Sprawnie działająca aparatura i sprzęt medyczny jest bardzo ważną kwestią w branży medycznej i często decyduje o poprawności wykonywanych badań. Budową tego typu specjalistycznych maszyn zajmują się dyscyplina naukowa, jaką jest inżynieria biomedyczna. Powyższa nauka łączy w sobie zagadnienia z obszaru medycyny, techniki i biologii, dzięki czemu specjaliści z tego obszaru są kompleksowo przygotowani do pracy zawodowej. Ich kształceniem zajmuje się kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu.
Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie w Poznaniu, powinny spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, technicznymi, medycznymi i biologicznymi. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w najnowszych osiągnięciach branży medycznej, to studia na kierunku inżynieria biomedyczna będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Studia inżynierskie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronną wiedzę techniczną. Dlatego też uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek inżynieria biomedyczna można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie ta cieszą się niezwykle dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.
Program nauczania na kierunku inżynieria biomedyczna oscyluje głównie wokół nauk:
-
medycznych
-
technicznych
-
ścisłych
-
biologicznych
Studenci będą mieli okazję rozwinąć zarówno swoją wiedze teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne, między innymi z zakresu projektowania urządzeń medycznych, rysunku technicznego, czy wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie przewidziano ciekawe bloki specjalizacyjne, takie jak protetyka oraz budowa i eksploatacja urządzeń medycznych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.