Elektroradiologia - Katowice i woj. śląskie

Elektroradiologia - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

10.12.2024

Elektroradiologia studia Katowice 2025 | woj. śląskie

Studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Elektroradiologia - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Katowicach i woj. śląskim 2025/2026 na kierunku elektroradiologia możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach (Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach ŚUM), Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ) oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

 

Opis kierunku

Studia na kierunku elektroradiologia realizują interdyscyplinarny program studiów, łączący zagadnienia z dziedziny nauk medycznych, nauk o zdrowiu, a także nauk społecznych. Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę z zakresu wykonywania badań diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, a także diagnostyki elektromedycznej — w tym np. elektrokardiografii, elektroencefalografii czy elektromiografii. Studia kształcą wyspecjalizowaną kadrę medyczną na potrzeby opieki zdrowotnej kraju w zakresie diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach 

Absolwenci studiów na kierunku elektroradiologia znajdują zatrudnienie w zakładach, pracowniach i gabinetach: radiologii ogólnodiagnostycznej, stomatologicznych, mammograficznych, medycyny nuklearnej, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, echokardiografii, elektrokardiografii spoczynkowej i obciążeniowej. Doskonale odnajdują się także w branży telemedycznej. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektroradiologia?

Tak innowacyjne kierunki studiów w Katowicach jak elektroradiologia wzbudzają zainteresowanie bardzo wielu kandydatów na studia medyczne. Liczba chętnych wciąż wzrasta, jednak kandydaci muszą spełniać określone warunki, by dostać się na tego typu studia. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz na przykład biologię, chemię, fizykę, fizykę i astronomię, informatykę, matematykę.

 

W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku elektroradiologia w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • biologia,
  • chemia,
  • matematyka,
  • informatyka,
  • fizyka,
  • fizyka i astronomia.

 

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Szczegółowe informacje odnoszące się do procesu rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Katowicach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Interesuje Cię branża medyczna, a zwłaszcza jej rozwój? Anatomia człowieka nie ma przed Tobą żadnych tajemnic? Nowoczesne technologie nie są Ci obce, a tajniki aparatury diagnostycznej bardzo chętnie będziesz zgłębiać? Kierunek elektroradiologia w Katowicach łączy w sobie nauki medyczne, nauki o zdrowiu, a także nauki z zakresu kultury fizycznej.

Kandydaci na studia medyczne muszą być przygotowani na to, że większość przedmiotów bazuje na naukach ścisłych, dlatego w zakresie ich zainteresowań powinny mieścić się nauki biologiczne i chemiczne. Urządzanie radiologiczne i medycyna nuklearna Cię fascynują? Masz naturę odkrywcy? Chcesz uczestniczyć w znaczących badaniach naukowych i wykorzystywać najnowsze sprzęty diagnostyczne? Studia w Katowicach Ci to zapewnią.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek elektroradiologia w Katowicach możesz realizować na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczelnie dbają o najwyższą jakość kształcenia w zakresie nawet najbardziej intrygujących kierunków studiów i skupiają się nie tylko na zgłębianiu teorii, ale i ćwiczenia jej w praktyce.

Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie z zakresu nauk medycznych, ale zapoznają się także z funkcjonalnością różnego typu specjalistycznego sprzętu. W siatce zajęć znajdują się takie przedmioty jak na przykład:

  • fizjologia z elektrofizjologią
  • radiobiologia
  • biofizyka
  • pozycjonowanie w radiografii
  • kontrola jakości w elektroradiologii
  • anatomia prawidłowa
  • fizjologia z elektrofizjologią
  • podstawy sanitarno-epidemiologiczne w elektroradiologii
  • repetytorium z tomografii komputerowej

 

Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń, wykładów, laboratoriów i seminariów.

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach?

Studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Studia medyczne w Katowicach takie jak elektroradiologia cieszą się niesłabnącą renomą i zapewniają bardzo wiele możliwości pracy. Absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w:

  • zakładach
  • pracowniach i gabinetach radiologii ogólnodiagnostycznej
  • gabinetach medycyny nuklearnej
  • gabinetach tomografii komputerowej
  • gabinetach stomatologicznych
  • gabinetach mammograficznych
  • gabinetach rezonansu magnetycznego 
  • gabinetach echokardiografii
  • gabinetach elektrokardiografii spoczynkowej i obciążeniowej
  • branży telemedycznej

 

Wielość miejsc zatrudnienia wpływa na zainteresowanie kierunkiem. Absolwenci zapoznają się z najnowszymi sprzętami, takimi jak RTG, PET-CT, rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy, akceleratory liniowe. Odnajdują się w najtrudniejszych formach diagnostyki, a audiologia, densytometria czy elektrofizjologia nie mają przed nimi tajemnic.

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia w Katowicach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, jako specjalność na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim?

Poziom i tryb studiów


Elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach



#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Katowicach i woj. śląskim na których jest kierunek ELEKTRORADIOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia