Socjologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Socjologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku socjologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Gdański

Socjologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku socjologia

14.02.2024

Socjologia studia Trójmiasto 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku socjologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Socjologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku socjologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Socjologia to jedna z podstawowych nauk humanistycznych. Studia na tym kierunku pozwalają studentom na zdobycie umiejętności obserwowania zjawisk społecznych i formułowania odpowiednich wniosków na ich temat. Podczas kształcenia zdobywa się podstawową wiedzę na temat poszczególnych ruchów społecznych, czy grup interesu. Program obejmuje m.in. zajęcia z zakresu: teorii socjologicznych, metod analiz i badań, czy przygotowywania projektów badawczych.

Możliwości rozwoju kariery zawodowej, jaką daje socjologa to m.in.: praca w instytucjach diagnostycznych i planistycznych, czy w administracji publicznej. Absolwenci sprawdzą się również w jednostkach przeprowadzających badania społeczne oraz w instytucjach społecznych i kulturalnych. 

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku  socjologia  możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Nauk Społecznych UG).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek socjologia w Trójmieście?

Jeżeli chcesz rozpocząć socjologię w Trójmieście, musisz spełnić wymagania kwalifikacyjne, które są określane dla każdej z uczelni wyższych. Chętnych do realizowania tego kierunku nie brakuje, dlatego warto, abyś poza obowiązkowymi przedmiotami na poziomie podstawowym postarał się o uzyskanie wyników z egzaminu rozszerzonego.

Warto wspomnieć, że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od stopnia studiów. Wszelkie informacje znajdziesz na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku socjologia w Trójmieście?

Socjologia jest jedną z najpopularniejszych nauk społecznych. Głównym zainteresowaniem badaczy tej dziedziny są wszelkie problemy społeczne oraz sposoby ich rozwiązania, które będą korzystne zarówno dla jednostki, jak i całej grupy społecznej.

Podejmując studia socjologiczne w Trójmieście, stwarzasz sobie doskonałą okazję do poznania genezy różnego rodzaju niedostosowań i patologii społecznych, zrozumienia najczęstszych przyczyn niemożności odnalezienia się w grupie, a także swobodnego poruszania się wśród specjalistycznej terminologii socjologicznej, dzięki czemu takie sformułowania, jak na przykład społeczna ekskluzja i inkluzja przestaną być ci obce.

Cechy, którymi powinni wyróżniać się aspirujący socjologowie, to przede wszystkim zainteresowanie naukami społecznymi i humanistycznymi, komunikatywność, otwartość i empatia.  

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku socjologia możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Socjologię w Trójmieście możesz realizować dwojako – w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Studia licencjackie składają się z sześciu semestrów, przez co trwają trzy lata, natomiast kształcenie magisterskie wymaga od studentów zagospodarowania dwóch kolejnych lat.

Studia socjologiczne w Gdańsku występują jedynie w trybie stacjonarnym. Dlatego jako student będziesz uczył się od poniedziałku do piątku, a dzięki systematycznemu pogłębianiu odpowiednich wiadomości szybciej je zapamiętasz. Studia stacjonarne są bezpłatne - w uczelni publicznej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci socjologii nie powinni narzekać na program swojej nauki, bowiem ten będzie bardzo rozbudowany, aby przyszli absolwenci mieli szansę na zdobycie stosownych kompetencji.

Przyszli socjologowie zapoznają się z genezą patologii społecznych, poznają specyficzne relacje, zachodzące pomiędzy poszczególnymi grupami w społeczeństwie oraz zrozumieją psychologiczne uwarunkowania ludzkiego funkcjonowania.

Na szczególną uwagę zasługują rozbudowane zajęcia praktyczne, dzięki którym pogłębisz posiadane już kompetencje miękkie, a także zyskasz umiejętności pozwalające na efektywne działanie w obszarze zawodowym.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek socjologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Gdański (Wydział Nauk Społecznych UG) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku socjologia w Trójmieście?

Studia na kierunku socjologia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Socjologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku socjologia w Trójmieście?

Socjologia jest kierunkiem bardzo chętnie wybieranym nie tylko ze względu na atrakcyjny program kształcenia, ale również korzystne perspektywy zawodowe.

Absolwenci z powodzeniem zostają badaczami i analitykami zjawisk społecznych, aktywnie prowadzą działalność profilaktyczną i uświadamiającą, niejednokrotnie wiążą przyszłość zawodową z placówkami związanymi z kulturą, a nawet przemysłem filmowym i telewizyjnym.

Możesz ponadto rozpocząć karierę w organizacjach formalnych, jednostkach administracji rządowej i samorządowej różnych szczebli oraz na uczelniach wyższych w roli wykładowcy akademickiego.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku socjologia:

  • Placówki oświatowe,

  • Instytucja kulturalne,

  • Massmedia,

  • Przemysł filmowy i telewizyjny,

  • Teatry,

  • Uczelnie wyższe.

Gdzie studiować na kierunku socjologia w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim.

Uczelnia, na której można studiować kierunek socjologia:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Socjologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Socjologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia i stopnia

Socjologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Socjologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku socjologia w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia I stopnia

Socjologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Popularne kierunki humanistyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Pokaż wszystkie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia