Inżynieria biomedyczna - Poznań

Inżynieria biomedyczna - Poznań

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Inżynieria biomedyczna stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

03.12.2024

Inżynieria biomedyczna studia Poznań 2024| woj. wielkopolskie

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Inżynieria biomedyczna - Poznań
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2025/2026 na kierunku inżynieria biomedyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Poznańskiej (Wydział Inżynierii Mechanicznej PP).
 
Opis kierunku
Inżynieria biomedyczna jest interdyscyplinarnym kierunkiem studiów, łączącym w sobie elementy mechaniki, inżynierii materiałowej, technik wytwarzania, elementów anatomii i fizjologii człowieka, biomechaniki inżynierskiej, podstaw programowania, a także elektroniki medycznej, mechatroniki. Studenci uczą się projektować i wytwarzać aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. Zostają także przygotowani do współpracy z lekarzami i rehabilitantami m.in. w zakresie projektowania protez, implantów i urządzeń medycznych. W siatce zajęć studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak: anatomia i propedeutyka nauk medycznych, odlewnictwo i obróbka plastyczna, fizjologia z kinezjologią, rentgenografia czy języki programowania.
 
Praca po studiach
Absolwenci studiów na kierunku inżynieria biomedyczna znajdują zatrudnienie w firmach wytwarzających aparaturę medyczną rozpoznającą leczenie chorób, a także związanych z projektowaniem, konstrukcją i wytwarzaniem urządzeń medycznych stosowanych w treningu sportowym, rehabilitacji, pielęgnacji oraz implantów, protez i sprzętu rehabilitacyjnego. Dobrze odnajdą się również w branży IT, jednostkach medycznych, naukowych i badawczo-rozwojowych. Zajmują stanowiska związane z ochroną zdrowia w administracji państwowej i samorządowej. Ponadto, mogą rozwinąć swoją karierę zawodową w jednostkach doradczych i konsultingowych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek inżynieria biomedyczna będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku studiów magisterskich będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Sprawnie działająca aparatura i sprzęt medyczny jest bardzo ważną kwestią w branży medycznej i często decyduje o poprawności wykonywanych badań. Budową tego typu specjalistycznych maszyn zajmują się dyscyplina naukowa, jaką jest inżynieria biomedyczna. Powyższa nauka łączy w sobie zagadnienia z obszaru medycyny, techniki i biologii, dzięki czemu specjaliści z tego obszaru są kompleksowo przygotowani do pracy zawodowej. Ich kształceniem zajmuje się kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie w Poznaniu, powinny spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, technicznymi, medycznymi i biologicznymi. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w najnowszych osiągnięciach branży medycznej, to studia na kierunku inżynieria biomedyczna będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronną wiedzę techniczną. Dlatego też uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek inżynieria biomedyczna można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie ta cieszą się niezwykle dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania na kierunku inżynieria biomedyczna oscyluje głównie wokół nauk:

  • medycznych 
  • technicznych
  • ścisłych
  • biologicznych

 

Studenci będą mieli okazję rozwinąć zarówno swoją wiedze teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne, między innymi z zakresu projektowania urządzeń medycznych, rysunku technicznego, czy wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie przewidziano ciekawe bloki specjalizacyjne, takie jak protetyka oraz budowa i eksploatacja urządzeń medycznych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek inżynieria biomedyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej PP) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Absolwenci studiów inżynierskich, dzięki swojej wszechstronnej wiedzy i umiejętnościom doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku inżynieria biomedyczna otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w:

  • jednostkach służby zdrowia, między innymi w szpitalach i gabinetach lekarskich.
  • przemyśle zajmującym się budową i dystrybucją specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • laboratoriach medycznych i poradniach

 

Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz pracować w branży protetycznej. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do swojego wykształcenia. Co więcej, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria biomedyczna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Poznań studia i stopnia

Inżynieria biomedyczna Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Poznań studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu

Inżynieria biomedyczna w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować