Inżynieria zarządzania - Łódź

Inżynieria zarządzania - Łódź

Inżynieria zarządzania - Łódź

Studia w Łodzi

inżynieria zarządzania

Odkryj kierunek inżynieria zarządzania w Łodzi i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

09.02.2023

Inżynieria zarządzania studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Inżynieria zarządzania w Łodzi to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Łódzkiej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

W jaki sposób umiejętność zarządzania może być przydatna w pracy inżyniera? Tego można dowiedzieć się, wybierając ten kierunek. Program studiów łączy w sobie zajęcia, rozwijające kompetencje menadżerskie z przedmiotami o charakterze technicznym. Nie zabraknie więc przedmiotów, pogłębiających wiedzę z zakresu mechaniki, czy materiałoznawstwa, jak i tych z marketingu, czy finansów.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyte umiejętności zazwyczaj pozwalają absolwentom na pracę na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach z różnych gałęzi gospodarki (np. przemysłu, czy informatyki). Osoby, które ukończyły kierunek, często wykonują prace operacyjne, analityczne, czy specjalistyczne.

 

Specjalności

Współczesne studia z inzynierii zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku inżynieria zarządzania w Łodzi: inżynieria zarządzania małym przedsiębiorstwem, inżynieria zarządzania w sektorze publicznym, zarządzanie korporacyjne.
 

czytaj dalej wszystko o Inżynieria zarządzania - Łódź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria zarządzania w Łodzi?

Kierunki studiów w Łodzi takie jak inżynieria zarządzania przyciągają uwagę wielu kandydatów na studia. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, warto zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria zarządzania najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • język obcy
 • fizyka
 • chemia

 

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz matematykę, język obcy nowożytny, informatykę, chemię, fizykę. Warto sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria zarządzania w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

Interesujesz się rozwiązaniami technicznymi i sposobami funkcjonowania firmy, a także dążysz do doskonalenia tej funkcjonalności? Marzysz o interdyscyplinarnym kierunku kształcenia i nowoczesnych metodach realizacji? Pragniesz zgłębiać wiedzę zarówno z nauk technicznych, jak i społecznych, i marzy Ci się kariera inżyniera menedżera?

Studia inżynierskie są idealne dla osób, które nie mają problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Kandydaci muszą być przygotowaniu na kształcenie w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych, materiałoznawstwa, grafiki inżynierskiej, mechaniki i inżynierii środowiska. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną, masz predyspozycje kierownicze, a jednocześnie marzysz o tytule inżyniera, kierunek inżynieria zarządzania  w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku inżynieria zarządzania możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi oferują bardzo wiele kierunków inżynierskich, które oferują wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju, a przyczynia się do tego doskonale opracowany program kształcenia i najlepsza kadra akademicka.

 

W programie studiów na kierunku inżynieria zarządzania znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • wprowadzenie do techniki 
 • operacje i procesy jednostkowe
 • nowoczesne technologie wytwarzania
 • podstawy projektowania inżynierskiego
 • komputerowe wspomaganie zarządzania 
 • inżynieria projektowania strategii przedsiębiorstwa
 • analiza danych
 • systemy informacyjne i dokumentacja inżynierska 
 • modelowanie rynków giełdowych przy użyciu sztucznej inteligencji
 • metody i techniki optymalizacji procesów decyzyjnych
 • i wiele innych

Ile trwają studia na kierunku Inżynieria zarządzania w Łodzi?

Studia na kierunku Inżynieria zarządzania w Łodzi trwają 4 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

Studia inżynierskie w Łodzi na kierunku inżynieria zarządzania przygotowują studentów do podjęcia pracy w sektorze małych przedsiębiorstw, międzynarodowych korporacji i administracji publicznej. Absolwenci mogą współpracować z konstruktorami, technologami, ekonomistami, informatykami i specjalistami, którzy aktywnie funkcjonują w zespołach projektowych w organizacjach gospodarczych i w organizacjach sektora publicznego.

Absolwenci pełnią funkcje kierownicze w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, instytucjach sektora finansowego, w instytucjach administracji publicznej. Zatrudniani są w:

 • korporacjach międzynarodowych
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych różnych branż przy pracach związanych z organizacją działalności, wprowadzaniem zmian, marketingiem, public relations
 • pracach, które łączą kompetencje techniczne i menedżerskiej lub/i działania marketingowe i public relations

Gdzie studiować na kierunku Inżynieria zarządzania w Łodzi?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria zarządzania w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria zarządzania w Łodzi?

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Łodzi

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Łodzi

energetyka
Rozwiń

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia