Kosmetologia studia niestacjonarne Poznań

Kosmetologia studia niestacjonarne Poznań

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

19.03.2024

Kosmetologia - studia niestacjonarne Poznań | woj. wielkopolskie

Kosmetologia w Poznaniu w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 5 różnych specjalności. Studia z kosmetologii w trybie niestacjonarnym można podjąć na 4 uczelniach. Ceny na kosmetologii w Poznaniu w 2024 r. zaczynają się od 4800 zł za pierwszy rok studiów.

Kosmetologia studia niestacjonarne Poznań
Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu rozpocznie się 13 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Kosmetologia Poznań - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Popyt na kosmetologów na rynku pracy stale rośnie. Coraz więcej osób, chcąc zadbać o swoją urodę, korzysta z ich usług, dlatego wielu kandydatów na studia decyduje się na wybór takiej ścieżki kształcenia. Studenci przygotowywani są do wykonywania zabiegów na twarz i ciało oraz do wyboru odpowiednich, pod względem składu, kosmetyków. Program obejmuje zajęcia m.in. z zakresu dermatologii, czy chemii. 

Umiejętności, jakie zdobywa się w trakcie kształcenia, okażą się przydatne w pracy w gabinetach odnowy biologicznej, czy klinikach medycyny estetycznej. Absolwenci mogą również znaleźć pracę w laboratoriach badawczych i firmach kosmetologicznych. 
 

Uczelnie

W Poznaniu kosmetologię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny UMP) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Poznaniu w 2024 roku to koszt 4800 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - kosmetologia w Poznaniu.

 

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Poznaniu

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Wszystkie kierunki studiów w Poznaniu posiadają określone wymagania rekrutacyjne, którym trzeba sprostać, aby móc rozpocząć edukację na wymarzonych studiach. Nie inaczej jest w przypadku Kosmetologii. Przedmiotami odgrywającymi główną rolę w procesie rekrutacji są najczęściej: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka.

Warto regularnie sprawdzać ustalenia zawarte na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni, aby uniknąć ewentualnych niepewności. Procedury kwalifikacyjne mogą się bowiem różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Choć z pewnością nie szata zdobi człowieka, to subiektywne poczucie atrakcyjności, związane z estetyką swojego wyglądu, może poprawić samopoczucie i pozytywny odbiór własnej osoby. Między innymi właśnie dlatego popularność usług kosmetologicznych jest coraz mniejsza. Dbanie o siebie przestało dotyczyć jedynie kobiet i stało się również domeną mężczyzn, dlatego coraz więcej ludzi regularnie korzysta z usług dobrze wykwalifikowanych kosmetologów. Kosmetologia to nie tylko poprawa atrakcyjności fizycznej człowieka, a przede wszystkim dział dermatologii – jednej z podstawowych nauk medycznych.

Korzystanie z usług kosmetologów może pomóc w problemach skórnych, związanych z włosami lub paznokciami, a także pozwala na zgłębienie elementarnych zasad profilaktyki zdrowotnej, dzięki czemu zwiększa się świadomość własnego ciała oraz potrzeb organizmu. Dynamiczny rozwój opisywanej nauki, a wraz z nim coraz większe zainteresowanie podjęciem kształcenia na Kosmetologii, skłoniło wiele miast akademickich do zaoferowania przyszłym kandydatom tego kierunku. Kosmetologię w Poznaniu możesz podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Druga z opcji cieszy się coraz większą popularnością i jest wybierana przez szerokie grono przyszłych studentów.

 

Dla kogo są studia na kierunku kosmetologia

Studia w Poznaniu na kierunku Kosmetologia adresowane są do wybranego grona przyszłych kandydatów, którzy wyróżniają się konkretnymi cechami, zainteresowaniami i predyspozycjami.

Proces aplikacji na studia wolny jest od jakiejkolwiek dyskryminacji, dlatego swojego szczęścia z tym kierunkiem może spróbować każdy, jednak największe szanse na powodzenie będą mieli ci kandydaci, którzy wykazują żywe zainteresowanie szeroko rozumianą kosmetyką, nie mają problemu z nauką biologii, chemii oraz fizyki, posiadają wrodzone poczucie estetyki oraz nie wykazują trudności w kontakcie z drugim człowiekiem. Jeżeli wydaje ci się, że przedstawiona sylwetka idealnego kandydata na Kosmetologię pokrywa się z twoją osobowością, nie wahaj się dłużej i aplikuj na wybraną uczelnię w Poznaniu!

