Elektroradiologia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Elektroradiologia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Elektroradiologia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

elektroradiologia

Odkryj elektroradiologię w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektroradiologia studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku elektroradiologia na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektroradiologia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek elektroradiologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Elektroradiologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie elektroradiologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Fizyka medyczna stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku fizyka medyczna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Katowicach?

Aby pomyślnie przejść proces rekrutacji na powyższy kierunek będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów na kierunku elektroradiologia lub pokrewnych. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroradiologia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku elektroradiologia w Katowicach?

Studia medyczne na kierunku elektroradiologia kształcą doskonałych specjalistów kompleksowo przygotowanych do prowadzenia działań z zakresu diagnostyki i terapii z użyciem promieniowania jonizującego. Obecnie radiologia, medycyna nuklearna czy ultrasonografia pełnią kluczową rolę w diagnostyce medycznej, która jest niezbędna do wdrażania odpowiedniego i skutecznego leczenia. Dlatego też, elektroradiolodzy stanowią obecnie jedną z bardziej pożądanych grup zawodowych. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z tą prężnie rozwijającą się dziedziną, to aplikuj na kierunek elektroradiologia w Katowicach.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby interesujące się naukami biologicznymi, chemicznymi i technicznymi. Równie istotną kwestią będzie umiejętność pracy z pacjentem oraz poczucie powołania. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to kierunek elektroradiologia w Katowicach będzie dla ciebie właściwym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku elektroradiologia w Katowicach będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć z obszaru nauk medycznych czy technicznych. W planie zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • anatomia radiologiczna
 • anatomia ultrasonograficzna
 • radioterapia
 • podstawy onkologii
 • anatomia echokardiologiczna

Jako student wykształcisz także szereg przydatnych umiejętności praktycznych. W czasie studiów nauczysz się obsługi specjalistycznej aparatury medycznej oraz poznasz zaawansowane metody diagnostyki i terapii. Ponadto, rozwiniesz kompetencje z zakresu zarządzania i marketingu w służbie zdrowia co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz kwalifikacje i doświadczenie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku elektroradiologia na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek elektroradiologia w Katowicach można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu uzyskasz dyplom magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku elektroradiologia będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie donajdziesz się zarówno w publicznych jak i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach i gabinetach lekarskich. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w pracowniach radiologicznych, ultrasonograficznych czy mammograficznych, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę i umiejętności medyczne. Absolwenci często decydują się na zawodowe wykonywania następujących zabiegów:

 • tomografii komputerowej
 • rezonansu magnetycznego
 • echokradiografii
 • spirometrii
 • densytometrii

Po ukończeniu studiów możesz także zdecydować się na pracę w firmach medycznych, na stanowisku przedstawiciela medycznego czy korporacjach farmaceutycznych. Równie ciekawą opcją może być założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ELEKTRORADIOLOGIA

Komentarze (0)