bardzo wysoki. Z tego powodu musisz postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminów dojrzałości. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich znajdują się: matematyka, fizyka z astronomią, język obcy nowożytny, geografia, informatyka.
     Wysoką pozycję na listach przyjętych może zapewnić Ci także udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści cieszą się przywilejami i zdobywają najwyższe wyniki. Rozważyć warto na przykład Olimpiadę Informatyczną, Olimpiadę Matematyczną, Olimpiadę z Języka Angielskiego.
     Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja ta oczekuje z reguły świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, zaświadczeń odnoszących się do wysokich wyników w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Lublinie.

      

      
     informatyka studia Lublin lubelskie
      

     Jaka praca po kierunku informatyka w Lublinie?

     Absolwenci studiów informatycznych w Lublinie posiadają gruntowną wiedzę z zakresu dziedziny, którą jest informatyka, potrafią samodzielnie rozwiązywać problemy informatyczne, realizują i weryfikują projekty informatyczne, umiejętnie posługują się narzędziami informatycznymi i biegle posługują się językami programowania. W zależności od realizowanej specjalizacji znajdują zatrudnienie jako projektanci i twórcy oprogramowania, administratorzy złożonych systemów informatycznych, projektanci i twórczy sieci teleinformatycznych i komputerowych, administratorzy sieci komputerowych, specjaliści z zakresu grafiki komputerowej, systemów multimedialnych, systemów mobilnych, specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych, twórcy aplikacji internetowych, a nawet pracownicy naukowi.
     Abiturienci pracują jako programiści aplikacji webowych i mobilnych, programiści gier komputerowych, programiści stron www oraz aplikacji multimedialnych, projektanci systemów informatycznych, projektanci oprogramowania, specjaliści do spraw bussines intelligence, graficy komputerowi, administratorzy sieci komputerowych i systemów informatycznych, administratorzy platformy obsługi sprzedaży internetowej. Bez problemu znajdują pracę w organizacjach pozarządowych, instytucjach państwowych, bankach, biznesie, firmach zajmujących się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych, doradztwem i konsultingiem, badaniami i rozwojem, w agencjach reklamowych, administracji biurowej czy administracji publicznej.
     Możliwości zatrudnienia jest bardzo wiele, ponieważ studia informatyczne zapewniają gruntowne wykształcenie i umiejętność pracy w zespole, co pozwala odnaleźć się w różnych branżach, w firmach i korporacjach w kraju i za granicą. Jeśli myślisz o karierze w dziale IT, postaraj się o jak najlepsze wyniki i zadbaj o podstawową wiedzę z przedmiotów takich jak matematyka, informatyka czy fizyka.
      

     Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka w Lublinie?

     Informatyka w Lublinie to bardzo popularny i prestiżowy kierunek studiów, który zapewnia nie tylko dobrą pracę, ale i nieustanny rozwój studentów w dziedzinach informatyczno-technologicznych.

     Kamila, studentka trzeciego roku studiów inżynierskich, wyznaje:

     Informatyka zawsze była czymś, w czym czułam się po prostu dobra. Bardzo lubię grafikę komputerową i gry komputerowe i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła zająć się ich projektowaniem lub chociaż testowaniem. Mnie się bardzo podoba, studia informatyczne są naprawdę bardzo interesująca, a co również ważne — opłacalne zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

     KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

     POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W LUBLINIE

     10 uczelni w Lublinie

     Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

      


     #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

      

     Komentarze (0)