Uczelnie w Poznaniuktóre zaoferowały studentom możliwość kształcenia w ramach Kosmetologii w trybie niestacjonarnym, ustanowiły własny harmonogram zjazdów, podczas których są prezentowane treści kierunkowe. Kształcenie na studiach zaocznych ma charakter weekendowy. Studenci uczęszczają w wielogodzinnym kształceniu podczas trzech dni – od piątku do niedzieli. Zjazdy te zazwyczaj odbywają się co dwa lub trzy tygodnie. Szczegółowe informacje zawarte są na stronach internetowych wszystkich uczelni.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Czego nauczysz się na studiach

Studia medyczne na kierunku Kosmetologia mają za zadanie uposażyć przyszłych absolwentów w szereg pragmatycznych kompetencji, dzięki którym będą mogli się wywiązać z obowiązków wynikających ze specyfiki wykonywanego zawodu. Kosmetologia jest nauką, która nierozerwalnie wiąże się z takimi dziedzinami, jak chirurgia plastyczna, farmakologia, fizykoterapia, a także kosmetyka. W związku z tym można nazwać ją interdyscyplinarną. Przedmiotami, jakie napotkasz podczas swojej przygody z tym kierunkiem, będą najprawdopodobniej:

 • dietetyka z elementami żywienia w kosmetologii,
 • medycyna przeciwstarzeniowa,
 • chemia kosmetyczna,
 • analiza kolorystyczna,
 • technologia produkcji kosmetyków,
 • dermatologia kliniczna,
 • podstawy fizjologii i anatomii,
 • aspekty prawne prowadzenia działalności i wykonywania usług.

 

Program studiów

Siatka studiów kosmetologicznych najpewniej będzie się różniła w zależności od tego, jaką placówkę edukacyjną wybierzesz, jednak pewne elementarne założenia powinny pozostać niezmienne. Studentów Kosmetologii czeka gruntowna powtórka zdobytych już wiadomości z dziedzin takich jak biologia, chemia oraz fizyka, co ma na celu łatwiejsze zrozumienie bardziej specjalistycznych treści.

Kosmetologia ma charakter praktyczny, dlatego najważniejszą częścią nauki będzie zgłębienie konkretnych umiejętności w zakresie planowania i wykonywania konkretnych zabiegów kosmetologicznych, diagnozowaniu stanu cery i dopasowywaniu właściwej pielęgnacji, udzielaniu fachowych porad na temat pielęgnacji włosów i paznokci w zależności od ich rodzaju, a także zalecenia żywieniowe, dzięki którym stan skóry może się poprawić.

Wszystkie powyższe umiejętności prawdopodobnie nie byłyby możliwe bez opanowania obszernej wiedzy teoretycznej. Dlatego studenci Kosmetologii staną przed zadaniem przyswojenia równiej jej. Poznasz podstawy niemal wszystkich nauk medycznych, dzięki czemu zwiększysz swoją świadomość podczas nauki. Dowiesz się nieco o składzie najczęściej stosowanych preparatów kosmetycznych, a także dowiesz się, jakie symptomy mogą wskazywać na konkretne problemy z cerą, włosami lub paznokciami.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Podjęcie dowolnego kierunku studiów w trybie niestacjonarnym zapewnia niezaprzeczalny komfort w postaci możliwości zagospodarowania swojego czasu w ciągu tygodnia roboczego w dowolny sposób, jednak należy pamiętać o obowiązku wnoszenia regularnych opłat za czesne. W przypadku Kosmetologii ceny mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami w tym aspekcie, zapoznaj się z regulaminem kształcenia, który znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

 

Kosmetologia w Poznaniu - ceny:

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu: 4800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia niestacjonarnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Limity miejsc

Uczelnie przyjmują ograniczoną liczbę kandydatów na poszczególne kierunki – o tym, czy kandydat dostanie się na studia, decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.

Kosmetologię w uczelni publicznej w Poznaniu można studiować niestacjonarnie tylko w ramach studiów II stopnia. Niestacjonarne studia I stopnia na tym kierunku można podjąć tyko w uczelni prywatnej.

 

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Poznaniu

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 80

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne II (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci mogą poznać wyniki rekrutacji w terminie, który został ustalony indywidualnie przez daną szkołę wyższą – najważniejsze informacje umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie rekrutacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – wrzesień 2024

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne należy najczęściej dostarczyć do siedziby wybranej szkoły wyższej osobiście. Czasem jednak kandydaci mogą przesłać dokumentację za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Kandydaci na kosmetologię w niektórych szkołach wyższych muszą dostarczyć również aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do studiowania, wystawione przez lekarza medycyny pracy.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne można składać zazwyczaj niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Należy tego dokonać w wyznaczonym przez daną szkołę wyższą terminie – spóźnienie lub doręczenie dokumentacji w formie niezgodnej z oczekiwaniami uczelni może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – sierpień 2024

* Studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Wszystkie istniejące kierunki studiów dzielą się na dwie grupy – kierunków jednolitych magisterskich oraz takich, których przebieg zawarty jest w dwóch komplementarnych cyklach kształcenia. Kosmetologia zalicza się do tej drugiej, bardziej licznej grupy. Co to oznacza w praktyce?

