Lingwistyka - Kraków

Studia w Krakowie

lingwistyka

Odkryj kierunek lingwistyka w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Lingwistyka - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Lingwistyka w Krakowie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku lingwistyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku lingwistyka w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Lingwistyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie lingwistykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ).
 

Opis kierunku

Żyjemy w globalnym świecie – współcześnie, znajomość języków obcych to podstawa. Studia skoncentrowane są wokół teoretycznych podstaw językoznawstwa (np. mechanizmów rządzących systemem językowym na płaszczyźnie znaczeniowej i formalnej). Program zajęć obejmuje m.in. zagadnienia związane z fonetyką, translacją, genezą powstawania języków, czy glottodydaktyką.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Znajomość języków obcych to spory atut na rynku pracy. Osoby, które ukończyły studia, mogą pracować w międzynarodowych korporacjach i instytucjach, placówkach kultury, czy wydawnictwach. Absolwenci sprawdzą się też w biurach tłumaczeń, czy branży turystycznej.

czytaj dalej wszystko o Lingwistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek LINGWISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Lingwistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lingwistyka w Krakowie?

W przypadku kierunku lingwistyka brane są pod uwage wyniki ze studiów I stopia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lingwistyka w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA?

 

Zapewne wielu ludzi niejednokrotnie zastanawiało się, w jaki sposób powstała tak duża różnorodność w obszarze języków, jakimi posługują się ludzie na całym świecie. Badanie języka z perspektywy jego funkcji, jednostek i rozwoju na przestrzeni wieków leży w spektrum zainteresowania wielu naukowców, którzy lingwistyce niejednokrotnie poświęcają z przyjemnością całe życie. Jeżeli aspirujesz do miana jednego z nich, studia filologiczne na kierunku Lingwistyka doskonale przygotują cię do pełnionej w przyszłości roli zawodowej. Niektóre uczelnie w Krakowie decydują się na zaoferowanie możliwości podjęcia studiów w trybie stacjonarnym oraz zaocznym, co może ułatwić organizację czasu zapracowanym studentom.

Lingwistyka to atrakcyjna propozycja, wybierana przez wielu przyszłych studentów. Szerokie zainteresowanie najczęściej wiąże się z dość dużą konkurencją, nawet w przypadku studiów w trybie niestacjonarnym, dlatego jeżeli na poważnie myślisz o rozpoczęciu tego kierunku, odpowiednio wcześnie przygotuj się do zdawania następujących przedmiotów maturalnych: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz historii, gdyż właśnie one najczęściej odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większości uczelni.

Studia na kierunku Lingwistyka w Krakowie adresowane są głównie do maturzystów zainteresowanych naukami humanistycznymi i szeroko rozumianym językoznawstwem. Jako że w procesie rekrutacji bardzo często brane są pod uwagę takie przedmioty humanistyczne, jak historia i wiedza o społeczeństwie, dobrze, abyś jako kandydat, interesował się również nimi. Dodatkowym atutem będzie naturalna zdolność do szybkiej nauki języków obcych i rozumienia logicznych przesłanek, przemawiających za niektórymi zależnościami w ich obszarze. Jeżeli myślisz o aplikacji na Lingwistykę, upewnij się, że posiadany przez ciebie zestaw cech pokrywa się z charakterem kształcenia na opisywanym kierunku studiów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lingwistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku lingwistyka w Krakowie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Głównym celem, jakim wyróżniają się studia w Krakowie na kierunku Lingwistyka, jest uposażenie wszystkich studentów w szeroką wiedzę i umiejętności, które odnoszą się do aspektów języka, takich jak:

 • geneza jego powstania
 • fonetyka i fonologia
 • translacja
 • glottodydaktyka

 

Studenci tego pragmatycznego i niezwykle ciekawego kierunku, poza wszechstronną wiedzą teoretyczną, zyskują kompetencje z zakresu biegłego władania przynajmniej jednym językiem obcym, co w obecnych czasach jest bardzo doceniane przez pracodawców niemal każdego sektora zatrudnienia.

Ile trwają studia na kierunku lingwistyka w Krakowie?

Studia na kierunku Lingwistyka w Krakowie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Lingwistyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LINGWISTYKA?

Chciałbyś dowiedzieć się, gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent Lingwistyki w Krakowie? Przede wszystkim w:

 • międzynarodowych korporacjach, zajmujących się nawiązywaniem kontaktu z kontrahentami zagranicznymi
 • biurach tłumaczeń
 • wydawnictwach prasowych
 • branży turystycznej
 • ośrodkach kultury

 

Wszystkich innych miejscach, w których potrzebna jest wszechstronna wiedza o kulturze ludzi z różnych rejonów geograficznych oraz dobrze ugruntowane umiejętności językowe.

Gdzie studiować na kierunku lingwistyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek lingwistyka w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek lingwistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ) stacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Lingwistyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Lingwistyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lingwistyka Kraków studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie