Interesuje Cię branża medyczna, a zwłaszcza jej rozwój? Anatomia człowieka nie ma przed Tobą żadnych tajemnic? Nowoczesne technologie nie są Ci obce, a tajniki aparatury diagnostycznej bardzo chętnie będziesz zgłębiać? Kierunek elektroradiologia w Katowicach łączy w sobie nauki medyczne, nauki o zdrowiu, a także nauki z zakresu kultury fizycznej.
Kandydaci na studia medyczne muszą być przygotowani na to, że większość przedmiotów bazuje na naukach ścisłych, dlatego w zakresie ich zainteresowań powinny mieścić się nauki biologiczne i chemiczne. Urządzanie radiologiczne i medycyna nuklearna Cię fascynują? Masz naturę odkrywcy? Chcesz uczestniczyć w znaczących badaniach naukowych i wykorzystywać najnowsze sprzęty diagnostyczne? Studia w Katowicach Ci to zapewnią.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Kierunek elektroradiologia w Katowicach możesz realizować na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczelnie dbają o najwyższą jakość kształcenia w zakresie nawet najbardziej intrygujących kierunków studiów i skupiają się nie tylko na zgłębianiu teorii, ale i ćwiczenia jej w praktyce.
Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie z zakresu nauk medycznych, ale zapoznają się także z funkcjonalnością różnego typu specjalistycznego sprzętu. W siatce zajęć znajdują się takie przedmioty jak na przykład:
-
fizjologia z elektrofizjologią
-
radiobiologia
-
biofizyka
-
pozycjonowanie w radiografii
-
kontrola jakości w elektroradiologii
-
anatomia prawidłowa
-
fizjologia z elektrofizjologią
-
podstawy sanitarno-epidemiologiczne w elektroradiologii
-
repetytorium z tomografii komputerowej
Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń, wykładów, laboratoriów i seminariów.