Inżynieria biomedyczna - Poznań

Inżynieria biomedyczna - Poznań

Inżynieria biomedyczna - Poznań

Studia w Poznaniu 

inżynieria biomedyczna

Odkryj inżynierię biomedyczną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Inżynieria biomedyczna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej w trybie stacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria biomedyczna - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek inżynieria biomedyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek inżynieria biomedyczna będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku studiów magisterskich będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria biomedyczna w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Sprawnie działająca aparatura i sprzęt medyczny jest bardzo ważną kwestią w branży medycznej i często decyduje o poprawności wykonywanych badań. Budową tego typu specjalistycznych maszyn zajmują się dyscyplina naukowa, jaką jest inżynieria biomedyczna. Powyższa nauka łączy w sobie zagadnienia z obszaru medycyny, techniki i biologii, dzięki czemu specjaliści z tego obszaru są kompleksowo przygotowani do pracy zawodowej. Ich kształceniem zajmuje się kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie w Poznaniu, powinny spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, technicznymi, medycznymi i biologicznymi. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w najnowszych osiągnięciach branży medycznej, to studia na kierunku inżynieria biomedyczna będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronną wiedzę techniczną. Dlatego też uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek inżynieria biomedyczna można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie ta cieszą się niezwykle dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania na kierunku inżynieria biomedyczna oscyluje głównie wokół nauk:

 • technicznych
 • ścisłych
 • medycznych 
 • biologicznych

 

Studenci będą mieli okazję rozwinąć zarówno swoją wiedze teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne, między innymi z zakresu projektowania urządzeń medycznych, rysunku technicznego, czy wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie przewidziano ciekawe bloki specjalizacyjne, takie jak protetyka oraz budowa i eksploatacja urządzeń medycznych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Absolwenci studiów inżynierskich, dzięki swojej wszechstronnej wiedzy i umiejętnościom doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku inżynieria biomedyczna otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w:

 • przemyśle zajmującym się budową i dystrybucją specjalistycznego sprzętu medycznego.
 • jednostkach służby zdrowia, między innymi w szpitalach i gabinetach lekarskich.
 • laboratoriach medycznych i poradniach

 

Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz pracować w branży protetycznej. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia. Co więcej, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)