Elektroradiologia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Elektroradiologia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Elektroradiologia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

elektroradiologia

Odkryj elektroradiologie w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektroradiologia studia I stopnia (licencjackie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku elektroradiologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektroradiologia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek elektroradiologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Elektroradiologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie elektroradiologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Fizyka medyczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku fizyka medyczna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku elektroradiologia będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, np.: fizyka, chemia, informatyka lub biologia. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektroradiologia na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • informatyka,
 • matematyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach?

Diagnostyka pełni bardo ważną rolę we współczesnej medycynie. Prawidłowe rozpoznanie choroby pozwala podjąć szybkie i skuteczne leczenie, a finalnie uratować zdrowie, a nawet życie pacjenta. Współcześnie, w dobie zwiększonej zachorowalności na nowotwory złośliwe, coraz większe znaczenie ma diagnostyka obrazowa, radiologia i ultrasonografia, które umożliwiają wykrycie stanu chorobowego nawet we wczesnym i w pełni wyleczalnym stadium. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek elektroradiologia w Katowicach, który kształci specjalistów z zakresu diagnostyki i terapii przy użyciu promieniowania jonizującego.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Katowicach będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk biologicznych, ścisłych, chemicznych, i nauk o zdrowiu. Dodatkowym atutem będzie także znajomość nowoczesnych technologii oraz odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na złożony program nauczania na kierunku eletroradiologia, studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z zakresu nauk medycznych, technicznych, fizycznych czy nauk o zdrowiu. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • biofizyka
 • anatomia prawidłowa
 • diagnostyka obrazowa
 • kontrola jakości w elektroradiologii
 • fizjologia

Większość zajęć będzie miało wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Jako student poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej. Co więcej, nauczysz się obsługi specjalistycznej aparatury radiologicznej oraz wykonywania tomografii, mammografii czy rezonansu magnetycznego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które odbędą się na wybranych oddziałach szpitalnych., dzięki czemu dogłębnie poznasz branżę medyczną co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku elektroradiologia na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jeżeli zdecydujesz się na wybór studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy czyli sześć semestrów. Po zakończeniu studiów uzyskasz dyplom licencjata.

Jaka praca po studiach

Absolwenci studiów medycznych, dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy, zarówno w kraju, jak i na rynku międzynarodowym. Po ukończeniu kierunku elektroradiologia w Katowicach będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Idealnie odnajdziesz się jako pracownik gabinetów i zakładów radiologii diagnostycznej, tomografii komputerowej czy ultrasonografii. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z oddziałami medycyny nuklearnej i radioterapii. Uzyskaną w czasie studiów wiedzę wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w pracowniach EKG, EEG czy rezonansu magnetycznego.

Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu przedstawiciela medycznego lub farmaceutycznego. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ELEKTRORADIOLOGIA

Komentarze (0)