Fizjoterapia studia niestacjonarne Poznań

Fizjoterapia studia niestacjonarne Poznań

Fizjoterapia studia niestacjonarne Poznań

Studia niestacjonarne w Poznaniu

na kierunku fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Fizjoterapia - studia niestacjonarne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu to studia magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Współcześnie, coraz więcej osób korzysta na co dzień z pomocy fizjoterapeuty, przez co rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. W trakcie studiów można zdobyć wiedzę na temat m.in. teorii, metodyki i praktyki fizjoterapii. Absolwenci są przygotowani do stawiania diagnoz oraz wykonywania masażów i innych zabiegów fizykoterapii. Zajęcia mają często praktyczny charakter. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia w Poznaniu roku akademickim 2022/2023 to koszt 5388 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Fizjoterapeuta – to zawód, który najczęściej wykonują absolwenci tego kierunku. Pracę można znaleźć w gabinetach rehabilitacji, szpitalach, czy klinikach. Studia dają również odpowiednie kompetencje do pracy ze sportowcami i osobami z niepełnosprawnością. 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Łodzi roku akademickim 2022/2023 to koszt 39000 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia niestacjonarne Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Niestacjonarne kierunki studiów w Poznaniu są coraz częściej brane pod uwagę w procesie aplikacji przez maturzystów i absolwentów szkół średnich. Każdy z nich powinien pamiętać, że niezależnie od wybranego rodzaju kształcenia, edukacja niestacjonarna będzie płatna. Koszt studiowania Fizjoterapii różni się w zależności od wybranej uczelni. Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje i dodatkowo dowiedzieć się, czy istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej placówki edukacyjnej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Poznaniu - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (niestacjonarne) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarne) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Choroby cywilizacyjne, czyli takie, które występują globalnie, dotykają coraz większą liczbę populacji i wynikają z dynamicznego rozwoju współczesnej cywilizacji, dotykają między innymi narządów ruchu. Mimo faktu, że dolegliwości związane z nieprawidłową postawą, wadami w obrębie mięśni i stawów, a także układu kostnego nie niosą za sobą ryzyka zgonu, to bez wątpienia narażają ludzi na ciągły, intensywny ból. Fizjoterapia jest nauką, której celem jest przeciwdziałanie wspomnianym wcześniej dolegliwościom, szerzenie profilaktyki zdrowotnej oraz wdrażanie konkretnych działań rehabilitacyjnych.

Wielu ludzi narażonych jest na długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, na przykład siedzącej. Pracownicy fizyczni natomiast są często narażeni na dźwiganie bardzo ciężkich przedmiotów. Co więcej, coraz częściej można zaobserwować wady postawy u dzieci, które noszą zbyt ciężkie tornistry oraz przyjmują nieprawidłową postawę siedzącą. Fizjoterapeuci stają przed zadaniem uporania się z wszelkimi dolegliwościami natury anatomicznej, jednak zanim przystąpią do pracy w zawodzie, muszą ukończyć studia.

Fizjoterapię w trybie niestacjonarnym możesz podjąć na niektórych polskich uczelniach, między innymi w Poznaniu. Dzięki szerokiemu wykształceniu staniesz się ekspertem w zgłębianej dziedzinie i będziesz mógł nieść pomoc ludziom, którzy borykają się z przewlekłym bólem, niepełnosprawnością i wadami postawy.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Fizjoterapia należy do obszaru nauk medycznych, a jej głównym celem jest leczenie za pomocą bodźców termicznych, elektrycznych, kinetycznych, mechanicznych, świetlnych oraz chemicznych. Pacjenci, którzy zgłaszają się po pomoc do fizjoterapeutów, najczęściej skarżą się na dysfunkcje układu mięśniowo szkieletowego, oddechowego oraz sercowo naczyniowego. Stąd wniosek, że każdy ze studentów tej przyszłościowej dziedziny zapozna się z obszernym materiałem z zakresu niemal wszystkich nauk medycznych. Przedmiotami tworzącymi siatkę studiów na większości uczelni, są na przykład:

 • dydaktyka fizjoterapii,
 • wychowanie fizyczne,
 • podstawy prawa,
 • etyka fizjoterapeuty,
 • pedagogika ogólna,
 • anatomia,
 • fizjologia.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterpia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

 

Niemal wszystkie studia medyczne, w tym także Fizjoterapia, adresowane są do osób empatycznych, żywo zainteresowanych naukami przyrodniczymi i fizjologią człowieka, posiadających naturalny talent do praktycznej nauki czynności wymagających zdolności manualnych, a także chcących połączyć swoją najbliższą przyszłość z odpowiedzialnym i wymagającym zawodem. Zatem jeżeli w tym opisie odnajdujesz siebie, to prawdopodobnie studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu okażą się strzałem w dziesiątkę!

Charakter studiów niestacjonarnych polega na weekendowym trybie kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie Fizjoterapii w trybie niestacjonarnym, zobowiążesz się do uczęszczania w wielogodzinnych, często całodziennych zjazdach, które odbywają się od piątku do niedzieli, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Tryb niestacjonarny jest bardzo często wybierany przez tych, którzy chcieliby na przykład zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe i równolegle kształcić się na uczelni wyższej.

 

4. Program studiów

Fizjoterapia jest integralną częścią nauk medycznych, co oznacza, że studenci w trakcie nauki mierzą się z przedmiotami opartymi w większości na dorobku naukowym biologów, chemików, biotechnologów, fizyków oraz badaczy nauk pokrewnych. Warto pamiętać, że charakter kształcenia nie zależy od wybranego trybu – zarówno absolwenci Fizjoterapii stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, zdobędą takie kompetencje kierunkowe, które umożliwią im rozpoczęcie efektywnej pracy w zawodzie.

Dzięki przedmiotom wchodzącym w siatkę studiów na kierunku Fizjoterapia, zgłębisz teorię najważniejszych dla tego obszaru wiedzy kwestii, takich jak na przykład ludzka fizjologia, anatomia, ze szczególnym naciskiem na budowę układu mięśniowego, szkieletowego oraz sercowo naczyniowego każdego człowieka.

Dzięki warsztatom praktycznym, które prawdopodobnie będą miały miejsce zarówno w budynku uczelni, jak i niektórych placówkach medycznych, nauczysz się wszystkich koniecznych umiejętności, dzięki którym z pełną efektywnością wywiążesz się z przyszłych zawodowych zadań i pomożesz przyszłym pacjentom uporać się z bolesnymi, utrudniającymi codzienne funkcjonowanie, dolegliwościami.

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia mają charakter jednolity magisterski i składają się z dziesięciu semestrów nauki, czyli pięciu lat, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Możliwe jest również studiowanie na studiach drugiego stopnia, które trwają dwa lata. Po terminowym zaliczeniu wszystkich obowiązkowych egzaminów, studenci staną przed zadaniem obrony pracy magisterskiej, dzięki której otrzymają wykształcenie wyższe. 

Fizjoterapia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Wielu kandydatów na Fizjoterapię motywuje swoją decyzją szerokimi perspektywami zawodowymi, jakie są niewątpliwie oferowane dzięki zdobyciu kierunkowego wykształcenia. Zatem jeżeli twoją główną siłą napędową do wyboru konkretnego rodzaju edukacji są perspektywy zawodowe, Fizjoterapia powinna odpowiedzieć na twoje potrzeby.

Absolwenci opisywanego kierunku znajdą zatrudnienie w prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, przychodniach lekarskich, gabinetach fizjoterapeutycznych, placówkach związanych z odnową biologiczną, spa i wellness, gabinetami dla sportowców.

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie kariery naukowej po ukończeniu Fizjoterapii, z pewnością zainteresuje cię możliwość zatrudnienia w ośrodkach badawczo-rozwojowych, laboratoriach oraz instytucjach odnoszących się do szerzenia profilaktyki zdrowotnej w kwestiach związanych z Fizjoterapią. Absolwenci będą mogli podjąć pracę o różnorodnej specyfice w różnych miejscach.

Będą mogli postarać się o zatrudnienie na przykład w sanatoriach, ośrodkach sportowo-rehabilitacyjnych, własnych gabinetach, placówkach zajmujących się opieką nad osobami starszymi, firmach farmaceutycznych, urzędach i instytucjach państwowych i samorządowych, a także administracji prywatnej i publicznej. Szerokie zapotrzebowanie na absolwentów opisywanej dziedziny przekłada się na dużą liczbę miejsc zatrudnienia oraz wysokie zarobki.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

W procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Biletem wstępu na Fizjoterapię w Poznaniu jest konkurs świadectw lub kolejność zgłoszenień w zależności od uczelni. Przedmiotami mającymi szczególne znaczenie na większości uczelni, jest m.in biologia. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych podjęciem tego kierunku, warto, abyś rozważył podejście do rozszerzonego egzaminu maturalnego z wymienionych przedmiotów.

Pamiętaj, aby sprawdzić aktualne ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni, gdyż mogą one ulegać pewnym zmianom oraz różnić się w zależności od wybranej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Kandydaci na poszczególne kierunki studiów przyjmowani są w ramach limitu miejsc – w związku z tym są oni obejmowani postępowaniem kwalifikacyjnym, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Niestacjonarne studia w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych są zazwyczaj płatne.

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu: 5388 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci otrzymują informacje o wynikach postępowania kwalifikacyjnego w prywatnych profilach w systemie rekrutacyjnym. Uczelnie indywidualnie ustalają termin, w którym publikują informacje dotyczące rekrutacji. Kandydaci na fizjoterapię w niektórych szkołach wyższych muszą dostarczyć również aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do studiowania, wystawione przez lekarza medycyny pracy.

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Większość szkół wyższych decyduje się na przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych, które zostały złożone osobiście przez kandydatów zakwalifikowanych na studia. Osoby, które nie mogą doręczyć dokumentacji bezpośrednio do siedziby uczelni, mogą wysłać kompletne pliki pocztą tradycyjną.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty na studia składać można w terminie samodzielnie ustalonym przez daną szkołę wyższą. Etap ten zazwyczaj trwa tylko kilka dni i rozpoczyna się niedługo po opublikowaniu list rankingowych na poszczególne kierunki studiów. Zakwalifikowani kandydaci powinni przygotować kompletny zestaw dokumentów oraz dostarczyć go nie później, niż oczekuje tego wybrana uczelnia – spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Uczelnie w Poznaniu - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

Zanim zdecydujesz się na aplikację na jakikolwiek kierunek studiów, powinieneś zapoznać się ze szczegółowym regulaminem kształcenia oraz zasad obowiązujących na danej uczelni, jeżeli chcesz podjąć wybrany kierunek z pełną świadomością.

Fizjoterapia należy do bardzo chętnie podejmowanych kierunków studiów, uczelnie w Poznaniu, które postanowiły na wprowadzenie go do kanonu oferowanych dziedzin kształcenia, proponują kandydatom udział w konkursie świadectw maturalnych, na podstawie którego wybierani są najlepsi. Przedmiotami mającymi szczególne znaczenie na większości uczelni, są: matematyka, biologia, chemia oraz fizyka. Warto rozważyć podejście do egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym, aby zwiększyć swoje szanse na zakwalifikowanie.

Dodatkowym źródłem cennych punktów rekrutacyjnych może się okazać udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. W przypadku zdobycia tytułu finalisty lub laureata, najprawdopodobniej zyskasz pierwszeństwo w wyborze wymarzonego kierunku i nie będziesz musiał się martwić o konkurencję. Jeżeli uważasz, że masz szansę odnieść sukces na jednej z nich, spróbuj swojego szczęścia startując na przykład w:

 • Olimpiadzie Biologicznej,
 • Olimpiadzie Fizycznej,
 • Olimpiadzie Chemicznej.

 

Zapisy na studia

Aby wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu, należy zarejestrować swoją kandydaturę za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej każdej z uczelni. Odnalezienie odpowiedniego formularza oraz uzupełnienie go swoimi danymi oraz wynikami uzyskanymi na maturze, a następnie uiszczenie opłaty rekrutacyjnej będzie równoznaczne ze zgłoszeniem swojej kandydatury na opisywany kierunek studiów.

Po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, postaraj się o terminowe skompletowanie następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji,
 • kserokopii świadectwa maturalnego wraz z oryginałem,
 • formularza aplikacyjnego,
 • dowodu osobistego.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Fizjoterapia cieszy się dobrą opinią wśród studentów i absolwentów. Między innymi dlatego jest to kierunek bardzo często wybierany przez maturzystów.

Dominika, studentka pierwszego roku Fizjoterapii w Poznaniu, mówi:

„Zdecydowałam się na podjęcie Fizjoterapii, ponieważ sama zmagam się z przewlekłym bólem kręgosłupa i dlatego chciałabym nieść pomoc innym. Jest to kierunek niewątpliwie wymagający, jednak satysfakcja z opanowania kolejnej części materiału wynagradza wszelki trud. Z czystym sumieniem polecam wszystkim ten wybór.”

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)