Inżynieria biomedyczna - Poznań

Inżynieria biomedyczna - Poznań

Inżynieria biomedyczna - Poznań

Studia w Poznaniu 

inżynieria biomedyczna

Odkryj inżynierię biomedyczną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Inżynieria biomedyczna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Sprawnie działająca aparatura i sprzęt medyczny jest bardzo ważną kwestią w branży medycznej i często decyduje o poprawności wykonywanych badań. Budową tego typu specjalistycznych maszyn zajmują się dyscyplina naukowa, jaką jest inżynieria biomedyczna. Powyższa nauka łączy w sobie zagadnienia z obszaru medycyny, techniki i biologii, dzięki czemu specjaliści z tego obszaru są kompleksowo przygotowani do pracy zawodowej. Ich kształceniem zajmuje się kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie w Poznaniu, powinny spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, technicznymi, medycznymi i biologicznymi. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w najnowszych osiągnięciach branży medycznej, to studia na kierunku inżynieria biomedyczna będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek inżynieria biomedyczna będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: chemia, fizyka, informatyka czy biologia.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku studiów magisterskich będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.06.2020
do 12.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.06.2020
do 12.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA W POZNANIU

Studia I stopnia

Studia II stopnia

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W POZNANIU

informatyka
urban management
Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronną wiedzę techniczną. Dlatego też uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek inżynieria biomedyczna można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie ta cieszą się niezwykle dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania na kierunku inżynieria biomedyczna oscyluje głównie wokół nauk:

  • technicznych
  • ścisłych
  • medycznych 
  • biologicznych

 

Studenci będą mieli okazję rozwinąć zarówno swoją wiedze teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne, między innymi z zakresu projektowania urządzeń medycznych, rysunku technicznego, czy wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie przewidziano ciekawe bloki specjalizacyjne, takie jak protetyka oraz budowa i eksploatacja urządzeń medycznych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Absolwenci studiów inżynierskich, dzięki swojej wszechstronnej wiedzy i umiejętnościom doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku inżynieria biomedyczna otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w:

  • przemyśle zajmującym się budową i dystrybucją specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • jednostkach służby zdrowia, między innymi w szpitalach i gabinetach lekarskich.
  • laboratoriach medycznych i poradniach

 

Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz pracować w branży protetycznej. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia. Co więcej, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)