Zdawać by się mogło, że znalezienie wspólnego mianownika dla działalności biznesowej oraz aktywności związanej z ochroną środowiska jest niemożliwe. Studia na kierunku biznes i technologia ekologiczna to propozycja kształcenia, skrojona na miarę osób zainteresowanych obiema dziedzinami.
Studia oferują możliwość zdobycia kompetencji nieocenionych w wielu obszarach zawodowych. Rozwinięcie świadomości na temat istoty działań na rzecz ekologii przyda się ponadto w życiu prywatnym. Pamiętaj jednak, że największe szanse na odniesienie sukcesu na studiach będą miały osoby o konkretnych predyspozycjach.
Szczególnie docenione mogą okazać się:
-
Posiadanie tak zwanej smykałki biznesowej,
-
Zainteresowanie losami środowiska przyrodniczego,
-
Chęć wdrażania aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku biznes i technologia ekologiczna możemy podzielić na:
1.Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Biznes i technologia ekologiczna to kierunek, który możesz realizować w ramach studiów drugiego stopnia. Oznacza to, że wszyscy kandydaci powinni posiadać dyplom potwierdzający posiadanie wyższego wykształcenia, zdobytego na studiach pierwszego stopnia na pokrewnym kierunku. Twoja nauka na studiach magisterskich potrwa dwa lata.
Studia stacjonarne, bo tylko w takim trybie możesz studiować biznes i technologię ekologiczną, pozwalają na naukę w tygodniu od poniedziałku do piątku, a systematycznie odbywające się wykłady i ćwiczenia umożliwiają regularne pogłębianie kompetencji. Atutem tego trybu jest brak obowiązku opłacania czesnego (w uczelni publicznej).
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Technologia ekologiczna należy do kierunków interdyscyplinarnych. Ma to przełożenie w bogatej siatce przedmiotowej oraz kompetencjach sukcesywnie zdobywanych przez studentów. Wybierając te studia, wybierasz kształcenie na wysokim poziomie, które pozwoli ci na bezproblemowe odnalezienie się na współczesnym rynku pracy.
Studenci poznają ekonomikę przedsiębiorstw, zyskują wiedzę na temat strategicznego zarządzania własnością intelektualną, dowiadują się o zagrożeniach ekologicznych związanych z przemysłową działalnością człowieka oraz potrafią im przeciwdziałać.