Pierwszy stopień studiów kosmetologicznych ma charakter trzyletni. Po tym czasie absolwenci, o ile nie zdecydowali się na urlop dziekański oraz zdali wszystkie egzaminy w terminie, będą mogli się pochwalić posiadaniem dyplomu licencjata.

Studia magisterskie drugiego stopnia składają się z czterech semestrów, a więc dwóch lat nauki. Korzyścią z ich ukończenia są szersze perspektywy zawodowe oraz możliwość starania się o wyższe zarobki.

Kosmetologia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Możliwości zawodowe, oferowane przez studia kosmetologiczne w Poznaniu, są dosyć szerokie. Ze względu na wzrost popularności tej dziedziny, w ostatnich latach powstało wiele placówek, które oferują usługi kosmetologiczne. Każda z nich potrzebuje nawiązać współpracę z przynajmniej jednym kosmetologiem, stąd prosty wniosek, że szanse na bezrobocie po tym kierunku są bliskie zeru.

Absolwenci opisywanego kierunku znajdą zatrudnienie w specjalistycznych przychodniach i gabinetach lekarskich, pełniąc rolę prawej ręki lekarza o specjalizacji dermatologicznej, będą mogli zatrudnić się w gabinetach wellness, spa i odnowy biologicznej, a ponadto ich usługi okażą się cenne dla specjalistycznych gabinetów kosmetycznych.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś założył własną działalność gospodarczą w postaci gabinetu kosmetologicznego. Wówczas będziesz mógł realizować własne cele i aspiracje, bez obowiązku spełniania wymogów szefostwa.

Kolejnymi alternatywami w kwestii przyszłego zawodu po ukończeniu Kosmetologii będzie na przykład zatrudnienie w firmach farmaceutycznych i marketingowych, związanych z promowaniem i dystrybucją produktów kosmetologicznych, ośrodkach badawczo – naukowych, a także w laboratoriach, gdzie zajmiesz się testowaniem składników określonych preparatów.

Absolwenci Kosmetologii w Poznaniu zajmują się poprawnym wykonywaniem zabiegów kosmetologicznych, stosowaniem odpowiednich kosmetyków, w zależności od stanu i rodzaju cery klienta, ustalają właściwe działanie danego kosmetyku oraz dbają o komfortową atmosferę oraz relację z każdym klientem.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Poznaniu

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikację na Kosmetologię w Poznaniu, powinieneś się upewnić, czy kierunek ten będzie w pełni odpowiadał twoim potrzebom. Zastanów się, czy:

 • Lubisz kontakt z drugim człowiekiem?
 • Nauka przedmiotów przyrodniczych sprawia ci przyjemność?
 • Wykazujesz naturalne poczucie estetyki, które chciałbyś dalej rozwijać?

Jeżeli udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi przynajmniej dwukrotnie, to prawdopodobnie powinieneś spróbować swojego szczęścia na opisywanym kierunku studiów.

 

Zapisy na studia

Aby wziąć udział w procesie kwalifikacyjnym, bez którego nie istnieje możliwość aplikacji, odszukaj na stronie internetowej wybranej uczelni zakładkę o nazwie „internetowa rejestracja kandydatów” lub analogicznej. Po wypełnieniu zamieszczonych tam pól i zauważeniu swojego nazwiska na liście przyjętych, zadbaj o terminowe skompletowanie następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji,
 • dowodu osobistego,
 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia,
 • formularza aplikacyjnego.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Kosmetologia w Poznaniu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Poznaniu

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Wielu przyszłych kandydatów decyduje się na zapoznanie z opiniami starszych kolegów, aby zyskać pewność, czy wybrany przez nich kierunek studiów cieszy się dobrą renomą. Jeżeli interesuje cię Kosmetologia, poznaj jedną z opinii na jej temat.

Krzysztof, student drugiego roku Kosmetologii w Poznaniu, mówi:

„Kosmetologia może wydawać się całkowicie sfeminizowanym kierunkiem, czego ja jestem żywym zaprzeczeniem. Studia te są niesamowicie rozwijające w interesujących mnie aspektach. A dlaczego Poznań? Kocham to miasto. Po prostu.”

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)